Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wieża lub kino domowe do 1000zł do małego pokoju...

Zagór 31 Jul 2009 23:20 3159 23
    Zagór
    Level 19  
    Witam poradźcie mi wieże do małego pokoju bo chciałem kupić coś typu sony mhc gt444 ale wszędzie pisałem dzwoniłem i wszędzie koniec wyprzedaży i niema nigdzie jej więc co jeszcze dobrego jest z subwooferem??
    cena to do 1000zł...:arrow:
    Tomq
    Level 38  
    Jeśli masz taki budżet na sprzęt audio to daruj sobie wieże. Ogólnie nie oferują one jakiejś wysokiej jakości... A Sony to tylko znana firma.

Zainteresuj się zestawem wzmacniacz + kolumny. Poczytaj kilka ostatnich stron z tego działu, poszukaj tematów w których jest mowa o ich kupnie i napisz co Cie zainteresowało. Dobre kolumny obejdą się bez subwoofera, a bas z nich będzie o wiele ładniejszy (szybszy, bardziej zróżnicowany,etc) niż z pseudo-subwoofera do wieży opartego na 16 cm chińskim głośniczku.

BTW, jeśli chodzi o wieże, to tylko YAMAHA Piano Craft za 1400 zł. Wszytko co kosztuje mniej można sobie darować.
    Zagór
    Level 19  
    ale ta YAMAHA Piano Craft wygląda za przeproszeniem tandetnie jak dla mnie i po wyglądzie jakby nie grała nawet głośno a mi te sony sie podobają i nie musi być ostro mam mały pokój sąsiadów więc wystarczy trochę mocy i coś takiego jak sony itp....
    tylko ze wszędzie obdzwoniłem już nic niema:((

Czy może jakieś jakby kino domowe bo u mnie w domu stoi w dużym pokoju LG i ma basu takie ze szok.... więc może coś takiego??
    czy jak??
    do 1000-1100 zł co byście proponowali i słucham muzyki techno czyli zależy na sporym czystym basie...

http://www.ceneo.pl/1625492
    coś takiego jest fajne a jak z basikiem??
    Pablo1964
    Moderator
    Widzę, że kupujesz wzrokiem i żadne argumenty Cię nie przekonają. W takim razie recepta może być tylko jedna: kup to, co Ci się naprawdę podoba. Kiedyś będziesz miał okazję posłuchać czegoś lepszego i wtedy podejmiesz decyzję o zmianie sprzętu.
    dues
    Level 28  
    Kolega wyżej próbował Cie uświadomić co lepsze ale skoro tak obstajesz przy swoim to nie widze lepszego rozwiązania jak to które proponowałeś. Wrażenie z odsłuchu będą rewelacyjne a basu tyle że szyby powylatują.
    Zagór
    Level 19  
    to was się pytam tylko jak patrzę kino domowe będzie chyba lepsze co??

Dodano po 2 [minuty]:

jeździłem na odsłuch ale w sklepach złych sprzętów nawet nie chciało się słuchać bo takie sprzęty po 500 zł to wiadomo....
    Regulamin p.15. Interpunkcja. Proszę poprawić post. [Pablo]
    dues
    Level 28  
    Pewnie, takie kino to sprzęt uniwersalny, posłuchasz muzyki, obejrzysz film, zagrasz na kompie a newet nagłośnisz imprezke dla 100 osób.

Dodano po 1 [minuty]:

Powodzenia w kupowaniu tandety za 1000 zł.
    Zagór
    Level 19  
    Mam kino domowe w dużym pokoju i akurat te LG lh-d6240 bass ma super a inne były jeszcze jak kupowaliśmy to basu niemiały takiego a ja w pokoiku małym chcę coś jak kino domowe ale tylko do słuchania muzyki.... i wg was dobrze gra ten LG lh-d6240?? BO DLA MNIE SUPER
    Pablo1964
    Moderator
    Na pewno nikt, kto słuchał muzyki na dobrym sprzęcie, nie zaaprobuje takiego wyboru. Ale ważne, żeby TOBIE się podobało. Nam nie musi.
    Zagór
    Level 19  
    wiadomo bo ja nie mam kilka tysięcy tylko 1 tyś. i wiem jak gra te LG i wg mnie dobrze i teraz ja chcę coś lepszego i żeby się zmieściło w tej cenie i np Wy wiecie co i jak więc może podacie konkretne jakieś linki z zestawami itp ??

