Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus S96S - czyżby uszkodzona była matryca?

31 Lip 2009 14:49 10379 29
  • Poziom 10  
    Mam problem z matrycą w moim vbi(s96s) . Wyświetla obraz tylko , że na ekranie dominuje kolor zielony. Mam pytanie : miał ktoś z was podobny problem ? Wie ktoś co może mu dolegać ?
    Na początku myślałem ze to grafa ale na drugim monitorze jest OK.

Problem wygląda tak :

Z góry dzięki za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Na początek sprawdził bym taśme łaczacą płyte z matrycą.
  • Poziom 10  
    Taśmy przepatrzylem gniazda też , nie widać żeby było jakieś uszkodzenie. Nie sprawdziłem tylko tej taśmy która jest za matrycą. Próbuje sobie załatwić elementy z takiego samego modelu żeby szybciej zdiagnozować ale z tym tez ciężko. Gorzej jeżeli uszkodzona jest jakaś ścieżka na płycie wtedy to już kaplica :cry:
    A czy przy matrycy tez są przewody RGB ? może poprostu żyła od zielonego ma przebicie i stąd taki obraz.

Jak macie jakieś pomysły to piszcie.
  • Poziom 12  
    Witam!
    To jest raczej wina karty graficznej.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Podpiąłem 2 matryce (kompletna matryca z identycznego lapka) na tej drugiej obraz też był zielony ale tego koloru było znacznie mniej . Może to wina gniazda w płycie głównej ? Macie jakieś pomysły ?
  • Poziom 18  
    Witam
    Moje podejrzenie usterki to przegrzewania się pamięci ram na karcie lub chipset.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    technohunter napisał:
    Witam
    Moje podejrzenie usterki to przegrzewania się pamięci ram na karcie lub chipset.
    Pozdrawiam

Prawdopodobnie masz racje. Wiesz może co z tym zrobić ? Wymiana pasty termoprzewodzącej ?
  • Spec Overclocking
    Kolego, gdyby coś było zbyt gorące to i na monitorze zewnętrznym miałbyś to samo. Gdyby uszkodzona była grafika również.
  • Poziom 10  
    W sumie .... chyba masz racje . Zastanawiam sie jeszcze czy to nie inverter
  • Poziom 18  
    Witam ponownie.
    Objawy mikro pęknięć na karcie graficzna lub pamięci mogą takie objawy występować,ale także może być usterka elektroniki matrycy.
    Po proszę podesłać zdjęć tego laptop jak chodzi pod monitor i bez na mail machin33(malpa)tlen.pl.
    Wiadomość do iron64 laptop inaczej zachowują się niż PC.
  • Poziom 10  
    Zakupiłem nową taśme do matrycy , niestety okazało się że to nie to :( Problemem jest gniazdo, gdy przy nim manipuluje tzn naciskam odchylam pojawiaja sie zmiany na ekranie ,czasem zdarza się normalny obraz :

w związku z tym mam pyt:
    czy muszę teraz wymienić całą matrycę ?
  • Poziom 1  
    Witam.Na 99,9% masz zimny lut pod grafiką.Mam taki sam objaw,z tym że po włączeniu wymagającej gry usterka sama ustępuje, lub trzeba przycisnąć obudowę.
    Z tego co wyczytałem na forum najlepszym wyjściem jest przekulkowanie grafy.
  • Poziom 2  
    Kolego mam tego samego laptopa. Oddaj to jak najszybciej do naprawy. Na początku też miałem zielony ekran a na zewnętrznym ok. Później zrobiło się 6 ekranów. Teraz mam pionowe pasy na ekranie. Problemem jest raczej karta grafiki. Problemy pojawiły się również na zewnętrznym monitorze. To raczej postępująca choroba grafiki...
  • Poziom 11  
    Witam
    wiec troszke przyslodze
    ludzie dlaczego zawsze problem z grafika czy matryca zwalacie na tasme??
    w przypadku bledow w wyswietlaniu obrazu to 0.1% to wskazuje na tasme a nawet mniej.
    s96s obiawy uszkodzenia grafiki
    1. po wlaczeniu mrygnie matryca na czarno (zapali sie jak gdyby czarne podswietleni)
    2. po uruchomieniu 6 ekranów
    3. zielony ekran
    4. paski kropki kreski
    5. artefakty podczas duzego wysilku graficznego
    Moderowany przez gsm_virus:

Pozostałą część posta usunąłem - regulamin pkt 16, tym razem upominam, gdyż była to postawa roszczeniowa.

