Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SuperTani zestaw -> radio + wzmacniacz do 350zł

adek755 06 Sie 2009 10:10 8704 43
  • #31 06 Sie 2009 10:10
    adek755
    Poziom 13  

A, jeszcze zapytam.
    Ten Kenwood ma 1 parę wyjść RCA (LG np. miał 2 pary) - czy wystarczy mi to do podłaczenia głośników?

Mam po dwa głośniki w dzwiach przednich - jeden nisko, z napisem "Bass Driver" i jeden na górze dzwi - taki mały, wysokotonowy.
    Ale to uda się podłączyć pod tą 1 parę RCA?
    I co, jeśli zechcę w przyszłości dać jeszcze po 2 głośniki z tyłu? Bo miejsce mam. Są jakieś rozgałęziacze, czy to pod wzmacniacz będe wtedy podpinał, on ma jakieś tam wyjścia?

No i co do kwestii wzmacniacza - na co zwracać wogóle uwagę przy wyborze wzmacniacza? Ile ja "W" potrzebuje? Czy pod wzmacniacz podłączać tylko tego tylnego "rainbowa" a te przednie "Bass Driver" pod radio czy all pod wzmacniacz?

Będę wdzięczny za wskazanie aukcji na którch jest ciekawy sprzęt i które mi polecacie, tak do 80zł. Oczywiście używki.

• #32 06 Sie 2009 11:16
    lowermann
    Poziom 18  

Więc tak, wyjścia RCA nie są Ci teraz potrzebne, one służą do puszczenia sygnału na wzmacniacz a narazie takiego nie masz. 1 para RCA może być rozdzielona, na 2 pary czyli na 4 głośniki np, jedyny problem to nie będziesz miał regulacji tył --> przód, a jedynie balans, ale to nie robi raczej różnicy!

Te twoje głośniki są systemowe, tak jak pisałęś wcześniej, mogą być na zwrotnicy lub nie, w każdym razie nie przejmując się tym podłączasz swoje radio pod przewody z kostki :) Masz tam wyjścia na 2 przednie FRONT i 2 tylnie REAR, nie pod wyjścia RCA, wyjścia RCA są na chincze!
    Pamiętaj, że jak podłączysz głośniki i zamienisz w jednym z nich plus z minusem to głośniki nie zagrają basem! Po prostu nie usłyszysz basu!

Jeżeli tak bardzo chcesz z tyłu głośniki to możesz je podłączyć bezpośrednio do radia pod REAR ale nie poleca się podłączania głośników tylnich, lepiej mieć dobrze zrobiony przód, a z tyłu subwoofer, ale to już zależy od Ciebie i od twojego widzimi się!

Jeżeli chcesz możesz kupić wzmacniacz 4 kanałowy, 2 kanały na zestaw przednich głośników, a dwa mostkujesz i podłączasz pod suba, lub możesz kupić 2 kanałowy wzmacniacz i go zmostkować, lub kupić monobloka, 1 kanałowy, do wyboru do koloru, wzmacniacz przydałby Ci się jakiś około 2x70 W mocy RMS, ponieważ ten głośnik jest 4 ohm i myślę że ma około 150 W mocy RMS. Przy wyborze wzmacniacza zwróć uwagę na moc w rms, oraz filtr dolnoprzepustowy oraz markę, nie kupuj budżetowych bazarówek bo to nie zagra!

Nie wiem co tam masz w przodzie zamontowane, jakie głośniki, bo jak jakieś słabe to lepiej niech zostaną pod radiem a sub pod wzmak, ale jeżeli masz tam coś fajnego to najlepiej wszystko pod wzmacniacz!

• #33 06 Sie 2009 11:43
    adek755
    Poziom 13  

Cytat:
    Więc tak, wyjścia RCA nie są Ci teraz potrzebne, one służą do puszczenia sygnału na wzmacniacz a narazie takiego nie masz.

Mhm, czyli do radia idą tylko przewody z kostki?
    Co to jest za wejście z "1.jpeg" skrajnie po prawej na dole i to obok, kratkowane?
    Cytat:
    Pamiętaj, że jak podłączysz głośniki i zamienisz w jednym z nich plus z minusem to głośniki nie zagrają basem! Po prostu nie usłyszysz basu!

