Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung ML2240 - potanić wydruk, zasypki, reset chipa

31 Jul 2009 17:06 19502 19
 • Level 10  
  Mam ML 2040. Jestem z tej drukarki bardzo zadowolony. Czy można zasypywać toner startowy? Gdzie nabyć proszek? Jaki bęben?
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Level 12  
  Witam ja sypie proszek firmy "vision tech" do ml-2010 i
  wydruki są idealne, można go kupić na alledrogo.
  Toner startowy nie posiada chipa, ale toner oryginalny
  już go posiada, niestety chipów do tego modelu jeszcze
  nie ma w sprzedaży.
  Jeżeli chodzi o bęben to nie ma potrzeby wymiany
  po pierwszym przebiegu tonera.
  W załączniku jest programik resetujący licznik do
  drukarki ML-2240, czy może ktoś go przetestować
  ponieważ nie posiadam tej drukarki.
  Attachments:
 • Level 10  
  Zgrałem sobie ten programik. Archiwum zawiera dwa pliki ML2245.exe i ML2245.fls Mam nadzieję, że obsłużą też chipa w ML2240. Obydwa pliki są ukryte, więc aby je dojrzeć, należy w Tools/Folder Options... pozwolić na wyświetlanie plików ukrytych. Mam na razie zużyty w połowie toner OEM. Jak będę go napełniał, napiszę na forum jak poszło. Kupiłem już toner marki nuPrint, specjalnie do tej drukarki tzn dwie butelki po 70 g. ( na jedno napełnienie 70 g) oraz bęben OPC OptiPrintII, wszystko razem za około 100 zł z przesyłką (dokładnej kwoty nie pamiętam). Sprzedawca potwierdził, że to ten sam toner co w ML2010 i ML1610, tam jednak wchodzi 100 g i jest pakowany właśnie w butelki 100 gramowe - różnica w cenie minimalna. Teraz tylko czekam kiedy proszek się skończy - bedę napełniał.
 • Level 12  
  Witam na to archiwum trzeba kliknąć i nastąpi instalacja
  firmware do drukarki zaświeci się lampka na żółto i
  należy odczekać minutę i należy przeinstalować
  sterowniki do drukarki, tego programu się nie rozpakowuje
  należy go uruchomić, ten program jest właśnie że by
  ominąć chipa, jeżeli będziesz miał toner z chipem
  to należy go zakleić taśmą izolacyjną.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Level 1  
  Dzięki kolego za programik

  Dodano po 1 [godziny] 55 [minuty]:

  Panowie jednak musi być tak --


  Uwaga: regenerowany toner jest przeznaczony dla drukarek Samsung ML-1640 oraz ML-2240 po odblokowaniu. Metoda odblokowania jest pokazana na fotografii. Drukarka traci gwarancję producenta ale zyskujemy znaczne obniżenie kosztów drukowania. Ten sposób przeróbki drukarki powoduje zerowanie ilości pamięci wydrukowanych stron w epromie, nie powoduje żadnych zmian mechanicznych i jej wydajności. Po odblokowaniu drukarki metodą pokazaną na fotografii (zrobieniu mostka) w systemie Windows tworzy się samoczynnie kopia sterownika: Samsung ML-1640 Series (Kopia 1). Przed wydrukiem z aplikacji należy zmienić w systemie Windows domyślą drukarkę na Samsung ML-1640 Series (Kopia 1) lub wybierać za każdym razem ten sterownik drukarki w aplikacji z której drukujemy. Podobnie postępujemy dla drukarki Samsung ML-2240.
  Samsung ML2240 - potanić wydruk, zasypki, reset chipa
 • Level 10  
  Witam! Dzisiaj nastąpiła godzina "Zero". Napełniłem tonerem kasetę startową tę na 500 stron. Nie ma w niej Chipa, jest bolec na miejscu bezpiecznika. Wydruk jest idealny. Porównywałem grafikę z tonera dostarczonego fabrycznie i ten sam wydruk teraz, to stawiam na obecną zasypkę, jakby lepsze czernie...
  Ale pojawił sie problem. Lampka, brak tonera nie zgasła. Mogłem drukować kolejne strony 828, 829, 830 itd. Ale cały czas uciązliwy komunikat "Kup toner" itp...
  Sięgnąłem więc po programik, który tu był polecony. Wykonałem czynności:
  1. Włączyłem drukarkę,
  2. Odpaliłem archiwum zip.exe
  3. Odczekałem 1 minute patrząc jak lamki migają
  4. Wyłaczyłem drukarkę.