• Poziom 31  
    mik231 napisał:
    Witam
    wiec troszke przyslodze
    w przypadku bledow w wyswietlaniu obrazu to 0.1% to wskazuje na tasme a nawet mniej.
    1. po wlaczeniu mrygnie matryca na czarno (zapali sie jak gdyby czarne podswietleni)
    3. zielony ekran
    4. paski kropki kreski
    chcesz wiedziec wiecej napisz na priv elkon.serwis(małpa)wp.pl
    pomoge rozwiazac problem

Proste i logiczne. Bo taśma jest bardzo narażona na przerwania. Za każdym razem kiedy opuszczamy i podnośimy matryce. I zwykły kowalski moze to sprawdzić sam.

A ja nie widziałem jeszcze w 100% dobrego przewodnika który by to wszystko wytrzmał. Bo to wszytko zależy jeszcze od montażu.
  • Poziom 11  
    owszem zielony ekran np moze oznaczac tasme matrycy przynajmniej oznaczala w starszych modelach notebookow
    w nowszych laptopach nie istnieje taka usterka jak uszkodzenie tasiemki matrycy,
    np. w hp w serwisie autoryzowanym w laptopach dv5, dv7 nie istnieje cos takiego jak matyca jako czesc zamienna , wymieniaja cala gore laptopa jak matryca jest uszkodzona, do tego ciekawostka; hp pavilion dv5 z szyba przed matryca ma matowa matryce i szybe przed nia ktora daje efekt glass :)

taki tadek sprawdzajac czy to jest tasiemka wypina ja wpina spowrotem , robi zwarcie , spala sie kontroler klawiatury , grafika i tadzio ma pozamiatane bo juz nie jednego takiego spotkalem
  • Poziom 2  
    mik231 napisał:
    Witam
    wiec troszke przyslodze
    3. zielony ekran
    4. paski kropki kreski

Witam!
    U mnie jest dokladnie to samo. Najpierw zdarzalo sie że pojawialy sie jakies drobne artefakty czasami. Myslalem że to tasiemka. Pozniej coraz czesciej i coraz bardziej widoczne. Teraz widze 6 ekranow na matrycy+ artefakty.:cry: System wstaje tylko w awaryjnym. Czy ktos mi pomoże. Co to moze być?
    W tym lapku chyba grafika jest przylutowana do plyty. Mam racje? Z góry dzieki.
  • Poziom 43  
    Jest wyżej napisane, :D
    grafika pada.
  • Poziom 2  
    Ale da się z tym coś zrobić? Można ją wyminić lub naprawic? Gdzie w tym lapku jest k.graf?
  • Poziom 2  
    Hej, miałem takie same objawy.

Próbowałem samodzielnie: rozkręciłem, posprawdzałem taśmy, poczytałem coś o inverterach...nic nie pomagało. Laptop trafił do serwisu.

Rozpoznanie z serwisu: Uszkodzona grafika.
    Naprawa: Samodzielna niemożliwa, gdyż trzeba wlutować cały chipset za pomocą wyspecjalizowanej maszynki do tego typu zadań.
    Cena: 450 zł :(

Po wymianie zadzwonili do mnie z serwisu i powiedzieli, że ekran nie jest już zielony aczkolwiek występują artefakty. Próbują jeszcze przelutować kości pamięci (czy jakoś tak). Jest prawdopodobieństwo, że laptop się nie podniesie...

