Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FX 6600 ,karta canal+ oplacona i wszystko padło

31 Lip 2009 01:10 1314 9
  • Poziom 13  
    Witam.Posiadam podwójny konwerter, fergusona fx6600 i karte cyfry opłaconą.(mieszkam w anglii).Wszystko było ładnie,pięknie aż pojechałem na wakacje. Po powrocie TVP SPORT mial 60% sygnalu i nie szło oglądać więc pomyślałem, że byly wichury i mi przestawiły antenę. Pożyczyłem miernik i nie mogę teraz dojść ładu. Ustwaioną mam chyba atrę bo z niej złapało dużo kanałów, ale na HB też ok 100 znalazło.Ale nie te kto=óre mnie interesują.Chcę mieć tak jak wczesniej TVP sport itd. TEraz nie znalazło ich(tzn na astrze są ale nie działa bo nie ma prawa). Zrobiłem reset ustawienia fabryczne itd.Nie ma vivy polskiej. Jak mam w dekoderze w opcjach poustawiać żeby zacząć szukanie kanałów na HB z pozytywnym rezultatem-czy juz teraz mam antenę przestawić żeby vive znalazło?Jakie parametry ,typ transpordera dać.Dzięki
  • Poziom 18  
    Może twina uwaliło sprawdzi na innym konwerterze czy chodzi. Może pasmo poszło
  • Poziom 13  
    Już zamówiłem nowy pojedyńczy 3db konwerter i tylko czekam. Ale jeżeli odbiera z astry to czemu nie mogę ustawić go na HB.A może postawić go do pionu i wtedy kręcić?
  • Poziom 29  
    Wgraj nową listę i ustaw konwerter w osi ale do fx 0,3 db to trochę nie tak one mają wrażliwe wejście
  • Warunkowo odblokowany
    Jeżeli znajduje astrę i kanały odszukane działają to i hotbirda powinieneś znaleź.
    To jest tylko 6 stopni w prawo stojąc za anteną.
    Co do konwertera to można by zastosować -0,2 db.jak 0,3 jest zły.
    Tak na marginesie to niedługo kabel koncentryczny jakie będzie miał tłumienie?A może już coś się pokazało?
  • Poziom 35  
    Szumy własne 0,2 czy 0,3 nie zauważysz różnicy.Liczy się ogólna jakość/sprawność konwertera a nie puste cyferki.
  • Warunkowo odblokowany
    pajo21 napisał:
    Szumy własne 0,2 czy 0,3 nie zauważysz różnicy.Liczy się ogólna jakość/sprawność konwertera a nie puste cyferki.

Ale tu chodziło o(-0,2) zamiast 0,3.
    I fektycznie to tylko puste cyferki ale coniektórzy uważają że konwertery już wcale nie wprowadzają szumów a raczej będą je naprawiać.:D
  • Poziom 13  
    Próbowałem dziś znów walki.Wgrałem starą listę canal+ i przestawiłem antenę i 6 st ale nic.Wciąż 30%.Postawiłem konwerter w pion i też lipa.Jutro powinienem mieć już nowy konwerter. Czy na ustawieniach fabrycznych wszystko będzie działało?
  • Poziom 35  
    zieluś napisał:
    Może twina uwaliło sprawdzi na innym konwerterze czy chodzi. Może pasmo poszło

Witam
    Skąd pewność, że chodzi o TWINA?
    Sądzę, że chodzi tu o monoblocka, w którym uległ uszkodzeniu jeden z konwerterów ewentualnie przełącznik.
    Sprawę wyjaśni montaż nowego konwertera.
  • Poziom 13  
    Dzięki za rady.Założyłem nowy konwerter pojedyńczy,ustawiłem vive polską i troszkę anteą w prawo i MAM:D:D wszystko działa.:D:D:D

Na przyszłość proszę przeczytać p.10.2 i 15 regulaminu , temat zamykam - GKVIDEO