Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poziom wody w Candy CTT63T lub innych pralkch

29 Maj 2004 17:10 7414 7
 • Poziom 16  
  Czy ktoś wie jak sprawdzić prawidłowe działanie układu wyłaczającego dopływ wody do pralki Candy CTT63T ?
  Wydaje się ze wszystko działa jak trzeba ,jednak podejrzewam ze w pralce jest za mało wody.
  Jak sprawdzić czy wyłączanie dopływu następuje przy właściwym poziomie wody w pralce??
  Problem jest chyba taki sam i w innych pralkach.
 • Moderator
  Odpowiem,tak:
  Za poziom wody w pralkach odpowiada - hydrostat.Aby pozbyć się kłopotów związanych z niepewnym działaniem hydrostatu warto oczyścić i uszczelnić elementy podające sygnał ciśnieniowy na mębranę hydrostatu.
 • Poziom 16  
  No tak ,ale nieszczelnosci powinny powodować raczej zbyt duże napełnianie sie pralki.
  W moim przypadku w pralce miało miejsce silne spalenie programatpra i łącznie z okopceniem i chyba podgrzaniem hydrostatu.Po takiej historii mam prawp podejzewać ze moze coś być nie tak z poziomem wody.
  Jak to zweryfikować ?
  Czy są jakieś testy praktyczne na hydrostaty?
  Lub jakiś pomiar sprawdzający ilości(-poziomu) wody?
 • Poziom 15  
  Hydrostat jest łącznikiem dwustanowym,w którym przełączanie styków następuje na skutek zmian ciśnienia daiałającego na membranę.Gdy brak wody w zbiorniku,ciśnienie działające na membranę hydrostatu równe jest atmosferycznemu.Podczas napełniania pralki wodą jej poziom rośnie zarówno w zbiorniku jak i w połączonym z nim wężyku hydrostatu,z tym że ponad lustrem wody w zamkniętej przestrzeni wężyka rośnie ciśnienie zamkniętego w nim powietrza.Hydrostat wyregulowany jest tak aby po osiągnięciu potrzebnego do prania poziomu wody w zbiorniku jego styk przełączał się.Pracujące w pralkach hydrostaty są zbudowane bardzo podobnie choś tylko niektóre mają konstrukcie umożliwiającą jego rozmontowanie.W niektórych pralkach wystepuja hydrostaty z dwoma zespołami styków.Konstrukcja tego typu umożliwia uzyskanie dwóch niezaleznych od siebie poziomów wody w zbiorniku.Umożliwia to dobór odpowiedniej obiętości wody do wagi pranych rzeczy ,a więc uzyskanie oszczędności zarówno w zużyciu wody,jak i energii elektrycznej.
 • Poziom 16  
  Witam,
  Dziekuje za nowe dla mnie informacje.

  Karo33333 - te dwa styki dla róznych poziomów to chyba właśnie u mnie ma miejsce.Przypominam sobie ze przewodów dochodzących było znacznie więcej niż dwa.
  Tylko w takim razie co przełącza te poziomy?Ręczny przełacznik?Który?
 • Poziom 16  
  Karo333333-dziekuje za zacytowaną informację .Teraz wszystko jasne.
  No moze poza jednym.
  Te poszczególne styki załączają sie przy jakims tam określonym cisnieniu wynikającym z słupa wody w pralce .Dla konkretnego typu hydrostatu są to napewno konkretne wielkości liczbowe ciśnienia .Gdyby sie je znało to możnaby taki hydrostat przetestować podając takie cisńienie .
  Ale chyba jestem teraz zbyt wymagający..
 • Poziom 17  
  Hydrostat mozna sprawdzic "Organoleptycznie" - Dmucham ustami przez węzyk i slysze jedno albo dwa klikniecia (zaleznie od konstrukcji hydr..) w czasie przelaczania stykow.
  Dokladniej mozna sprawdzic nalewając przez dozownik proszku do zamknietej i odłączonej od prądu pralki wody - badajac jednoczesnie np:omomierzem stan stykow.
  Przez okienko widac poziom wody w pralce co umozliwia ocene pracy hydrostatu :)