Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[LCD][ATMEGA8][PALM Vb] obsługa wyświetlacza

31 Lip 2009 00:03 1798 2
  • Poziom 13  
    Witam, chciał bym zaznaczyc ze jestem pocątkujący i ledwo sie znam na elektronice. Posiadam wyświetlacz z Palm Vb wraz z panelem dotykowym. dało by sie go jakos odpalic? Nie wiem czy jest w standardzie. (na panel dotykowy nawet nie licze)
    z góry dziękuje i licze na wyrozumialość
    Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Wierzysz w to że ktoś będzie miał rozwalony Palm Vb, rozkreci go i przeczyta napisy na wyswietlaczu?...
    Za Mało Danych Wyswietlacza Podałeś!!

Producent? Typ? Wersja? Jakie złącze danych?

Albo moze najlepiej zdjecia wyswietlacza, i to w takiej jakości żeby dało się odczytać napisy na nim zawarte.

Ja mysle ze wlasnie NajłatwieJ będzie ci odpalić nakładkę dotykową - wszystkie są takie same proste, tylko jedne maja 4 styki, drugie 5. Tych 6- i osmiostykowych się nie spotyka w telefonach....
    Współpraca touchpanela z mikrokontrolerami

Btw, na pewno nie pobawisz sie takim wyswietlaczem dysponując takim badziewiem jak Atmega8...:/
  • Poziom 13  
    wiec zdjęcia dam potem bo aparat bede mial wieczorem.
    Napisów jest tyle:
    E1019-5
    0034DA

i na płytce jeszcze:
    ....04 EPSON
    ....3400
    reszty nie da sie odczytać bo jest pod taśmą (nie da sie jej odpiac-lutowana) piny od 1-23. panel dotykowy 4 piny.

Da się z ATmega32 to odpalic czy też za słabe. Jeśli nie można to co trzeba?

o.. zauwazylem jeszcze jakies oznaczenie na matrycy z tyłu:
    3087
    0F21

a cale oznaczenie ukladu sterującego:
    EPSON
    SCI7500F0A
    F00220301
    JAPAN

tyle.
    z góry dzięki. juz biore się za czytanie linka :)

edit:
    faktycznie panel dotykowy dziala bardzo prosto :) wielkie dzieki. Tylko jeszcze znaleźć musze jak opor mierzyc atmega ;)