Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Paliwo przelewa się z gaźnika przy max obr. ogar 200

01 Sie 2009 00:12 7104 23
  • Poziom 20  
    Witam.
    Nie mogę dojść czego to wina, regulowałem komorę pływakową, czyściłem cały gaźnik i nic. A mianowicie, do pewnego momentu jak kręcę silnik na obroty to jest wszystko okej a dopiero jak wejdzie na max i chwilkę się go przytrzyma leje się z gaźnika. Co może być źle? Pływak jest okej.
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Z którego miejsca w gaźniku następuje wyciek?
  • Poziom 20  
    Widziałem ten link i wyczysciłem wszystko i nic nie pomogło. Leje sie doładnie z tego miejsca:

Paliwo przelewa się z gaźnika przy max obr. ogar 200

Ale zastamnnawia mnie dlaczego tylko na max obrotach...
    Komora pływakowa jest dobrze ustawiona.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Moim zdaniem to od wibracji.
    Na maksymalnych obrotach są duże wibracje i to może powodować przepuszczanie zaworka.
  • Poziom 20  
    Ale nigdy sie tak nie działo :( kiedyś jechałem z kumplami nad wodę a patrzę a tu sie leje jak na maks obr go ciągnę i teraz wiecej niż 40km/h nie moge bujnąć bo sie leje :(
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Plywak w tym gazniku naciska na blaszke , a blaszka naciska na zaworek , wyczysc zaworek ewentualnie zmniejsz poziom paliwa minimalnie i powinno byc po sprawie .

Prawdopodobnie zle wyregulowales poziom paliwa i przy drganiach zaworek skacze i paliwo sie wylewa w przypadku nieszczelnosci zaworka paliwo cieklo by takze na wyl silniku
  • Poziom 20  
    Paliwo nie cieknie na wyłączonym silniku, zaworek jest okej. Poziom paliwa regulowałem i nic nie pomaga.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Czy plywak jest ok? musisz sprawdzic czy cos sie nie zacina , zmniejsz poziom paliwa podginajac blaszke minimalnie do dolu do dolu .
    Rob to powoli nie spiesz sie na spokojnie skup sie na blaszce i plywaku tam lezy caly problem.
    moze podginasz nie tak , lub regulujesz za wysoki poziom paliwa , blaszka do regulacji musi chodzic swobodnie bez zadnego oporu na calym jej zakresie.
  • Poziom 20  
    Pływak jest nowy. Sprawdzałem czy nie ma żadnej dziury. Nic sie nie zacina, zmiejszyłem aż do tego stopnia, że jak zdejmę pokrywę komory pływakoej paliwa jest do połowy tego zbiorniczka ale nadal sie leje na max obr :((
  • Poziom 20  
    A jak bys zmniejszyl jeszce troche ten poziom to tez cieknie ?
    Jak zdejmiesz pokrywke paliwa jest do polowy poniewarz plywak uniesie sie do gory jak nie ma pokrywki .
  • Poziom 14  
    Wymień ten dekielek z zaworem i będzie ok.
  • Poziom 20  
    założyłem ten dekielek od gaźnika kolegi (gaźnik okej nic sie nie leje) i nadal to samo :(
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Zmierz jaki jest odstep od dekielka do blaszki u kolegi jak na jego nie cieknie, i zwroc uwage jak wygieta jest blaszka i zrob na swoim tak samo .
  • Poziom 20  
    założyłem jego gaźnik i nadal to samo
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    to wychodzi ze masz takie wibracje w motorku i sie leje
  • Poziom 20  
    Czyli nic z tym nie zrobię? Musi już tak poprostu zostać?
  • Poziom 14  
    Spróbuj je ograniczyć zobacz czy masz dobrze przykręcony silnik i czy masz gumy w mocowaniu silnika.
  • Poziom 20  
    slawussnew napisał:
    to wychodzi ze masz takie wibracje w motorku i sie leje

slawussnew napisał:
    Spróbuj je ograniczyć zobacz czy masz dobrze przykręcony silnik i czy masz gumy w mocowaniu silnika.

Co ty za glupoty wypisujesz ?

kamilcomp : Pojedz po prostu do jakiegos mechanika z tym swoim ogarem i gaznikem jak nie mozesz sobie z tym poradzic sam na pewno groszowa sprawa i bedzie po klopocie .
  • Poziom 20  
    Chyba to forum jest od rozwiązywania problemów a nie od rad typu "pojedź po prostu do jakiegoś mechanika"?? Kupiłem zestaw naprawczy gaźnika i wszystko wymieniłem i nadal nic nie pomogło.
  • Poziom 20  
    Tak zgadza sie forum jest od porad , ale jak ludzie komus radza pare dni i ktos dalej nie umie sobie z tym poradzic to najleprza porada bedzie jak podjedziesz do mechanika on tobie wyreguluje poziom paliwa i przestanie cieknac przy okazji jak bedzie mily pozwoli tobie na to patrzec .

Albo plywak gdzies sie zacina , blaszka nieprwidlowo dociska na zaworek , zle wyregulowany poziom paliwa !
  • Poziom 14  
    ja też tak miałem kiedyś w ogarze u mnie było że silnik się odkręcił i wibrował że się te paliwo lało i śrubki wykręcały wszystkie a zobaczcie ze wsadził też drugi sprawny gaźnik

kamilcomp napisał:
    założyłem jego gaźnik i nadal to samo