Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Simson SR50/1 -problem z elektryką

tita98 30 Jul 2009 21:19 4640 5
    tita98
    Level 12  
    witam.kupiłem simsona SR50/1 ,rocznik 1989.Motorek ma coś z elektryka.poprzedni właściciel nie może dokładnie określić co w nim popsuł.Widzę że cewka jest na 12v,żarówki na12V,akumulator 12V,założony jest klasyczny przerywacz (podejrzewam że zamiast elby),mostek Gretza.na wysokich obrotach kierunki świecą lecz nie migają.właściciel twierdzi że motorek jest na 6V.Z silnika wychodzą 4 kabelki.ogólnie instalacja jest chaotycznie podłączona.Moze gdyby był oryginalny schemat to bym sobie poradził.na elektrodzie nie ma takiego schematu (porównywałem do stanu rzeczywistego).Za pomoc z góry dzięki.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    noszczyk24
    Level 13  
    A na postoju nie działają Ci kierunki?? Nie ma schematów do SR bez elby niestety.
    Paolo1976
    Level 24  
    Myślę, że najrozsądniejszym i najprostszym wyjściem, będzie znalezienie schematu instalacji elektrycznej, np. tutaj: http://simsony.net/showthread.php?t=14882 Ktoś narobił kaszany i będziesz musiał położyć instalację od nowa, tym bardziej, że przewody nie są pierwszej młodości.
    noszczyk24
    Level 13  
    Zgadza się, myślę że masz trochę pojęcia o simsonach i elektryce, więc poradzisz sobie z ominięciem Elby. Po powiem ci z własnego doświadczenia wiem że elby bardzo szybko padają, wystarczy tylko jedno zwarcie, być może będziesz musiał wymienić cewkę ładowania na "bezmasową" musisz sprawdzić jeszcze napięcie wychodzące z cewki ładowania. Najlepiej przyłóż jeden styk żarówki do masy a drugi do przewodu szaro-czerwonego a później do czerwono-żółtego, jeśli żarówka zaświeci, jest cewka do wymiany bo cewka ma połączenie z masą, a przy 12-to Voltowej instalacji nie powinna
    MoniTOX
    Level 26  
    Jeśli jest mostek musi być jakiś regulator.
    ten regulator jest właśnie w ELBIE. On utrzymuje napięcie na jednym poziomie. Jak go nie ma na przerywacz może iść nawet 30 i dużo dużo więcej V, a wtedy nie nadąży migać.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1340610.html
    Patrz:
    S 50 B1 S 51 B 1/3 S 51 B 1/4 Elba + mostek
    S 51 1B

Ma sie rozumieć, że kostki od świateł nie masz? chodzi o żarówkę HS1.
    noszczyk24
    Level 13  
    Może pominąć elbę, jeżeli odciąży aku żarówką z tylnej lampy podpinając do kostki łączeniowej (tam gdzie łączone są stacyjka, +z klaksonu i przerywacz kierunków)