Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antywirus dla netbooków od Pandy

blondyneczka_83 30 Jul 2009 20:40 2203 7
  • Antywirus dla netbooków od Pandy

Producent programów antywirusowych Panda, sukcesywnie poszerza swoją ofertę o kolejne oprogramowanie. Tym razem jest to program antywirusowy stworzony specjalnie dla netbooków – Panda AntiVirus for Netbooks.

Panda AntiVirus for Netbooks będzie skutecznie chronić netbooki przed szkodliwymi robakami, wirusami i złośliwymi programami szpiegującymi wykorzystując minimalne wymagania systemowe.

Ponadto posiadać będzie również zaporę ogniową – firewall, oraz monitor sieci WiFi, które zapewnią ochronę m.in. przed groźnymi atakami hakerskimi i umożliwią swobodne korzystanie z dobrodziejstw Internetu. Panda AntiVirus for Netbooks posiada technologię Cloud Computing zwaną Kolektywną Inteligencją, która umożliwia optymalną ochronę przy uwzględnieniu stosowanych w netbookach słabych z reguły parametrów technicznych, tym samym nie zwalniając pracy systemu.

Optymalne wymagania sprzętowe:
    •System operacyjny Windows XP
    •Procesory: Intel Atom, Intel Celeron M, oraz VIA C7-M (żadne inne)
    •128 MB pamięci RAM (bez TruPrevent)
    •512MB – 1GB pamięci RAM (z TruPrevent)
    •Pojemność dysku – 265MB
    •Internet Explorer wersja 6.0
    •Wejście USB
    •Sugerowana cena – 139zł

Źródło: http://pclab.pl/news37937.html

Cool! Ranking DIY
    About Author
    blondyneczka_83
    Level 15  
    Nic Wam nie powiem :P
    blondyneczka_83 wrote 200 posts with rating 17, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
  • CSICSI
    DollarMan
    Level 25  
    Eee tam. I tak będzie zamulała. Dużo lepszy do netbooków jest NOD32. Bierze jakieś 20MB RAMu i wogóle nie zamula.
  • CSICSI
    marszalek_duck
    Level 17  
    Ja mam bardzo złe doświadczenia związane z pandą.Nie mówiąc już ze tego g.... nie da się odinstalować.
    Citek
    Level 22  
    Kiedyś korzystałem z Pandy, potem przerzuciłem się na ZoneAlarma, a teraz korzystam z ESETa.
    Jeżeli chodzi o ten Antywirus w temacie to uważam, że jest to po części chwyt marketingowy. Jeszcze trochę będą tworzyć 15 wersji (podobnie jak MS z Vistą), które będą zależne od posiadanego procesora (marki, technologi itp.), pamięci no i łącza internetowego. Po prostu robi się parodia
    fotoman
    Level 13  
    Jeśli antyvir to tylko NOD firmy ESET. Panda bardzo dużo puszcza. Gdata też odpada, bo bardzo zamula kompa. Jeśli jednak ma być darmowy to Avast, ale warto jednak zainwestować w NODa.
    diorek
    Level 10  
    a ja używam Pandy od wersji 2009 i nie mogę nic złego powiedzieć. Zainstalowałem z ciekawości u brata na netbooku Samsung NC10 i też śmiga nie zamula. to nie jest ta stara Panda co zamulała tak...:)
    Sweetstar
    Level 10  
    Zgadzam się, nowa Panda to nie ten sam produkt, co kiedyś! Miałam przyjemność testować najnowszą wersję na swoim komputerku i świetnie sobie radziła. Nie dość, że jest bardzo lekka to jeszcze bardzo skuteczna - wystarczy poszukać testów w necie.
    A dla Netbooków - nie sądzę, by był to tylko chwyt marketingowy, bo to by im się po prostu nie opłacało na dłuższą metę, zwłaszcza, że ta firma nie ma najlepszej opinii - jak widać - i musi teraz walczyć. Sądzę, że po prostu zoptymalizowali do tych mniej wydajnych procesorów i tyle. Jak ktoś chce zainstalować Global Protection na Netbooku - też pójdzie, wiem, bo mam 2009 :)
    I bardzo proszę najpierw spróbować, jak działa najnowsza wersja, a dopiero potem krytykować, bo tak to nie ma najmniejszego sensu :)
    andrzej_espero
    Level 10  
    Witam - ja wzialem z Plusa netbooka Samsung NC10 i gratis dostalem na dwa lata Kasparski antyvirus - dziala super nie zacina - a co do Pandy ( ? ) nie wiem nie testowalem
    Pozdrawiam andrzej_espero