  Sprawdzam!
  Kicha!
  Drukarka przestała drukować, komunikat brak toneru, kup toner, i wydruk przestał iść.

  Wydrukowałem Strone serwisową, pozwolił...
  Okazało sie, że zmienił sie typ drukarki z ML-2240 na ML-2245, troche wygląd raportu Licznik Total Page Count pokazywał 1781 ( bo tyle jest na obu kasetach), Toner Page Count te 830 stron i wydruków zero - bo niby brak toneru...
  Skorzystałem więc z rady kolegi wyżej i postanowiłem zresetować "elektrycznie" chipa w drukarce... Czynność banalnie prosta, trzeba tylko bardzo starannie zlokalizować właściwy scalak, bo jest ich tam kilka, podobnych. Zdjęcie jednak znakomicie to umożliwia.
  Zmodyfikowałem jednak radę ( chciałem ratować gwarancję) i zwarłem nóżki 1 i 4 spinaczem, włączyłem zasilanie na 1 - 1,5 sekundy i oderwałem spinacz - zworkę od nóżek. Zaraz otrzymałem na ekranie komputera informację, że znaleziono nowe urzadzenie USB itd. ( Mam Windows XP).
  Wziąłem więc CD- Samsung i dokonałem ponownej instalacji drukarki, według instrukcji producenta ( 2 minuty roboty).
  Drukarka drukuje bez najmniejszego problemu. Strona serwisowa informuje mnie, że mam Total Page Count: 1
  Toner Page Count: 1
  Mam także informację, że drukarka traktuję tę kasetę jako Initial Toner.
  Service Date ustawiło się na 24-8-2009 czyli moment resetowania.
  Pozostał tylko ten nieszczęsny model wprowadzony przez programik resertujący chipa: ML-2245 ???

  Wnioski:
  1. Metoda absolutnie skuteczna dla kaset bez chipa. ( nie testowałem kasety z chipem więc dzisiaj nic na ten temat).
  2. Kaseta ma bolec metalowy po lewej stronie ( na forum mówią, że tam bywa bezpiecznik), bo taki bolec mają wszystkie kasety bez chipa.

  Przypuszczam, że:
  1. Programik, o którym było tu pisane resetuje chipa drukarki a nie kasety. Mam obawy, że nie robi tego poprawnie, ale nie wiem na pewno.
  2. Metoda może być stosowana do wszystkich kaset, warunek - trzeba wymontowywać chip i wsadzać bolec ( pseudo bezpiecznik). Można też przełożyć samą prawą pokryweczkę wzietą od kasety startowej. Wydruk do 500 stron zapewniony bez komunikatów, dalej nie wiem, jak przekrocze tę liczbę, spodziewam się komunikatu o tym, że kończy się toner... ale wydruk powinien iść co najmniej do 1500 stron...
  3. Przypuszczam, że wszystko co tu zostało napisane, ma pełne zastosowanie do drukarki ML-1640 ( no może bał bym sie używać tego programiku).
  Czekam na uwagi i Wasze doświadczenia :)
 • Level 10  
  Cały czas drążę temat. Znalazłem Taki Link. Z tego wynika, że na razie nie opanowano produkcji chipa alternatywnego do samych kaset. Na potwierdzenie tego faktu mam też film instruktażowy, który kupiłem w internecie w sklepie jedynce. Tam też mówi się bardzo wyrażnie o resecie chipa w drukarce. Zresztą wszystko jest bardzo pięknie pokazane. Jak ktoś jest zainteresowany, piszcie, bo film ma 600 MB i trwa 45 minut, to podam dokładne namiary.
 • Level 10  
  Nawiązując do tego co koledzy pisali na temat resetu.
  Mam ml-2240 i zlutowanie pokazanych na zdjęciu nóżek spowodowało, że drukarka na wydruku testowym podawała liczbę stron "unknown", ale nie drukowała. Z kolei zwarcie owych nóżek na krótko nic nie dało, licznik nadal pokazuje stan "realny" liczby wydrukowanych stron.
  Zaznaczam że nie uruchamiałem programu ml2240.exe i drukarka ma oryginalny firmware.
 • Level 10  
  Jest tu pewien "myk". Sądzę, że lutowanie tych nóżek nie jest celowe. Ja już dwukrotnie posłuzyłem sie tą metodą. Pierwszy raz zresetowałem liczniki strony ogółem i strony z aktualnej kasety. Niestety gdy osiagnąłem ( policzoną przez siebie liczbę stron ok. 2300 - przez zsumowanie wydruków sprzed resetu i tych po resecie ), drukarka przestała drukować na jakimkolwiek tonerze. Mam ich dwa bez chipa. Przyznam się, że spanikowałem sądząc że "złapano" mnie na tej magicznej liczbie podawanej na tym forum ok. 2500 wydruków. Podjołem jednak jeszcze raz próbę "resetu". Zwarłem, zgodnie z instrukcją nóżki te jak na zdjeciu i tak długo trzymałem je zwarte, aż na ekranie komputera znalazłem komunikat o odnalezieniu nowego sprzętu. Rozwarłem nózki i dokonałem ponownej instalacji drukarki. Od tego czasu wydrukowałem ponad 700 stron i wszystko, "odpukać" idzie poprawnie...

