Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dlaczego wysiada alternator?

Aktor 30 Maj 2004 03:08 8467 12
  • #1 30 Maj 2004 03:08
    Aktor
    Poziom 17  

Ciekawa rzecz dzieje się w samochodzie opel omega (silnik benzynowy). Po jednym, dwóch dniach jazdy uszkadza się alternator i nie ma ładowania akumulatora. Po naprawie znowu dzień, dwa i znowu brak ładowania. Po wymianie całego alternatora na inny sprawny, znowu po dwóch dniach uszkodził się. Co może być przyczyną ciągłego uszkadzania się alternatora? Czy włoży się inny alternator czy naprawi się uszkodzony jest to samo, wytrzymuje dwa, trzy dni jazdy. Po naprawie napięcie ładowania jest ok. Już tak trzy razy z rzędu się uszkodził. Co może być przyczyną, że tak się dzieje? Uszkadza się prawdopodobnie regulator napięcia albo diody prostownicze. Gdzie w aucie może być przyczyna ciągłego uszkadzania się alternatora?

0 12
  • #2 30 Maj 2004 03:27
    Nemo
    Poziom 31  

Nie jestem wielkim fachowcem w samochodach, ale spróbuj dowiedzieć się, co psuje się w alternatorze. Konkretnie który element. Mnie to wygląda na jakieś uszkodzenie mechaniczne elektryki (jakieś zwarcie) które powoduje przeciążenie alternatora i w efekcie jego awarię. Dwa dni wytrzymuje, ale w końcu przegrzewa się i bum. To tylko sugestia.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 30 Maj 2004 15:21
    sigi
    Spec od samochodów

Regulator i diody wysiadają wtedy jak jest uszkodzony wirnik.

-1
  • #4 30 Maj 2004 18:06
    harlejowiec
    Poziom 25  

terz bym stawial na regulator chociaż czasem moze być gdzieś zwarcie albo padnięta dioda

0
  • #5 30 Maj 2004 18:20
    Aktor
    Poziom 17  

Cały problem jest w tym, że nawet po wymianie całego alternatora na nowy, ponownie się uszkadza i brak jest ładowania. Problemem nie jest naprawienie alternatora tylko ustalenie przyczyny dlaczego się uszkadza. Przyczyna uszkodzeń musi leżeć poza alternatorem, skoro po każdej naprawie się uszkadza. Nawet wymiana na całkiem inny sprawny alternator nic nie dała,bo po założeniu działał i po dwóch dniach się uszkodził.

0
  • #6 30 Maj 2004 18:42
    JCK
    Poziom 25  

Witka!
    Z tych niejasnych faktów nasuwa mi sie tylko jedno rozwiązanie pasujące jak ulał.
    Przerwa w połączeniu z aku.(drgania ujawniają przerwę).
    Albo brak porządnej masy silnika do karoserii(typowo duży przekrój plecionki miedzianej+porządny kontakt).
    Przerwy na przewodzie + do aku(załamania przy końcówkach lub innym miejscu).
    To moja sugestia,jeśli diody padają.
    Zwarcie w instalacji mi nie pasi,bo w takiej sytuacji miał byś pożar,rozwalony aku itp.
    HeJ

0
  • #7 30 Maj 2004 18:58
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 30 Maj 2004 19:07
    12345_1
    Poziom 13  

Ja prponuje zrbic besposrednie podlaczenie do akumulatora (oczywiscie przez regulator) i olac orginalana instalacje

2
  • #9 30 Maj 2004 21:19
    Aktor
    Poziom 17  

To omega B. To wszystko co napisał JCK sprawdziłem w pierwszej kolejności i wszystko jest OK. Za pierwszym razem popsuł sie regulator napięcia, później po kolejnej awarii nie wiem bo już włożyłem nowy alternator a później padł ten nowy i już nie szukałem przyczyn bo jak go naprawię i włożę do auta to i tak wysiądzie za dzień czy dwa. I prawdopodobnie uszkadza się jak silnik wejdzie na wyższe obroty ale to nic pewnego.

0
  • #10 30 Maj 2004 21:28
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 30 Maj 2004 21:36
    nakla
    Poziom 12  

Proponuje przejżeć z grubsza instalacje elektryczną.To napewno jej wina a nie alternatora.Mi kiedyś w warsztacie, dokręcali coś z dołu i przetarli przewód.Na nie równej drodze przewód dotykał do masy i iskrzył.

0
  • #12 30 Maj 2004 23:23
    automen
    Poziom 12  

witaj, jabym podmienił akumulator. Miałem kiedyś podobny przypadek w Maździe.

1
  • #13 31 Maj 2004 19:53
    harlejowiec
    Poziom 25  

Może faktycznie trzeba wymienić akumulator czasem może być uszkodzony albo zastary

0
  Szukaj w 5mln produktów