Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Początki - rady, linki, wyjaśnienia

30 Lip 2009 19:30 933 1
  • Poziom 1  
    Witajcie.
    Przykro mi, że mój pierwszy post to akurat pytania i to pewnie nie zbyt mądre. Odkąd pamiętam interesowałem się elektronikom. Już kiedy byłem mały kochałem rozwalać samochodziki i patrzeć co mają w środku :D Stało się to po prostu moim hobby. Do tej pory owe zainteresowanie ograniczało się do - "podłącz kabelek do silnika, potem do włącznika, weź pierwszą lepsza bateryjkę i się ciesz" od taka sobie amatorszczyzna. Od niedawna zrodził się w mojej głowie pomysł "tuningowania" mojego zakupionego autka na sterowanie. Poczytałem i stwierdziłem, iż moja wiedza jest o wiele za mała... Pojęcia nie mam o wszystkich falach, radiach, napięciach, oznaczeniach, schematach i tym podobne... Chciałbym się tego nauczyć dlatego piszę... Czytałem wszystkie materiały na tej stronie, sporo szukałem w internecie. Jednak każdy tekst na ten temat ogranicza się do schematu: "to jest to i działa tak" a nie ma wytłumaczone w sposób "łopatologiczny"... To tak jakby powiedzieć niemowlęciu słowo tata oznacza Twojego męskiego rodzica. Każdy wie, że trzeba uczyć niemowlę w sposób "powiedz tata" a nie podawać mu regułki. Ze mną jest tak samo :P Nie potrafię nauczyć się tego z samych definicji. Chciałbym Was prosić o wyjaśnienie mi paru spraw, i jeśli to możliwe podanie linków do artykułów w których zagadnienie elektroniki tłumaczone jest w sposób pasujący mnie. Mówiąc elektronikę mam na myśli pojęcia związane z budową samochodzików na sterowanie, a w przyszłości łodzi lub helikopterów. W telewizorach grzebał nie będę :P Przejdę do pytań:
    1. Mając mały silniczek mogę do niego dokupić przekładnie zwiększającą osiągi?
    2. Chciałbym aby mój samochodzik potrafił jeździć w przód, tył na boki, oddzielne zapalanie świateł z przodu i tyłu (jeśli to możliwe zapalanie świateł wstecznych podczas cofania) a także zapalanie diod zainstalowanych w podwoziu. Jaki pilot do tego jest potrzebny? Oczywiście mam zamiar takowy kupić ale podajcie mi jaki to ma być pilot aby spełniał te wszystkie role.
    Wiem, iż to wszystko jest skomplikowane dlatego proszę mi nie mówić: "idź do tesco kup sobie samochodzik wyjdzie taniej i szybciej" Ja tego nie robię dla samochodziku... Dla hobby. Nie zależy mi na czasie... Samochód ma być obiektem mojej nauki więc stopniowo zdobywając wiedzę będę tuningował model. Jeśli będę miał więcej pytań na pewno napiszę. Jeśli napisałem w złym dziale bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie wątku. Przepraszam także za nazwę tematu jednak nie da się sprecyzować lepiej mojego problemu.

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.