Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz buforowy do CO - automatyczna kontrola akumulatora

31 Lip 2009 22:27 1957 4
 • Poziom 19  
  Przeglądałem forum ale nic konkretnego nie wynalazłem :(
  Jako, że jak braknie prądu to mam w domku zimno(no oczywiście zimą), a mam stary akumulator(60Ah-w samochodzie już ledwo zipie, ale bez udarów prądowych działa)to myślę nad buforowym zasilaniem pieca. Przetwornica do zasilania pieca też jest, ale chodzi o utrzymanie akumulatora w gotowości. Piec nie musi być stale podpięty pod zasilanie buforowe-to można zrobić ręcznie, ale kontrola akumulatora mogła by być automatyczna. I myślę tak:napięcie akumulatora spada, załączamy przekaźnik który włączy prostą ładowarkę. Po osiągnięciu odpowiedniego napięcia ładowarka się wyłączy. Układ pomiarowy zasilany z akumulatora i nic na stałe nie włączone do sieci bo tak wacik do wacika i zbiera się tego sporo. Układ taki prosty np. na TL 431.
 • Zasilacze UPS
 • Poziom 43  
  Są przecież na forum projekty prostowników mierzących napięcie napięcie na akumulatorze - same by się załączały lub można dla oszczędności dorobić układzik załączający je i wyłączający.
 • Zasilacze UPS
 • Poziom 19  
  Ale ja nawet nie chcę tego zasilać prostownikiem. Mostek+ żarówka wystarczy. Chodzi mi "tylko" o ten układzik U<xx załącz ładowanie, U>yy wyłącz ładowanie.
 • Poziom 39  
  Z tego starego akumulatora to Ci przetwornica nie pochodzi dłużej niż kilka minut, a to nie wystarczy na dogrzanie domu....
  Jeśli planujesz zasilanie awaryjne, to należy je wykonać przyzwoicie (solidna bateria żelowa65-100Ah+zasilacz buforowy 13.8V/10A), a nie półśrodkami...
 • Poziom 19  
  Akumulator bez problemu pracował 20minut, to i półgodziny też da radę:) A jak zwiększę moc na piecu to półgodziny działania da mi już bardzo dużo. Nawet jak były największe mrozy to piec jak się przestawiał na temp. nocną to włączał się dopiero rano. Domek ocieplony to nie ma za dużych strat ciepła.