Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie DVD z cyfrowym wyjściem audio pod wzmacniacz

wysio 30 Lip 2009 12:22 2030 6
  • #1 30 Lip 2009 12:22
    wysio
    Poziom 13  

Witam.
    Posiadam mini wierzę Technicsa 780-tke z analogowymi wejściami czincz na 6 kanałów i teraz zastanawiam się, czy jest jakiś sposób, by podłączyć pod nie DVD (Panasonic DMR-EH 67 ), które posiada tylko wyjście cyfrowe i cieszyć się dźwiękiem 6-kanałowym.... Słyszałem, że są takie urządzenia, które przerabiają sygnał cyfrowy na analogowy, tylko nie wiem, czy to faktycznie jest prawdą....

0 6
  • #2 30 Lip 2009 12:34
    Pablo1964
    Moderator

Należy kupić DVD wyposażone w cyfrowe dekodery dźwięku przestrzennego. Takie DVD ma wyjścia zdekodowanych sygnałów analogowych poszczególnych kanałów. Innego wyjścia nie ma.

0
  • #3 30 Lip 2009 12:45
    wysio
    Poziom 13  

Rozumiem. Myślałem że można podłączyć jakieś urządzenie typu CREATIVE DDTS-100 tyle że pod wzmacniacz a nie bezpośrednio pod kolumny.
    Jest dużo takich DVD z wyjściami analogowymi, ale są to zazwyczaj kiepskie modele typu Wiwa czy Manta, więc nie widzę sensu....
    Ps. Na jakiej zasadzie działa Dolby Pro Lologic?? W instrukcji obsługi doczytałem się, że DVD podłączone tylko dwoma kanałami może korzystać z dźwięku surround odtwarzając 5.1 kanałowe nagranie przy użyciu Dolby Pro Logic...

0
  • #4 30 Lip 2009 13:09
    Pablo1964
    Moderator

To prawda. Ale to jest tylko symulowany surround. Odtwarzać w ten sposób można każde nagranie stereofoniczne.

0
  • #5 30 Lip 2009 16:02
    wysio
    Poziom 13  

No dobrze. A wspomniany przeze mnie CREATIVE DDTS-100 to nie jest coś takiego, co potrzebuję ?? Tyle tylko że ten model jest nieprodukowany i bardzo ciężko dostępny.... Dziwię się że nie ma czegoś podobnego na rynku.

0
  • Pomocny post
    #6 31 Lip 2009 23:36
    januss73
    Poziom 31  

Wspomniany przez ciebie Creative to chyba to czego potrzebujesz,... ewentualnie jakiś DTS receiver lub coś w tym rodzaju. Tyle, że takie sprzęty faktycznie rzadko występują bez zintegrowanego wzmacniacza. Tanim wyjściem dla ciebie może być zakup takiego receiver'a z uszkodzonym wzmacniaczem. Ewentualnie, o ile zadowolisz się stereo możesz zaopatrzyć się w zwykłego DAC'a stereo.

0
  • #7 01 Sie 2009 11:37
    wysio
    Poziom 13  

Dzięki za odpowiedź. To chyba wszystko, co chciałem na ten temat się dowiedzieć...

0