Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung U700 Nie działają klawisze dotykowe. Naprawa?

trueno2 01 Sie 2009 00:31 11069 14
  • #1 01 Sie 2009 00:31
    trueno2
    Poziom 7  

Z racji tego, że to mój pierwszy post na forum- dzień dobry ;).

Sprawa ma się tak, z 8 miesięcy temu kupiłem w salonie Plusa nowy telefon, Samsung U700, już od samego początku, po zdjęciu simlock'a, ponieważ chciałem go użytkować w sieci PLAY, zachowywał się zgoła odmiennie, problemy z softem z tego co wywnioskowałem- miejscami zamiast polskiego języka był inny, czeski, angielski, węgierski. Ale mniejsza o to...

...sprawę języków mogłem jakoś przeboleć, ale gdy w pewnym momencie klawisze dotykowe odmówiły całkowicie posłuszeństwa nie dało się już nie klnąc na ten telefon. Zero reakcji na żaden dotyk, co za tym idzie telefon bezużyteczny.

Odstawiłem go w kąt, aż kilka dni temu, znalazłem na ulicy telefon... Samsung U700, srebrny, bez baterii, lekko porysowany. Przyszedłem do domu, włożyłem baterię z mojego, starego, niestety ten znaleziony ma coś chyba z wyświetlaczem... dziwne plami, itp, włącza się, ale nie ma obrazu.

Stąd moje docelowe pytanie [pod długim wstępie ;)]. Czy da się wymienić z tego znalezionego telefonu daną część, żeby w tym moim starym zadziałały klawisze dotykowe? Oczywiście w tamtym klawisze działają.

Jestem laikiem w tych sprawach, coś tam kiedyś oczywiście słyszałem na temat taśm i innych podobnych rzeczach, ale co dokładnie poczynić, nie wiem?

Dałbym radę to samemu wykonać, zważywszy, że nie mam dwóch lewych rąk i w dodatku jednej krótszej? Prosiłbym Was o pomoc w ewentualnej podpowiedzi jak miałby przebiegać ta "operacja".

Z góry dziękuję, pozdrawiam, Michał.

0 14
  • #2 01 Sie 2009 05:57
    RAFAŁ.M
    Poziom 18  

Najczęściej powodem problemów z przyciskami dotykowymi jest uszkodzona taśma. Możesz przełożyć taśmę z tego znalezionego samsunga. Filmik z demontażem u700 znajdziesz na youtube (disassemble sgh u700).

0
  • #3 01 Sie 2009 09:46
    elliott
    Poziom 21  

kolega wyzej ma racje najczescie tasma !! ale jest jeszcze opcja gdyby tasma nie pomogla to wymiana calego przedniego panelu ! !ja juz tak mialem w 2 przypadkach

0
  • #4 01 Sie 2009 14:47
    trueno2
    Poziom 7  

Dzięki koledzy.

Właśnie jeszcze zaczerpnąłem opinii, że telefon może mieć po prostu zepsuty soft i dlatego klawisze dotykowe wysiadły. Jak już wspominałem z softem miałem problemy wcześniej.

Dodam, że tel mi nigdy nie spadł, ani nic nie rzucałem.

0
  • #5 04 Sie 2009 12:56
    trueno2
    Poziom 7  

Pozwolę sobie podpić temat, mam nadzieje, że to dopuszczalne.

Potrzebuję opinii czy to wina softa, tak jak opisałem wcześniej, i jedna osoba to potwierdziła, czy jednak wina taśmy?

0
  • #6 04 Sie 2009 13:47
    KamBys
    Poziom 23  

jesli klawisze dotykowe sie swieca i nie migna jak sie je dotknie - uszkodzony dotyk
    jesli sie swieca i migna jak sie dotknie ale nie reaguja - tasma
    jesli sie nie swieca - bardziej pradopodobna tasma

0
  • #8 06 Sie 2009 09:24
    trueno2
    Poziom 7  

KamBys, dzięki bardo za odp.

U mnie można zaobserwować pkt. 2, czyli klawisze mrugną, ale nie ma żadnej reakcji.

Mam jeszcze do Was pytanko małe. Gwarancje na niego jeszcze mam, ho, ho pewnie trochę czasu zostało, aczkolwiek tak jak wspomniałem w 1 poście, ściągałem z niego simlock'a i teraz... czy istnieje jakakolwiek możliwość, żeby oddać telefon na gwarancji i ją uwzględnili?

Z tego co wiem po zdjęciu "smoka" raczej ona już nie obowiązuje? Są może jakieś chwyty?

Denerwuje mnie to, że nowy telefon, a praktycznie bez użyteczny.

0
  • #9 06 Sie 2009 11:26
    mimor555
    Poziom 24  

oddaj go w plusie na gwarancje, może poprostu sie nie zczają, że ma zdjętego miałem raz taki przypadek. Usterka HW nawet miałem rozebranego go, i i oddałem i naprawili :) oczywiście za free

0
  • #10 06 Sie 2009 12:25
    trueno2
    Poziom 7  

A propos oddania na telefonu na gwarancji, nigdy jeszcze się s tym nie spotkałem, powiedzcie mi jak to przebiega?

Telefon oddaję do Plusa, do salonu w którym kupiłem, czy przyjmniej mi to każdy inny, a może jest jakiś główny? Czy telefon oddaję do serwisu Samsunga?

0
  • #11 29 Sty 2010 12:19
    picerlol
    Poziom 11  

no ja mialem podobnie tylko nie działały mi też dolne ale wymiana taśmy nic nie dała zmieniłem soft po którymś razie zaczęło działać ale górne znów nie działają taśma jest nowa a telefon już uwalony przez programowanie może ktoś z was wie co to jest lub ma jakieś propozycje

0
  • #12 29 Sty 2010 12:53
    morgan_exe
    Spec od GSM

tasma oryginal czy chinski zamiennik za 5zl z allegro?

0
  • #13 29 Sty 2010 14:34
    picerlol
    Poziom 11  

całkowity oryginał od serwisanta nie kupuję na allegro ;P

0
  • #14 17 Wrz 2010 09:05
    marianek1961
    Poziom 1  

Ja też mam taki problem ale ile kosztuje taka wymiana taśmy? w komisie oczywiście

0
  • #15 17 Wrz 2010 11:22
    kewiS
    Poziom 11  

A simlock w jaki sposób ściągany ?
    nie przypadkiem kodem ?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo