Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Playstation 1 - SCPH 1002

01 Sie 2009 18:16 6042 11
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z PS1 mianowicie : Laser ogniskuje (porusza sie w góre i w dół ) i świeci sie ale silnik nie chce ruszyć.
    Testowałem na dwóch identycznych silnikach i na dwóch taka sama sytuacja - Nie startują(Silniki są sprawne!). Mechanizm od przesuwania Lasera w 'boki' [Góra-Dół] jest sprawny [można to sprawdzic - przesuwajac recznie laser - który po włączniu konsoli wraca na swoje 'domyślne' miejsce]
    Bezpieczniki wszystkie sprawdzałem - też są dobre... Natomiast ... Grzeje sie układ BA6397FB. hmm...
    Podejrzewam że nie jest to wina drivera.[?]
    Konsola była przerabiana [modchip].
    Pozatym - konsola normalnie bootuje , pojawia się plansza z logo PS
    ___
    Szczerze mówiac - znalazłem ją pod śmietnikiem ;p - Wraz z padami i okablowaniem ; Na początku nie chciała startować ze względu na 2 chore kondensatory :) (które ofc wymieniłem )
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    silnik nie chce ruszyc mam to rozumiec ze nie chce krecic plyta ciekawe!!! spróbujee cos znalezc jesli cos znajde to dam znac :D

Dodano po 13 [minuty]:

jest to bardzo trudny temat musisz sie skontaktowac z jakims technikiem najlepiej po studiach blisko ciebie ktory zna sie na rzeczy a nie wezmie duzo za ewentualna naprawe
  • Poziom 10  
    bobic_999 napisał:
    silnik nie chce ruszyc mam to rozumiec ze nie chce krecic plyta

Tak , o to mi chodzi :) - Hmm jeśli jesli znajdę kogoś takiego się spytam , lecz... hm, Co to jest ten 'trudny temat ' ? ;p - Może mógłbyś mi powiedziec coś wiecej o tym ? ;]

Na płycie mam także 3 pr'ki 2 są koło złącza od laser - trzeci jest od silnika

Słyszałem że ten model najpierw ogniskuje laser potem rozpedza silnik... W pozostałych wersjach psx jest tak że najpierw rozpedza sie silnik ma potem Laser....

Godzine próbuje juz z dokładościa zegarmistrzowska ustawiac te pr'ki , ale nic... Może w tym jest ukryta tajemnica ?
  • Poziom 11  
    Być może masz do wymiany laser-To nic że świeci i ogniskuje.Zczytaj typ lasera i pogoogluj troche a dowiesz się ceny za laser.
  • Poziom 10  
    Laser : KSM-440ACM

Jutro postaram się go zamówić - tylko ;p Jak okaże sie że nie jest to wina lasera ? hmm - Dziwi mnie jeszcze jeda rzecz... Bardzo Mocno grzeje się BA6397FB .
  • Poziom 11  
    Pamiętaj,że nowy laser jest wyregulowany i niewolno go regulować.Jeśli poprzestawiałeś pr-ki za mocno to możesz mieć kłopot.BA 6397FB zawsze mocno się grzeją.Powinien mieć jakiś radiator.Jeśli masz możliwość to zrób z jakiejś aluminowej blaszki,pamiętaj żeby nie zewrzeć czegoś bo nie pograsz sobie już więcej.
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedź ;) PR'ków na płycie nie ruszałem - ruszałem tylko ten na taśmie od lasera. BA6397FB Jest wlutowany w laminat [metalowa blaszka] . Jeszcze ostatnie pytanko : Czy Te wszystkie oferty na allegro dotyczą całego zestawu [silniczek , korpus i Laser] Czy wszystko oddzielnie?. Nie mogę sie troche połapać ;p Na jednych aukcjach jest napisane "laser do PSX" - to chodzi o tą całą cześć[foto] ? Ja myslałem że to chodzi sam laser ale obrazek jest inny .?
  • Poziom 10  
    no bo widzisz psx z mojego rozumowania jest tak robiony na podstawie calej centralki kiedy ci laser nie chodzi nie mozesz go rozebrac tylko musisz miec cala centrale ja mialem psx'a i troche w nim czasami grzebalem i zauwazylem ze to jest jedna calosc to bylo kilka lat temu byc moze ze teraz sa inne

Dodano po 2 [minuty]:

Może mógłbyś mi powiedziec coś wiecej o tym ? ;]
    otoz chodzi o to ze nie bardzo wiadomo co jest nie tak poniewaz ani do tego nie zagladales ani nie znasz przyczyny jaka to spowodowala

Dodano po 1 [minuty]:

najlepiej jest sie najpierw upewnic a potem robic bo mozesz wyrzucac pieniadze w bloto
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Laser obejmuje tylko wkład mechanizmu,czyli bez silniczka i prowadnic.Tylko część która jest ruchoma na wspomnianych prowadnicach.Chyba że na aukcji jest napisane,że cały mechanizm,to wtedy to co widzisz na foto.Ale polecam zakup samego lasera np:KSS....... bo jest tańszy a wymiana nie wymaga specjalnego doświadczenia.Kiedyś też się bawiłem w regulacje lasera na taśmie....Czasem uszkadzają sie potencjometry bo one są bardzo delikatne.Być może podstawienie innego rozwiąże problem.Ale to wymaga precyzji.Kup laser i będziesz miał spokój.

Dodano po 3 [minuty]:

http://www.tom-elektron.pl/lasery/cd.-ksm-440-acm.html

Na tej stronie laser kosztuje 45 zł,czyli do przyjęcia.Zadzwoń w poniedziałek lub zamailuj i zapytaj czy to cały mechanizm czy tylko laser.Sądząc po cenie jest to tylko laser.Pozdrawiam i życze sukcesów.
  • Poziom 10  
    bobic_999 napisał:

Może mógłbyś mi powiedziec coś wiecej o tym ? ;]
    otoz chodzi o to ze nie bardzo wiadomo co jest nie tak poniewaz ani do tego nie zagladales ani nie znasz przyczyny jaka to spowodowala

Hmm jak pisałem w perwszym poście - Tą konsolę znalazłem na śmietniku ;] Gdy ją pierwszy raz próbowałem odpalić - Nie dawała żadnych oznak życia - Dopiero po rozkreceniu konsoli , okazało się że ma 2 spuchniete kondensatory w zasilaczu[ juz wyciekł elektrolit] - Po zmianie kondków - konsola odpaliła - wybootowała -[ Oto film : http://www.youtube.com/watch?v=6dw9fi26Qp4 ]

Wiem że była przerabiana modchipem [ uC 12C508/P ] - Konsola czyta karty pamięci lecz nie odpala z CD

Aha co do tej akucji : http://www.allegro.pl/item701982929_laser_do_konsoli_psx_psone_oryginal_gw_fv_w_wa.html

Teraz się głowie o co chodziło autorowi ... Cały mechanizm czy tylko laser - na zdjeciach jest widoczny cały mechanizm - nawet zapakowany. Próbuje sie dodzwonic do sprzedawcy - narazie nic !

Pozdrawiam i dziękuje za szybkie odpowiedzi ...

Dodano po 2 [minuty]:

Troche dziwne ..!? - Tą nalepke z symbolem lasera znalazłęm na boku obudowy mechanizmu. Wpisujac tez symbol w google images - wyskakuje mi ten cały mechanizm - może tu chodzi o całość ?
  • Poziom 10  
    Witam ;) - dziś dostałem 'upragniony' Laser - Wszystko działa - PSX czyta płyty ;]
    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi , i pozdrawiam ;]