  Dodano po 14 [minuty]:

  Uwaga! Może sie to przyda. Chipów podobnie wygladających w tej drukarce jest aż trzy! Zdjęcie kolegi pepe-piotra jest odwrócone w stosunku do tego jak widzimy płytkę elektroniki w dukarce. W instrukcji, którą kupiłem za 50 gr :) w sklepie internetowym są trochę inne zdjęcia.
 • Level 1  
  Aktualnie proszek do niej jedzie do mnie wraz z bezpiecznikiem.

  Jest bodaj 8 stron na tym forum w temacie o regeneracji ML-1640 , lecz ja czytając 3x tamten temat tak tam jest wszystko namieszne i pokręcone , że ja już osobiście niewiem...

  Znaczy sie ja planowałem jak narazie dosypać proszek do tej startowej, i wydrukować do tych 2100 stron - wtedy powinna nastąpić blokada,tak by można wywnioskować z 8 stronicowego tematu, znaczy się że się myliłem?

  Jeszcze mam ważne pytanie, te resetowanie drukarki przez zwarcia tych styków, prowadzi do tego że resetuje się też tzw service date, oraz USB number (czy jakoś tak), tak było w tamtym temacie, ale tutaj znowu widze że w momencie preinstalacji sterowników,jednak odzyskało ten service date podając date resetu, znaczy się że numer USB też odzyskuje i strona testowa wydaje się kompletna? (w razie czego zawsze można najlepiej w biosie zmienić date na bardziej wiarygodną, żeby problemów nie było z gwarancja)

  I czy może ktoś w swoich źródłach zobaczyć czy są już może programy które bez ingerencji mechaniczej potrafią zresetować ten cholerny licznik - może już się pojawiły, google nic ciekawego nie pokazują, a taka sytuacja była by najlepsza i najbezpieczniejsza...
 • Level 20  
  Zresetowaliśmy już permanentnie kilkanaście drukarek ML1640 i ML2240.

  Metodą na zwarcie nóżek na stałe.

  Jak do tej pory jeszcze żaden klient nie wrócił z reklamacją dlatego tą metodę każdy kto ma lutownicę może spokojnie stosować.

  Teraz tonery klienci mogą kupować gdziekolwiek lub regenerować sami.
 • Level 10  
  Być może można lutować nóżki w chipie drukarki na stałe. Dla tego chipa z uwagi na miniaturowe nózki, trzeba mieć lutownicę z grzałką i trochę wprawy. W przypadku problemów z drukarką, gwarancji i ew. wymianie w ramach rękojmi robimy serdeczne "pa-pa!". Po co to, jeżeli reste "impulsowy" i reinstalacja daja ten sam efekt. Przy odrobinie wprawy zajmuje to kilka minut i nie pozbawia nas suportu producenta. Zostało to wszak szczegółowo opisane na tym forum. Ja mam w tej chwili za sobą wydrukowane ponad 4000 stron, trzykrotny reset i bardzo dobrej jakości wydruk. Dla tych, którzy użyli programiku do resetowania chipa i są teraz z modelem "2245" a drukarka przestała drukować:
  Proszę wykonać reset zworką. Przypominam - zwieramy dwie skrajne nóżki chipa od strony wewnętrznej płytki z elektroniką drukarki, czyli od strony procesora głównego drukarki. Prosze nie mylić z chipem z kasety (tam nic nie możemy na dzień dzisiejszy zrobić!). Chip jest umieszczony blisko prawej krawędzi płytki na wysokości około 2/3 od krawedzi dolnej, trochę powyzej gniazda USB. Jest na tym forum gdzieś fotka. Drukarka musi być podłączona do pracującego komputera, ale sam wyłączona wyłącznikiem głównym.
  Nóżki zwieramy np. spinaczem, mocno dociskając, aby przebić się przez lakier ( ale bez przesady z tym dociskaniem :) . Włączamy drukarkę, cały czas zwirając nóżki. Czekamy kilka sekund, aż na monitorze naszego komputera pojawi sie komunikat o odnalezieniu nowego sprzętu... odejmujemy spinacz od nózek, dokonujemy reinstalacji sterowników drukarki. Drukarka jest gotowa do pracy z tonerem bez chipa, tzw. startowym. Toner bez chipa, to każdy toner, który nie ma chipa lub ten chip z niego usunięto. Musi mieć jednak po lewej stronie, w sciance tylnej wciśniety bolec metalowy ( jak ma to kaseta startowa ) albo bezpiecznik rurkowy min 0,750 mA lub każdy większy. To wszystko w temacie. Sypiemy do kaset proszek i powtarzamy wyzej opisane czynności mniej więcej co 1500 stron.
 • Level 11  
  Proponuję zamiast lutować łapki scalaka, czy jak tam mówicie nóżki chipa zliczającego, zewrzeż je drucikiem (jedna nitka kabla linkowego) delikatnie je owinąc i skręcić drucik. Wszystko działa a w razie gwarancji wyciąga sie i nie widać ze było grzebane (-:
 • Level 10  
  bernardo87 wrote:
  Proponuję zamiast lutować łapki scalaka, czy jak tam mówicie nóżki chipa zliczającego, zewrzeż je drucikiem (jedna nitka kabla linkowego) delikatnie je owinąc i skręcić drucik. Wszystko działa a w razie gwarancji wyciąga sie i nie widać ze było grzebane (-:


