Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sharp 70ds64sn zasilacz

29 Maj 2004 23:19 831 4
  • Spec od TV
    problem jest taki że TV jest całkowicie martwy,świeci tylko kontrolka standby.Z przetwornicy nie wychodzi nic.Elementy obmierzyłem,nic nie obciąża przetwornicy.Przy próbie podpięcia się do masy kondensatora sieciowego rozleciał sie mostek.Nie bardzo wiem jak to obmierzyć.
  • Poziom 31  
    witam
    wymien D701 do 704 , sprawdz lub najlepiej wymien C705 68 mikro na 450V i moze byc po klopocie
    czesta usterka w tych modelach - zimne luty ,uszkodzona jedna z diod i C705
    zerknij tez na IC705
  • Spec od TV
    niestety nic z tych rzeczy-wszystko podstawione.Nie mam jak sprawdzić czy jest sterowanie tranzystora przetwornicy bo przy próbie podłączenia masy oscyloskopu od razu wysadza mostek.
  • Poziom 31  
    witam
    masz problemy z masa - odlacz cewki rozmagnesow.... moga miec przebicie i zwierac na mase
    zobacz czy jak podlaczysz zasilanie TV przez trentrafo problem zginie
  • Spec od TV
    w końcu znalazłem ochotę i wrzuciłem go znowu na stół.I co się okazuje-zaniżone 5V do 4,2V-po nitce do kłębka i okazało się że poszło wszystko co jest na 5V w cyfrówce-kompletnie do masy.Teraz się zastanawiam-płyta odpalona bez cyfrówki podaje poprawnie wszystkie napięcia,nie ma nigdzie zwarć.Myślę że moglo strzelić trafo i dlatego tak wykosiło cyfrę.Może ktoś ma do sprzedania taką cyfrówkę?Nazywa się F7313BMNO.