Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig ST 70-2003 TEXT - brak koloru - odbioru w PAL-u

30 Lip 2009 16:45 1498 5
  • Poziom 17  
    Mam taki problem a mianowicie w TV jak w temacie brak jest koloru, wygląda jakby TV pracował w innym systemie a nie w PAL-u.
    W ustawieniach dla użytkownika nic na ten temat nie ma, jak również wejście w tryb serwisowy również nic nie daje, bo nie zauważyłem żadnych tego typu ustawień. Przypuszczam, że TV sam wybiera system koloru (tzw.multisystem) chyba, że w ustawieniach serwisowych ustawiony jest na stałe określony system odbioru koloru.
    Fonia chodzi bezproblemowo w D/K i teletekst wyświetla prawidłowo kolory, czyli kineskop jest OK, no i wygląda na sprawy systemowe PAL, SECAM, NTSC.
    Janwoj

Tym razem poprawiłem. Proszę nie klikać Enter w połowie zdania. Wielkość okna edycji nie ma znaczenia, tekst sam się zwymiaruje. [@mirex]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Może kwarc przy VCT ma za dużą odchyłkę?
  • Poziom 17  
    Nie przypuszczam, żeby to było powodem. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia, bo jak pisałem TV jest zbyt daleko ode mnie a temat został poruszony przy innej okazji pobytu u właściciela TV. Telewizor jest nowy i praktycznie nie używany, podobno wycofany z nadwyżek magazynowych z Niemiec. Jedne z kolegów pisał (post usunięty), czy odbiór z DVD przez złącze EURO jest możliwy, okazało się, że również obraz jest wówczas czarno-biały.
    PS. Do Panów moderatorów (bez obrazy) trochę więcej cierpliwości i wyrozumiałości do młodych kolegów próbujących odpowiedzieć tak jak potrafią - nie zniechęcać ich. Ja w elektronice siedzę od ok. 40 lat i również nie na wszystkim się znam i wiem, że takiego zresztą nie ma co wszystko potrafi. Dlatego proponuję nieco przemyśleć decyzję o eliminowaniu postów. Chyba, że ktoś notorycznie łamie regulamin.
  • Poziom 43  
    Jakiej cierpliwości? Piszesz kolego w dziale dla fachowców. I uważasz, że zdanie z usuniętego postu jest na miejscu? Ten kolega nawet nie zastanowił się jak skonstruowany jest ten TV! Po prostu znalazł okazję aby "zapunktować" a nie Tobie pomóc. Wykazałem to chyba tam https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6839375&highlight=#6839375
    Może chcesz otrzymywać kolejne podpowiedzi typu "pokręć trymerem w dekoderze"?

Jak ktoś nie wie, nie potrafi - to może lepiej żeby się uczył a nie pomagał? Na razie tylko naraził Cię na koszty. Co prawda grosze na telefon, ale jednak - bo mu uwierzyłeś i jednocześnie nie przemyślałeś podpowiedzi. Kogo innego narazi na znacznie większe koszty!

Publicznie masz propozycje dla moderatorów, to publicznie Ci odpowiadam. A teraz zerknij do regulaminu pkt. 4.
  • Moderator
    Jeżeli masz taką możliwość to wgraj odpowiedni wsad do pamięci(zachowaj oryginał na wszelki wypadek) w tym modelu tak czasami bywa.
  • Poziom 17  
    Niestety takiej możliwości nie mam, gdyż sprzęt nie jest u mnie i raczej nie znajdzie się. Miałem zbyt mało czasu, żeby poeksperymentować w trybie serwisowym a tam jest często wiele ukrytych ustawień niedostępnych dla użytkownika. Jednak pobieżny podgląd ustawień serwisowych nie wskazywał jednak na takie możliwości. Często wiele ustawień nie występuje w formie opisu, ale liczbowej i tutaj trzeba mieć serwisówkę, żeby konkretnie wiedzieć co się zmienia.