  Coś mi się wydaje, że Kolega jeszcze nie zdjął obudowy z ML-2240 i nie zauważył, że jest to eprom mikro, przylutowany na fali :D
 • Level 10  
  Koledzy a czy wiecie może jaką ilość proszku należy wsypać do tego tonera?? Jak zasypałem go pod korek to mi cały czas drukował całe czarne strony.

  Dziękuję
 • Level 13  
  zapomniałeś założyć drucik-sprężynka między listwą a wałkiem magnetycznym. Ilość toneru nie ma tu znaczenia.
 • Level 10  
  Cześć, dodam od siebie, że zwieranie drutem scalaka działa, uwaga jednak na toner z chipem i bez bezpiecznika. W tej konfiguracji po wyczerpaniu toneru następuje blokada druku (świeci się czerwona dioda). Ja rozwiązałem to zaklejając styki chip`a naklejką :) (tak jest szybciej i mniej inwazyjnie), to jednak nie wystarczy. Należy dołożyć jeszcze bezpiecznik, miałem pod ręką tylko 80mA. Po tym zabiegu drukarka drukuje znakomicie resetuje się jej status przebiegu i nie marudzi na kasetę z tonerem.

  Jeśli chodzi o bezpiecznik to podejrzewam, że to może być jakikolwiek element przewodzący prąd elektryczny (czytałem coś nt. przepalania przez drukarkę owego bezpiecznika, ale czy to jest prawda to nie wiem, może ktoś mi to wyjaśni na podstawie własnych doświadczeń, bo w gdybanie się nie chcę angażować).
 • Level 11  
  ja w swojej 2240 wydrukowałem 2100 stron plus testowa.
  po resecie zworką licznik = 0.
  Dzięki chłopaki za temat ;)
 • Level 1  
  Witam
  Ja musiałem dzisiaj inny sposób zastosować .
  Samo zrobienie mostka nie pomogło .
  ZauważyłEM,że dopiero po zwarciu tych nóżek spinaczem podczas bootowania drukarki na chwilkę , a potem rozwarcie zaraz po usłyszeniu sygnału windowsa , że drukarka podpięta drukarka przygotowuje się na zielono i działa . Niestety po restarcie urządzenia znowu toner świeci . Więc przylutowałem prztyczka który trzeba trzymać chwilę przy włączaniu :) Drukarka działa bez zarzutu :)musi byc bezpiecznik zalozony rurkowy , a czip moze i nie musi

  Samsung ML2240 - potanić wydruk, zasypki, reset chipa
 • Level 10  
  Witam.

  Mam mały problem z drukarką po wyżej opisanych operacjach...
  Otóż zrobiła się 2245 po zwarciu nóżek ( :) ), przeinstalowałem sterowniki, licznik wskazuje 1, ale nie mogę nic wydrukować, bo na tym kontrolnym wydruku serwisowym jest jako 2245.
  Co teraz? bo z tego co zrozumiałem to po przeinstalowaniu sterowników powinno już wszystko hulać...

  Dodano po 7 [minuty]:

  Ok, juŻ MAM...
  Po kolejnej próbie przeinstalowania sterów od 2240 zadziałało i śmiga ładnie...