Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Bravo: gdzie jest elektryka od klimatyzacji?

30 Lip 2009 14:19 4379 10
 • Poziom 19  
  Witam . Pytanie dotyczy starego fiata brawo 1.9 diesel . Gdzie zanajdują się w tym samochodzie takie części elektryki od klimy , jak:
  1.Centralka elektroniczna , sterowania spręzarką (216)
  2.Wyłacznik cisnienia trójpoziomowy (129)
  3, Wyłacznik czasowy dużej prędkosci elektowentylatora chłodnicy (131)
  4. Czujnik zamarzania (217)
  5. Przekaźnik zasilający wyłacznik bezwładnosciowy (205)

  Numery w nawiasach , to numery tych częsci , ze schematu z książki Sam naprawiam Bravo Brava
 • Relpol przekaźniki
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 19  
  Nie , to jest zwykła klima i chodzi tu o stare Bravo chyba 99 rok w dieslu , Po właczeniu przycisku AC nie załącza się sprzęgło przy sprężarce tyle wiem , a i że klima jest nabita . Pytam o to dlatego , bo będe miał niewiele czasu na naprawe tego , więc wolał bym wiedzieć gdzie co jest .
 • Poziom 19  
  może ułatwie pytanie . Gdzie jest Wyłacznik cisnienia trójpoziomowy (129) . Mam jeszcze jedno pytanie , Czy jeśli ręcznie załaczę sprzęgło spręzarki i jesli mechanicznie jest sprawna klima , to powinna juz zacząc chłodzić .? Bo wlasnie tak zrobilem , mostkując przekaznik sterowania spręzarką i dmucha normalną temperaturą , czy przy tym powinienem załączyc też ręcznie wentylator chłodnicy , żeby był jakis efekt?
 • Poziom 32  
  rabbit2 napisał:
  może ułatwie pytanie . Gdzie jest Wyłacznik cisnienia trójpoziomowy (129) .


  Na górze jak spojrzysz na filtr osuszający masz regulator trójpoziomowy, osuszacz znajdziesz z lewej strony przód pojazdu zaraz za zderzakiem.
 • Poziom 22  
  możesz spróbować załączyć na chwile, jeżeli masz pewnosc ze gaz jest a nie uciekł i najlepiej zrobic to pod manometrami.

  pozdro
 • Poziom 19  
  klima była nabita i sprawdzana pod względem szczelnosci , ale nie załacza się elektrycznie , dlatego pytałem o to gdzie są umieszczone poszczególne elementy elektryki od klimy . Od włacznika klimy do spręzarki droga wiedzie przez centralke sterującą (pod którą podpięty jest czujnik zamarzania) , czujnik temperatury cieczy chłodzącej silnik, następnie czujnik cisnienia potem przekaznik sterujący sprzęgłem spręzarki i dopiero sprzęgło .Zanim rozgrzebę pół samochodu , wolał bym sprawdzić czy nie jest uszkodzona mechanicznie i dlatego chcę ją ręcznie załączyć ,. A co z wentylatorem chłodnicy , musi chodzić?
 • Poziom 32  
  Zaraz po włączeniu klimatyzacji wiatrak ma się załączyć
 • Poziom 10  
  Witam! Czy któryś z kolegów ma opis tego presostatu? tzn które piny odpowiadają za niskie i wysokie ciśnienie, oraz które załączają 1 i 2 bieg wentylatora chłodnicy?
  Będę wdzięczny za pomoc.
  Pozdrawiam! Waldi