Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elemis 5550

23 Gru 2002 10:47 2183 10
  • Poziom 24  
    Witam mam taka usterke.Probkuje zasilacz, po odlaczeniu zasilania trafa wn i podlaczeniu zarowki na zasilaniu systemowym zasilacz startuje.Tranzystor bu508df sprawny natomist nawet po wyjeciu tranzystora i podlaczeniu zarowki na jego zasilaniu dalej probkuje.Osobiscie podejrzewam trafo w/n ale wolalbym sie upewnic czy ktos sie moze z tym juz sie spodkal.Ewentualnie prosil bym o schemat dzieki z gory pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Przed wymianą trafa sprawdz - upewnij się czy na układzie przetwornicy TDA4605 nóżka 6 jest wlaściwe napięcie kondensator C 401-100uF/25V może miec utratę pojęmności.Obiaw będzie podobny.
  • Poziom 24  
    sorka elektrolity w zasilaczu wymienione od tego zaczolem.Ja jest wlozone trafo w/n to jest zwarcie pomiedzy c-e bu508 wiec sprawa wydaje mi sie jasna jak wyjme trafo zwarcia nie ma.Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    W takim razie wymień trafo.
  • Poziom 24  
    dzieki a nie wiesz przypadkiem jaki jest jego symbol bo tu na nim nie ma karteczki jakims cudem
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Oryginalny:PET-23-01(TA921).
    Powinien pracować poprawnie:TVL402.
  • Poziom 24  
    dzieki pozdrawiam i wesolych swiat :)
  • Poziom 18  
    Witam
    Mialem identyczny przpadek i to wlasnie trafo bylo przyczyna zwarcia.
    Pozdrawaim i zycze wesolych swiat.
  • Poziom 12  
    Sprawdź jeszcze czy nie przywiera 200V, które idzie na zasilanie CRT.
  • Poziom 26  
    Bardzo wazna uwaga:Jak wstawisz Biazetowski bubel TVL402 /szczerze nie polecam-lepiej HR/ koniecznie wymień kondensator w szerokości MKF 6,2nF1500v na MKF 7,5nF/1500
    Byłem swego czasu serwisem gwarancyjnym tego telewizorka.Ten wyższy
    styroflex powoduje ze nie dostanie przebica korpus SPLITA do rdzenia,nie bedzie wyładowan wewnatrz kinola ...... i tak dalej..............-Według zaleceń WZT ELEMIS/informacja techniczna/
  • Poziom 24  
    dzieki chlopaki za pomoc i duzo prezentow zycze w te swieta Pozdrawiam :)