Hm, a jakieś są instrukcje jak to podłączać,? Czy to będzie w inst. radia? Bo nie chcę pomylić, bo skutki mogą być niemiłe...
    Cytat:
    jedyny problem to nie będziesz miał regulacji tył --> przód // Jeżeli tak bardzo chcesz z tyłu głośniki to możesz je podłączyć bezpośrednio do radia pod REAR ale nie poleca się podłączania głośników tylnich, lepiej mieć dobrze zrobiony przód, a z tyłu subwoofer, ale to już zależy od Ciebie i od twojego widzimi się!

Nie, nie, jeżeli nie poleca się głośników z tyłu, to oczywiście nie będe nic tam kupował. Tak tylko wspomniałem, a nie wiedziałem że z tyłu się nie zaleca. Dzięki, jeden problem już rozwiązany :D.
    Cytat:
    Przy wyborze wzmacniacza zwróć uwagę na moc w rms, oraz filtr dolnoprzepustowy oraz markę, nie kupuj budżetowych bazarówek bo to nie zagra!

Ok, jak coś wyda mi się ciekawe, to jeszcze tu pokaże i zapytam.
    Cytat:
    Nie wiem co tam masz w przodzie zamontowane, jakie głośniki, bo jak jakieś słabe to lepiej niech zostaną pod radiem a sub pod wzmak, ale jeżeli masz tam coś fajnego to najlepiej wszystko pod wzmacniacz!

Wiesz co, przypuszczam że to także głośniki "rainbow" (kupił w zestawie zapewne to wszystko 2+2+1). Sądzę tak, bo napis "Bass" na głosniku jest identyczny (taka sama czcionka, krój, kolorystyka), co na tylnym subie "rainbowa". Tak więc może jakąś moc w sobie kryją, dlatego będe szukał wzmacniacza chyba 4-kanałowego.

Z USA, firmy nieznane, więc sam nie wiem czy bubel czy nie.
    Warto coś z tego?
    ROCKWOOD - USA CAR AUDIO - 200 WATT - OKAZJA (numer 705223202)
    SHERWOOD - 360 WATT - OKAZJA (numer 705227662)
    MAC AUDIO 100 WATT RMS- OKAZJA (numer 705237336)
    Jak nie, to co mogę dostać tak do 80zł ?

• #34 06 Sie 2009 14:14
    lowermann
    Poziom 18  

Do głośników bezpośrednio "tylko przewody z kostki" co do wyjść to od prawej
    wejście na antenę, potem przewody RCA podłączane do wzmacniacza, potem sterowanie na zmieniarkę tzw Aux.

Jeżeli kostka pasuje to ok, zazwyczaj przewód z paskiem to "-" a cały w tym kolorze to "+", jeżeli tak podłączysz teoretycznie powinno być dobrze, teoretycznie bo praktycznie instalator mógł zamienić przewody w głośnikach i może się okazać że głośniki będą grać w przeciwfazie, ale to zauważysz po basie, jezeli będzie mało basu to zrób tak, w radiu balans weź np na którąś ze stron i jak się okaże że bas się pojawi to trzeba przestawić, ale to zobaczysz w "praniu".

Pieniądze które przeznaczyłbyś na zakup tylnich głośników przeznacz na wzmacniacz i przewody!

Narazie podłącz te przednie głośniki dobrze pod radio i zobacz jak będą grały, możesz także na próbę pod jeden z tylnich kanałów radia podpiąć ten głośnik (skoro jest on na 4 ohm) i zobaczyć czy cokolwiek będzie grało. Niestety z tych wzmacniaczy co podałeś nic nie jest warte uwagi, ale za kwotę do 80 zł możesz kupić używany wzmacniacz w miarę dobrej marki ale 2 kanałowy, ja bym proponował założyć ten sprzęt co masz, i zobaczyć jak gra, resztę kasy odkładać i poczekać i kupić coś w okolicach 200 zł do tego przewody i pamiętaj że trzeba to jeszcze łądnie przeprowadzić i dobrze podłączyć, żeby Ci się fura nie spaliła, no to na tyle :)

• #35 06 Sie 2009 14:22
    adek755
    Poziom 13  

Dzięki wielkie za odpowiedzi.

