Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

TV LG RK-21CC40MX chassis12.6 brak kontrastu

kazkla 30 Lip 2009 23:54 1848 7
  • TV LG RK-21CC40MX chassis12.6 brak kontrastu

Poziom 19  

Witam.Otrzymałem Tv Rk-21cc40mx do naprawy. Tv był po burzy, z chwilą włączenia tylko dioda świeciła pulsując. Po wymianie procesora SDA555XLF-A14 dioda dalej pulsuje lecz telewizor pracuje poprawnie, oprócz regulacji kontrastu.Obraz jest mglisty zarówno z anteny i złącza euro. Kursor kontrastu na ekranie przesuwa się lecz regulacji nie ma. Podmieniłem wsad pamięci, sprawdziłem obwód abl-u nic nie znalazłem. Procesor wizji w tym odb. NN5198K. Proszę o pomoc.

0 7
  • Pomocny post
    Poziom 43  

Ok, przeszukałeś ABL, ale ile V masz na pin 4 NN5198?

Spróbuj też zmienić w trybie serwisowym > Video. Możliwe, że nowy procesor zapisuje na stałe OLD a zmiana na NEW uruchomi wszystko. Albo odwrotnie.

1
    Poziom 19  

Na pinie 4 nie sprawdzałem wartości V. Dodam tylko że OSD jest prawidłowe telegazeta tylko trochę jest niedokontrastowana. Jeżeli chodzi o tryb serwisowy to zmieniałem z OLD na NEW, lecz po ponownym wejściu w tryb znów było OLD.Czy tak powinno być?

0
  • Pomocny post
    Poziom 43  

Nie odpowiem Ci na to. Spróbuj jednak zapamiętać jakąkolwiek inna zmianę w trybie na tym poziomie i przekonaj się.
    ABL na procesorze powinieneś mieć między 2 a 3,5V.

1
    Poziom 19  

Pomijając kontrast, co jest przyczyną pulsowania diody? Opisz mi jeżeli masz takie wiadomości czy w tej obcji video zmienia sie tylko OLD na NEW, czy należy dokonać jeszcze innych zmian? Jak to się powinno robić?
    Do czego jest w procesorze SDA555 pin18 Power ctrl?

0
  • Pomocny post
    Poziom 43  

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=654798#654798

Zmieniasz na NEW, przeprowadzasz procedurę regulacji AFT, wychodzisz na trybu, programujesz TV. Procesor to zapamiętuje i po następnym wejściu w tryb znowu masz OLD - stare ustawienia czyli te które właśnie przed chwila zakończyłeś.
    Tu jednak raczej nie o to chodzi, ostatecznie stroi, głos dobry, chyba - bo nic nie wspominasz.

Pin 18 - sama nazwa wskazuje - kontrola napięć zasilnia.
    Popatrz w schemat dokładniej - w tym wypadku masz układ protect od napięcia zasilania wzmacniaczy wizji, BCL i pośrednio również 9V i 12V.

1
    Poziom 19  

Wszystko poprawnie łącznie z głosem, poza kontrastem i pulsowaniem diody. Ta dioda, może to klucz do tej usterki?

0
    Poziom 19  

TV naprawiony. Uszkodzony był tranzystor T418 BC848B który przy pomiarach miernikiem nie wykazywał uszkodzenia, dopiero nowy przywrócił kontrast.Temat zamykam.

0