Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Tevion 32" - czy warto?

31 Lip 2009 17:12 2252 6
  • Poziom 2  
    Czy warto zainteresować się tym telewizorem?
    http://www.danti.pl/product-pol-97-Telewizor-Tevion-32-.html
    Zepsuł się nam stary telewizor, mieliśmy bardzo dużo wydatków i jesteśmy pod przysłowiową krechą a na żadne raty nie chcemy się zdecydować. Do tej pory mieliśmy kineskopowy telewizor (służył nam 10 lat) i nie mamy aspiracji ażeby mieć na tę chwilę plazmę czy LCD. Może za rok gdy wyjdziemy na prostą....Na dzień dzisiejszy szukamy czegoś w miarę taniego, nie używanego, z polskim menu i wielkością 29'' lub 32''. Reasumując - czy warto się skusić?
  • Poziom 11  
    witam!
    specem nie jestem, ale że nikt jeszcze głosu nie zabrał więc zabiorę i zasieję wątpliwości może ktoś je rozwieje

1) coś mi się wierzyć nie chce (patrz opis przedmiotu) że to działko elektronowe zźera mniej prądu od tv lcd (podobno od plazmy wszystko zźera mniej)

2) ktoś pewnie zapyta czy warto wydać 4stówy na tv bez mpeg4 czyli na dwa i pół roku użytkowania "zwłasza z nadajników naziemnych." ( zresztą jeśli wierzyć prognozom aktywności Słońca po 2012 nie będzie na świecie żadnej sprawnej elektroniki więc może warto tym sposobem zaoszczędzić)

3) jak masz miejsce w mieszkaniu..
  • Poziom 43  
    1. A czemu nie chce Ci się wierzyć? Jeśli nie chce ci się czytać więcej to uwierz. Lub pokaż mi LCD o rozsądnej wielkości i poborze mocy poniżej 150W.
    2. Może i zapyta. A po co komu TV z MPEG4 teraz? Aby wydać kasę na coś nieużywanego?
    Przyjdzie czas to na przykład dokupi się dekoder. O ile TV dożyje tych czasów!
    3. Chyba ma skoro taki chce.

Oszczędź więc sobie pisania o czyś, o czym jak sam piszesz, nie masz pojęcia. Pisz o tym co wiesz na pewno.

Aagagataa - generalnie, jeśli chcesz mieć nowy TV to warto za te pieniądze. Pamiętaj tylko, że kupujesz go na 2-3 lata. Każdy miesiąc dłużej to bonus.
    Może lepiej za trochę mniejsze pieniądze kupić porządny, używany TV, który prawdopodobnie dłużej pożyje? Pomimo, że już "po przejściach".
    Pamiętaj również, że kupowanie TV CRT wysyłkowo to dość poważne ryzyko. Otwierasz pudło, włączasz - a tu plamy na obrazie.

Czasami lepiej w pobliskim sklepie wydać 100zł więcej.
  • Poziom 26  
    Cytat:
    coś mi się wierzyć nie chce (patrz opis przedmiotu) że to działko elektronowe zźera mniej prądu od tv lcd

Hipermarketowe chwyty reklamowe bezrozumnie powtarzane, tudzież gdzieś coś zasłyszane.
    A może uzasadnisz skoro się wypowiadasz???
  • Poziom 11  
    pisałem o wierze. a przesłanką jest montowanie matryc LCD w laptopach i ich wielogodzinna praca na bateriach laptopowych. btw WIERZE ze są zdrowsze z prostej dedukcji - nic we mnie nie strzela (owe DZIAŁKO ELEKTRONOWE) tylko świeci mi świetlówka albo LEDy (swoją drogą energooszczędne źródła światła)
    btw mam brata DYPLOMOWANEGO serwisanta i CHYBA od niego (fakt) ZASŁYSZAŁEM.. ale nie jestem pewien, może fatycznie obiło mi się w tesco.. albo carrefour
  • Poziom 26  
    Telewizor może i warto kupić, ale kupowania w tej firmie bym nie ryzykował. Może się okazać, że jest sprzęt po ekspozycyjny, albo pochodzący ze zwrotów. Taka adnotacja jest przy jednym z monitorów w ofercie tej firmy (Gateway za 279 zł). Stąd taka cena. Jeszcze polecam na zerknięcie na komentarze na allegro tej firmy.
  • Poziom 26  
    rezjah napisał:
    pisałem o wierze. a przesłanką jest montowanie matryc LCD w laptopach i ich wielogodzinna praca na bateriach laptopowych. btw WIERZE ze są zdrowsze z prostej dedukcji - nic we mnie nie strzela (owe DZIAŁKO ELEKTRONOWE) tylko świeci mi świetlówka albo LEDy (swoją drogą energooszczędne źródła światła)
    btw mam brata DYPLOMOWANEGO serwisanta i CHYBA od niego (fakt) ZASŁYSZAŁEM.. ale nie jestem pewien, może fatycznie obiło mi się w tesco.. albo carrefour

To jest właśnie ten bool tego forum ze może sobie wpaść jakiś cudak i głosić najróżniejsze herezje bezkarnie. a potem inni czytają wyciągają błędne wnioski i przekazują dalej. Nie wiesz to nie wypowiadaj się.
    Jakbym był moderatorem to wziąłbym działko i niekoniecznie elektronowe i jak najszybciej cie ustrzelił.

A teraz parę wyjaśnień.
    LCD napewno jest dużo oszczędniejsze w ekranach małych. Monitory LCD pobierają napewno mniej prądu od ich odpowiedników CRT. Im wiekszy ekran to różnice się zacierają.
    I dla przykładu podam taki fakt._
    Samsung 32 cale LCD. Przy ustawieniu podświetlania (nie jaskrawości!)na max, pobór w granicach 140-150W w zależności od modelu. Przy jeszcze optymalnym ustawieniu, około 130W, akceptowalny,-120W, można było ustawić jasność na min. i wtedy pobór mocy spadał do 80W ale obraz był już nieakceptowalny;mocno ciemny,blady. A zmierz ile pobierają większe LCDeki. Nawet te obecnie bardzo drogie lcd podświetlane Ledami nie są tak wiele oszczędniejsze jakby się mogło wydawać.
    W tej chwili mam też 32 calowy CRT philips 100hz koło 4-letni i jego średni pobór mocy można oszacować na około 110-120 W (zależy od treści obrazu jak w plazmach) przy znacznie lepszej jakości obrazu, nie mówiąc już o dźwięku;;- wewnętrzny subwofer. Znajdź mi LCD z takim dźwiękiem, większość ma jak z puszki po sardynkach. Kto chce lepszy musi podłaczyć zewnętrzny zestaw a to dodatkowy pobór mocy. Mpeg4 cz fullhd nie potrzebuje bo mam zwykła kablówkę i nie zanosi się na zmianę, zresztą nie ma na co.
    Kolejny przykład 29 calowy crt panasonica chassis CP850 100hercówka legitymuje się średnim poborem mocy w granicach 80W.
    Stary 29 calowy 50hercówka Grundig z kineskopem toschiby i rewelacyjnym obrazem ;; pobór 70W