Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blueconnect - zasięg + zawieszanie sie komputera.

Vavi 01 Sie 2009 16:45 2991 6
  • #1 01 Sie 2009 16:45
    Vavi
    Poziom 9  

Witam.

Problem nr.1:

Dziś po raz pierwszy podłączyłem w domu era blueconnect49. Do dziś nie było żadnych problemów z komputerem, a gdy tylko włączyłem blueconnect komputer regularnie się co chwila wiesza na kilka sekund. Jest to trochę denerwujące :)

Liczne restarty komputera zmiany ustawień skanu antywirusem nie pomogły.
    Dzieje się tak dopiero po włączeniu modemu :/ ,jak restartuje i mam odłączony to nic się nie dzieje.

Problem nr.2...

Mieszkam w Krynicy Morskiej. Zgodnie z mapa zasięgu Ery mieszkam w centrum nadawania najlepszego możliwego sygnału HSDPA. Przy szukaniu automatycznie sygnału wykrywa mi tylko słaby sygnał EDGE. Po przestawieniu ustawień na połączania tylko HSDPA/UMTS zupełnie nic nie wykrywa, a ludzie z ery powiedzieli ze sygnał powinie być i to bardzo dobry.. póki co mam te 10 KB/sec..

Pomocy i dziekuję :D

Dodam jeszcze.. Problem 1 dotyczy Komputera stacjonarnego z XP, a nie dotyczy laptopa z Vista. Nr. 2 był testowany także na laptopie na zewnątrz budynku..

0 6
  • #3 01 Sie 2009 17:21
    Vavi
    Poziom 9  

Jak już pisałem, był testowany na laptopie i komputerze stacjonarnym.
    Na stacjonarnym się wiesza a na obydwóch nie łapie dobrego sygnału.

0
  • #5 01 Sie 2009 18:10
    Vavi
    Poziom 9  

Zanim to zrobię.. może jest to wina chwilowych problemów Ery albo latarni morskiej? Mam do niej 10 metrów a na niej jest umieszczony radar. Mam nadzieje ze nie wprowadza żadnych zakłóceń.

Proszę poprawić swoje posty, łącznie z tematem (Regulamin, punkt 11). Zdanie zaczynamy wielką literą.
    Gusioo.

Do Gusioo: przepraszam za błędy, ale się spieszyłem i bardzo mi zależy na rozwiązaniu problemu.

0
  • #7 05 Sie 2009 20:50
    Vavi
    Poziom 9  

Problem (chyba) rozwiązany, chodziło głównie o to, że mój dom jest bardzo zasięgoszczelny ^^. Wystarczy dobra antenka i będzie dobrze (mam nadzieje), ponieważ wyszedłem z laptopem trochę dalej i łapał najlepszy zasięg.

Dziękuje za pomoc.

0