Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic CF-V21P - sterowniki do tabletu

31 Lip 2009 14:51 1701 5
  • Poziom 34  
    Trafił w moje ręce taki staruszek jak w temacie. I tu jest mały problem - z tego co widzę, laptop wyposażony jest w ekran dotykowy. Z informacji pozyskanych przez Google wynika że działał z dodatkiem "Windows for Pen Computing 1.0/2.0", niemniej jednak ja takiego nie posiadam. Czy dałoby radę odpalić go w zwykłym Win3.1/Win95?

Ewentualnie, czy posiada ktoś informacje na temat odpalania takiego tabletu pod linuxem?

Jeśli ktoś nie kojarzy modelu, tutaj jest mały film mojego autorstwa dotyczący ciekawego sposobu obrotu ekranu w tym laptopie:

Link
  • Poziom 34  
    Dzięki za odpowiedź. Znalazłem sterownik do karty graficznej (to jeszcze nie to).

Niestety sterowników do dotyku nie widzę, tzn niby coś pod Win95 znalazł, ale nie od tego modelu (sprawdzę ofc. czy zadziałają).

Prze okazji dowiedziałem się że model wyświetlacza to CF-VLC213, niestety wiele mi to nie pomaga.
  • Poziom 34  
    Jak tylko postawię Win95 to spróbuję, póki co kopiuję pliki po kablu null-modem, "chwilę" to potrwa ;-)
  • Poziom 34  
    Po instalacji Pen Services pojawiły się rzeczy od obsługi tabletu, ale bez żadnych sterowników.

Po instalacji tych od FS zostałem poproszony o wybór typu tabletu i portu COM, w tej chwili kombinuję z tym.

[edit]

Niestety, nie udało się z nimi.

Jako ciekawostkę podam to że bios jest autorstwa IBM'a, a IBM w tamtych czasach zdaje się miał tablety (chyba w seriach 3xx i 7xx)

[edit]

A więc rozebrałem matrycę i albo ja czegoś nie wiem, albo nie ma tam digitizera. Z wierzchu zwykła matryca LCD, do środka (podświetlenia) jej tylko nie rozbierałem.

Teraz próbuje wytłumaczyć:

- zawias
    - wzmiankę w tym artykule: LINK
    - miejsce na coś co wygląda jak dość grubawy rysik między klawiaturą a portami PCMCIA

No chyba że ja o czymś nie wiem :?:

Dodano: 2013-03-23 godzina: 19:11:09
    Link do instrukcji: https://panasonic.ca/PCS/OperatingInstructions/cfv21p.pdf
    Jak z niej wynika, tablet miała tylko jedna z wersji czarnobiałych, stąd też żaden ze sterowników nie zadziałał.