Prawdopodobną przyczyną awarii było przegrzanie. Zawsze dbałem o to by nie trzymać lapka np. na pościeli. Dużo jednak grałem i karta często była w stresie. Części z "Made in Żółtek" nie zniosły tego :/

Uprzedzony do serwisów nie wiem co o tym myśleć...macie jakieś opinie ?
  • Poziom 2  
    Nie brzmi zbyt obecujaco . Mam go na gwarancji, ale obudowa po 1.5 roku urzytkowsania wyglada tragicznie . Popękala przy zawiasach, farba zeszla. Boje sie ze mi nie uwzglednia gwary. Ale chyba sprobuje wyslac. Moze jeszcze sprobowac wygrzac, ale nie wiem czy to obok CPU to grafa czy chipset?
  • Poziom 43  
    Hmm, a masz w gwarancji napisane, że nie obejmuje zawiasów i obudowy??
    Zgłoś wszystkie wady i problemy na gwarancję, może się ci poszczęści i dostaniesz nowy...
  • Poziom 2  
    Spróbować napewno warto. Moja obudowa też wygląda tragicznie. Z tego co się orientuję, to te pęknięcia przy zawiasach są wadą konstrukcyją i wiele osób ma z nimi problemy. Ja oddając do serwisu ( jeszcze na gwarancji) byłem podejrzewany o upuszczenie laptopa ale powiedziałem, że nie było absolutnie takiego zdarzenia. Gwarancja została uznana. Jeśli wysyłasz napisz coś takiego na kartce i wyslij to razem z laptopem.

Tym razem niestety 2 tygodnie po gwarancji :(
  • Poziom 2  
    Sprobuje wyslac. Gadalem ze sprzedawca sprzetu, mowil że zawiasow nie wymieniaja, ale pewine dostane nowa plyte glowną. Ostrzegl mnie, że to pewnie potrwa. Mam nadzieje że nie tak jak w gwarancji wyczytalem 28 dni roboczych. Nie ważne Dzieki za zainteresowanie. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    swierqu83 domyślam się ,że masz inny model niż VBI , bo w przeciwnym przypadku zapomnij o gwarancji.
  • Poziom 2  
    Ja mam problem jak i opisany "karta Graficzna" na pewno jest uszkodzony jej mostek i teraz pytanie czy jak wezmę mostek z grafiki 8600 (nie gs bo wiadomo, ze gs jest mobilny, a takiego to nie znajdę chyba nigdzie) bedzię działac, czy niestety jestem skazany na firmę serwisowa za 350 zl ?

Pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

hantarosan napisał:
    Ja mam problem jak i opisany "karta Graficzna" na pewno jest uszkodzony jej mostek i teraz pytanie czy jak wezmę mostek z grafiki 8600 (nie gs bo wiadomo, ze gs jest mobilny, a takiego to nie znajdę chyba nigdzie) bedzię działac, czy niestety jestem skazany na firmę serwisowa za 350 zl ?

Pozdrawiam

Po przemyśleniu sytuacji to chyba jednym rozwiązaniem jest posiadać układ 8600M bo zapewne zwykłe układy nie będzie jak schłodzić no i pewnie inne napięcia. Ale może ktoś wie gdzie dostane taki układ (np uszkodzona płyta z dobra grafa)
  • Poziom 10  
    Wracając do mojego s96s. Problem jest na 99% z kartą grafy. Gdy włączę lapka obraz jest zielony. Następnie uruchamiam 3D MARK-a . Po ok 1 min pracy grafy w stresie laptop odzyskuje normalny obraz. Wie ktoś z was który moduł na karcie jest za to odpowiedzialny ?
  • Poziom 12  
    Witaj,
    racja- to blad vga. Mam dziennie do kilku sztuk s96s u siebie w serwisie, i jest to jedna z czestych usterek.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    odebrałem lapka z naprawy, przelutowana grafa , konkretnie chyba jakies styki pod chipsetem. Dla ciekawskich dodam ,że czas naprawy <5godziń , koszt 150zł .