Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b4 nie działa ABS. VAG nie widzi sterownika ABS.

01 Sie 2009 00:53 8411 11
  • Poziom 15  
    mam problem nie działa mi abs w vw passacie b4, vag nie widzi w ogóle sterownika abs jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak, pomiar zasilania na ABS.
  • Poziom 32  
    I myślisz że wszystko , co z masą?
  • Poziom 15  
    pomiarów mam dokonywać na wtyczce przy sterowniku?
    dysponuje ktoś schematem wtyczki, gdzie jest bezpiecznik, przekaznik itp
  • Poziom 15  
    nie bardzo cos moge znalezc,sterownik zespolony z pompa ATE
  • Poziom 10  
    to sprawdz kable ktore tam ida moze cos z kablami nie tak...
  • Poziom 15  
    bez schematu to niewiele mogę sprawdzić
  • Poziom 35  
    Kolego, czy pali Ci się kontrolka ABS-u, bo jeśli tak to sprawdź miernikiem czujniki ABS-u przy każdym kole a wadliwy wymień. Może masz zanieczyszczone otwory w "tarczkach ażurowych" (moja nazwa), które współpracują z czujnikami tj. obracają się w ich pobliżu. Otwory te zwykle o kształcie kwadratowym, bądź prostokątnym muszą być pozbawione opiłków, błota itp. zanieczyszczeń oraz muszą się obracać w określonej odległości, nie mogą też ocierać się o czujniki ABS-u. Dopiero po tych sprawdzeniach szukałbym pomocy u elektroników z urządzeniami.

Informuję również, że przy słabym akumulatorze, bądź nieładującym alternatorze w trasie - będziesz miał problem z ABS-em tj. przestanie on działać jak również będzie sygnalizowana awaria poduszek tj. obie kontrolki będą się palić.
  • Poziom 15  
    znalazlem przyczyne uszkodzony został sterownik przy pompie, dokładniej wizualnie wyglądał ok ale po rozłożeniu w środku miał pełno wody i wszystko skorodowało, teraz po zdemontowaniu sterownika pali mi się lampka ostrzegawcza od hamulców czy to normalne?
  • Poziom 10  
    Proponuje dalej samemu sie nie bawic w naprawy, tylko kupic drugi sprawny sterownik zintegrowany z pompa i oddac do specjalisty.