Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW GOLF II 1,3 91' zalewa cylindry..

forte39 31 Jul 2009 01:32 2919 8
    forte39
    Level 18  
    Witam i proszę o pomoc..

Jak w temacie VW po włączeniu zapłonu od razu otwiera wtryskiwacze i zalewa kolektor ssący benzyną.. Sytuacja ta powstała podczas wymiany sprzęgła.:( ..Przed wymianą auto jakkolwiek śmigało sprawnie (oprócz sprzęgła oczywiście..) Okazało się,że padł komputer. Czy ma ktoś jakiś sposób na jego naprawę?... A może wie ktoś dlaczego mógł się "wysypać"..? Słyszałem , że potrafi komputer wysiąść jak jest problem z "masą".. Czy miał ktoś podobną niespodziankę?..
    User removed account
    User removed account  
    carrot
    Moderator of Cars
    Zapomnieli podpiąć masę zespołu napędowego i sterownik dostał + na masę, do wymiany
    Na przyszłość, aby uniknąć takiego problemu trzeba dołożyć dodatkowy kabel pomiędzy silnik a nadwozie
    ociz
    Moderator of Cars
    Temat poruszany wielokrotnie na tym forum, wielu próbowało sterownik naprawiać i wielu się nie udało, tylko Elektrit z tego co wyczytałem nie miał z tym problemu ;).

A tak ciężko jeden przewód masowy podłączyć...
    carrot
    Moderator of Cars
    Mam taki na stole, uwaliło Motorolę 68705
    Scalak to nie problem (jest nawet w podstawce), tylko skąd wziąć dump'a ?
    forte39
    Level 18  
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi.. To dlaczego padł to wiedziałem od razu :/ Pytałem jak go naprawić.. Dostałem właśnie drugi i autko śmiga.. Przyczyną jednak nie był mój błąd a poprzedniego właściciela.. Okazało się, że kabel fabryczny masy jest ale został przecięty wewnątrz wiązki i został tylko skręcony :/ sprytnie zaizolowany także nie było szans by tą przeróbkę zauważyć. Szlag mnie trafia gdy takie przeróbki spotykam.
    Będę próbował go jeszcze reanimować.

Pozdrawiam.
    kwok
    Level 39  
    z tego co pamiętam to dump był na forum ale pewnie trzeba mocno szukać
    emeryt2
    Level 42  
    myślę ,że nie jet uwalony procesor , a końcówka sterowania wtryskami ,wyjście na pin 12 sterownika. Rozbierz io sprawdz ten tranzystor , będzie miał zwarcie do masy.
    malyxxl
    Level 11  
    emeryt2 wrote:
    myślę ,że nie jet uwalony procesor , a końcówka sterowania wtryskami ,wyjście na pin 12 sterownika. Rozbierz io sprawdz ten tranzystor , będzie miał zwarcie do masy.

Wielka racja zlokalizowałem w ten sposób tranzystor i miał zwarcie , sterowniku vw silnik 2.0 a uszkodzony BD649