Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw golf III 1.9 TDI problem ze skrzynią biegów...

01 Sie 2009 11:04 13010 5
  • Poziom 9  
    Witam,

Po raz kolejny zwracam się do forumowiczów elektroda.pl z problemem.
    Otóż w moim aucie vw golf III ciężko wchodzi pierwszy i drugi biegi, pozostałe działaj normalnie. Jak myślicie co jest tego przyczyną?
    Proszę o podpowiedzi,
    z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 35  
    Kolego, czy sprawdzałeś poduszki podsilnikowe i skrzyni biegów - mogą być oberwane. Sprawdź również, czy nie ma nadmiernych luzów pomiędzy cięgłami od lewarka a skrzynią biegów - wyregulować je, bądź wymienić. Jeśli podczas zmiany biegów"zgrzyta", to mogą być uszkodzone synchronizatory lub trzeba wyregulować sprzęgło.
  • Poziom 9  
    dziękuje ślicznie... jest jeszcze taka sprawa raz nalałem tego "biopaliwa" i od tamtego czasu podczas jazdy jak zmienię bieg i dodam więcej gazu(jak mi się spieszy) to z tłumnika strasznie dymi na czarno... co może być tego przyczyną?
  • Poziom 14  
    WITAM. Zawór EGR zablokowany lub uszkodzony, wymień i będzie dobrze.
  • Poziom 11  
    Chciałbym się dołączyć do tematu. Mam podobny problem z Sharanem. Jedynka wsteczny i dwójka wchodzą ciężko na zimnym silniku. Wtedy też samochód zaczyna "ciągnąć " po włączeniu jedynki lub wstecznego - jakby na pół biegu. Jak przegazuję silnik to przestaje. Jak się rozgrzeje lub pojedzie chwilę to już nie ma "ciągnięcia", ale jedynkę muszę szukać.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Co do lekkiego ciągnięcia to normalny objaw gęstniejącego oleju - szczególnie widoczny, objawiający się jak jest mróz - może ktoś wlał do skrzyni zwykły olej przekładniowy 80W90 a nie syntetyk 75W90 (z oszczędności bo ten drugi jest dużo droższy).
    Do problemów z wrzuceniem 1 to jeśli nie jest zużyty mechanizm na skrzyni (można kupić element i wymienić) to regulacja linki.