Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool AWO - pralka roczna nie wiruje

01 Sie 2009 20:27 6251 9
  • Poziom 19  
    Witam, pralka bez gwarancji (zgubiona) nie może zastartować wirowania.
    Podobny problem był już na elektrodzie jednak poza potyczkami słownymi nic z tego nie wynikło.
    Pralka pokazuje 18 min do końca wirowania i rozkłada pranie w nieskończoność.
    Dziś udało mi się uruchomić wirowanie lecz nie bardzo wiem jak. Sprawdziłem wszystkie połączenia, wykręciłem silnik - jedna szczotka posiadała biały nalot więc go usunąłem - wypiąłem hydrostat dmuchłem w wężyk (był lekki opór ale wydawał się drożny) sam hyrostat działa. Po tych czynnościach pralka rozłożyła pranie i zaczęła normalnie wirować.
    Dodam że wcześniej sprawdzałem ją przy pustym bębnie, jak i z małym i dużym obciążeniem i nie startowała.
    Niestety właśnie dostałem sygnał że po pierwszym praniu pralka znowu nie wiruje.. Może ma ktoś jakiś pomysł co jej dolega?
  • Specjalista AGD
    Zwróć uwagę na wyświetlacz jak podchodzi do wirowania czy czasem nie przygasa.
  • Specjalista AGD
    phiter napisał:
    Witam, pralka bez gwarancji (zgubiona) nie może zastartować wirowania.
    Podobny problem był już na elektrodzie jednak poza potyczkami słownymi nic z tego nie wynikło.
    Pralka pokazuje 18 min do końca wirowania i rozkłada pranie w nieskończoność.
    . Może ma ktoś jakiś pomysł co jej dolega?

a dowód zakupu masz ?
    jesli masz napisz do whirlpoola aby ci wydał duplikat karty gwarancyjnej <<<<na podstawie posiadanego dowodu zakupu !!!

masz problem z silnikiem czasami jest to programator :cry: naprawa droga
  • Poziom 19  
    Zaznaczam że to nie jest moja pralka więc po prostu chciałbym to rozgryźć... Żadnych papierów od pralki nie ma.
  • Poziom 19  
    Wyświetlacz nie przygasa. A na co mogłoby to wskazywać gdyby przygasał?
  • Specjalista AGD
    Problem zasilacza zanik napięcia na procesorze objawia się tym że od nowa jest odliczany czas i tak pralka nie wchodzi w wirowanie.Ale jak to występuje to jest wyraźne mrugnięcie na około pół sekundy nawet może i krócej czas wydłuża się w zależności do jakiego etapu pralka przeszła.
  • Poziom 19  
    Rozbierałem też taho - wygląda ok, mały prąd się pojawia - pozatym pralka pracuje równiutko. Silnik nówka, jedyne co mnie zastanowiło to ten biały nalot na jednej szczotce.
    Dziś znowu trochę nad nią posiedziałem i odniosłem wrażenie że nie nie może się zebrać do wirowania (rozkładała pranie lecz bęben był pusty.) Czas spadał ale jakby zbyt wolno w stosunku do rzeczywistego.
    Niemniej jednak w kilku próbach po pewnym czasie (2-3min) w końcu zaczynała wirować.
    Właścicielka twierdziła jednak że wcześniej wogóle czas stał na 18 min. i tak z godzinę potrafiła rozkładać..
    A tak poza tematem - nurtuje mnie jedno pytanie - jak działa wyważanie wsadu? Moduł odczytuje to z tacho?
  • Specjalista AGD
    Przeczyśc komutator pomoże ale nie na długo.
  • Poziom 19  
    Myślę że masz rację eeban. Komutator już czyściłem jednak coś mi się nie podobał. Miedź na nim była ciemna i tak jakby zbyt miakka...
    O co chodzi? Feler fabryczny czy coś stało się podczas użytkowania?