Dodano po 1 [minuty]:

coś takiego ??

http://allegro.pl/item702416749_vk_7830_prestige_wysoki_model_5_kolumn_sub_aktywny.html

i to np żeby było z odtwarzaczem to dobrze by grało??
    Pablo1964
    Moderator
    Za 1000 zł można kupić dobrze grający wzmacniacz i kolumny z drugiej ręki. Tematów z przykładami jest wiele, wystarczy chcieć poszukać. Nowego dobrego sprzętu kupić się nie da ale sprzęt dla początkującego, niewymagającego słuchacza - owszem. Przykładem są te wieże i kina, które tak Ci sie podobają. Kiedyś u kogoś usłyszysz muzykę o brzmieniu, które Cię zachwyci. I wtedy dopiero zrozumiesz to, co dzisiaj bezskutecznie próbowaliśmy Ci wytłumaczyć. I zaczniesz pytać o DOBRY sprzęt. Widocznie Twój czas jeszcze nie nadszedł.
    Tomq
    Level 38  
    Pablo, czemu nie zamknąłeś jeszcze tego tematu? Jest sens tracić transfer na wałkowani w kółko jednej i tej samej porady?

Quote:
    i wg was dobrze gra ten LG lh-d6240?? BO DLA MNIE SUPER

To po co ZAŚMIECASZ FORUM ZAKŁADAJĄC TAKI TEMAT?

Skoro tak Ci się podoba to co nam do tego? Uważasz, że taka jest najlepsza to ją kup. Nie nasz problem, że nie jest nigdzie dostępna. Masz internet, wyszukaj sobie numery telefonów i zamów ją z drugiego końca polski. Nikt z forum nie zrobi tego za Ciebie.
    Zagór
    Level 19  
    słyszałem dobry sprzęt ale mnie na niego nie stać a nie chcę kupować używanych...
    i za 1000 nowe co wyjdzie najlepsze/?
    jakieś zestawy??składaki?? czy gotowe od razu??

Dodano po 1 [minuty]:

tamten przykład podałem żebyście poradzili cos lepszego....
    Tomq
    Level 38  
    http://www.hifi24.pl/p,pl,4308,kef+c7.html + amplituner. Oczywiście trzeba by trochę kasy dołożyć, ale jak chcesz mieć sprzęt na lata to jest to naprawdę dobra opcja.

BTW, nie oceniaj sprzętu po jego cenie.
    Quote:
    bo takie sprzęty po 500 zł to wiadomo....
    Robione kolumny za 500 zł zmiotą tą Twoją plastikową wieże jeśli chodzi o jakość dźwięku.

Naprawdę nie ma się co bać używanego sprzetu. To nie jest samochód, który kupując używany otrzymujesz w o wiele gorszym stanie niż taki co wyjdzie z fabryki. Sprzęt audio nie zużywa się tak szybko. A jeśli jeszcze ktoś o niego dba to czasem nie odróżnisz czy to "używka" czy "nówka sztuka". Ja wiem, że opór rodziny przed "starym sprzętem", że to oni sponsorują, etc. Ale jak miałbym wyrzucić 1000 zł w błoto to w ogóle bym sobie darował zakup.
    Zagór
    Level 19  
    powiem tak nie pracuje nigdzie więc do zbierać mogę jakieś 100-200 zł na szybko ale więcej to ciężko jak się uczy...
    Pablo1964
    Moderator
    W kinie nie najgorzej. Ale to nie jest sprzęt do muzyki. Poczytaj ten wątek. Albo ten.
    Zagór
    Level 19  
    Już sam nic nie wiem za dużo wszystkiego a w tym 2 linku z drogie sprzęty ale ten pierwszy link to w miarę dobry:DD

I jeszcze gorzej bo wcale nie wiem co wziąć,

A może jakiś odtwarzacz cd i do tego z 2 kolumienki plus subwoofer??

Moderated By Pablo1964:

Poprawiłem post. Zdania zaczynamy wielką literą. Uczą tego w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Będziemy zmuszeni kasować konta wszystkim, którzy nie przestrzegają takich elementarnych zasad, gdyż rejestracja na forum dozwolona jest od 13 lat.

Pablo1964
    Moderator
    zagur wrote:
    A może jakiś odtwarzacz cd i do tego z 2 kolumienki plus subwoofer??

Pomiędzy odtwarzaczem a kolumnami musi być jeszcze wzmacniacz. Przy dobrych kolumnach subwoofer nie będzie Ci potrzebny.
    Zagór
    Level 19  
    Więc masz coś ciekawego na myśli??
    No jak coś to bez basowego na razie może być a jak odłożę kasy to dokupię najwyżej...

Dzięki Pablo1964 teraz będę zwracał na to więcej uwagi bo czasami z pośpiechu zapominam...

Dodano po 3 [godziny] 10 [minuty]:

Więc jak można kupić??
    Wzmacniacz do niego jakiś odtwarzacz cd i kolumny tak?? Więc masz coś na pomysł?Albo inni macie coś??