Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWE 6515\P

31 Lip 2009 15:23 5812 6
  • Poziom 2  
    Proszę o poradę. Pralkę użytkuję od 4 lat i od początku mam z nią problemy. Po zmianie programu na wyższą temperaturę prania pralkę trudno było ponownie uruchomić. Swieciły wszystkie kontrolki od szybkości wirowania.Przy włączeniu i wyłączeniu pralki rozpoczynała pracę.Wzywano 2 razy serwis gwarancyjny.Za pierwszym razem stwierdzono nieprawidłowo podwieszony wąż.Problemy nadal były.Nastepnym razem resetowano program. Nic to nie dało, a teraz jest jeszcze gorzej za każdym razem mam problem z jej uruchomieniem. Nie świecą żadne kontrolki. Gdy po którymś razie włączy się nie wypierze do końca, najczęściej kończy na płukaniu.Pranie nie jest dokładnie wypłukane.Nie wiem co robić, czy jest sens naprawiać tą pralkę. W moim miejscu zamieszkania nikt nie chce podjąć się naprawy pralki sterowanej elektronicznie.Może po prostu kupić nową.Jakie pralki sa najmniej awaryjne?Proszę o odpowiedź.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Polutować elementy mogą być zimne luty.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Sprawdziłbym elektropompkę i filtr oraz przewody gumowe odprowadzające wodę i oczywiście układ hydrostatu.Przyczyną nie kończenia prania i później problem z załączeniem może być brak sygnału z hydrostatu o pustym zbiorniku.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    napisz z jakiego miasta jesteś...........
    a moze ktoś ci pomoże
  • Poziom 2  
    Został sprawdzony filtr i przewody, hydrostat sprawny (po wdmuchnięciu powietrza słychać "tyknięcie").Nawet udało mi się bez problemu uruchomić pralkę. Staram się śledzić cały cykl prania.Zauważyłam,że podczas płukania ma problemy z wypompowaniem wody.Kręci, odrobinę wypompuje, znów kręci i tak parę razy.Po czym już leci pełnym strumieniem.Ostatnio zakończyła pranie na płukaniu.Nie odwirowała.proszę o wskazówki.
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    Do oczyszczenia układ hydrostatu tak na początek .
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Na mojego nosa to silnik pompy do wymiany ,może się zacierać.