Cytat:
    ja bym proponował założyć ten sprzęt co masz, i zobaczyć jak gra

Radio idzie do mnie DHL'em dopiero, jutro powinno być :)

Chociaż faktycznie, za bardzo gnam go przodu.
    Najpierw zobaczymy jak to będzie "śmigać" na radiu.

A co do tego subwoofera to się nic nie zrobi jak podłącze pod radio?
    Bo z tego co pamiętam sprzedawca mowił żeby nie podłączać, bo radio będzie wysyłało tony o różnej częstotliwości, nie tylko niskie, basy i może się sub popsuć.

Pozdrawiam

• #36 06 Sie 2009 16:41
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Możesz go podłączyć pod któryś z kanałów tyłu, nic mu się nie stanie tyle, że nie dość, że będzie marną mocą napędzany to jeszcze w dodatku oberwie całym pasmem i możesz się niechcący zrazić jak to usłyszysz.
    Nie kombinuj bez wzmacniacza z tym subwooferem ... dzisiaj otrzymałem wzmacniacz Kenwooda, solidna konstrukcja z przetwornicą i tranzystorami na końcówce, kosztował mnie 70 zł z przesyłką takie coś kup i pobujasz Rainbowa aż miło będzie. :D

• #37 06 Sie 2009 18:02
    adek755
    Poziom 13  

No więc tak...
    Z niecierpliwości wydrapałem jakiegoś Soniaka (wygląda jak srebrny CDX-S1000) z drugiego samochodu i poszedłem z nim na test do Astry.

Wyjścia w Sonym to 1 para RCA, antenowe oraz kostka ISO [1.jpeg].
    W Astrze mam jakiąś "3-piętrową" kostkę [2.jpeg], kabel antenowy (bez wtyczki jak narazie) i kolejny, nieznany mi funkcyjnie kabel [3.jpeg]. Wszystko razem - [4.jpeg].

Podłączyłem kostkę z Sonego w dolne "piętra" ISO Astry (nie pomyliłem się, bo wszystko weszło tam, gdzie pasowało). Tego kabla podobnego do antenowego nie podłączałem, bo nie jestem harcorem - wolałem się tutaj zapytać co to jest. Zastanawiam się także, czym jest te "grubsze" piętro tej kości Astry?

A, nie napisałem - tak podłączone radio Sonego (tylko te 2 złącza kości) odpaliłem i wrzuciłem jakieś CD - gra. Bez szaleństwa, ale gra. Wysokotonowe mydełka cośtam szumią i piszczą, te na dole dają trochę basu. A propo - wyciszenie faktycznie niezły efekt daje. Co mnie jednak zaskoczyło - poszedłem do bagażnika, otwieram, a tu ten sub "rainbow" też gra :?:. Gra i to wszystkimi tonami...

Przypuszałem, że ten kabel podobny do antenowego jest właśnie związany z subem, jednak po podłączeniu samej kości, "rainbow" zaczął grać - nie buczeć - właśnie grać, także i piszczeć, co średnio brzmiało.

I teraz nie wiem - po co jest w takim razie ten kabel wyglądający jak antenowy, co to jest te "3 piętro" w ISO Astry i jak zrobić, żeby "rainbow" grał tylko basem? Bo znalazłem także informacje w sieci, żeby jednak na subwoofery nie puszczać wysokich tonów bo potem mogą trzeszczeć, czy coś takiego...

Mam nadzieję, że mój opis jest zrozumiały, załączam także zdjęcia obrazujące, o czym dokładnie tutaj wygaduję, bo się nie znam i wolę wszystko pokazywać :).

Jak ktoś może mnie oświecić - będe BARDZO wdzięczny.

• #38 06 Sie 2009 20:11
    lowermann
    Poziom 18  

Więc tak, pierwsza kosta od dołu w twoim samochodzie to kostka zasilająca, a środkowa kostka to kostka do głośników przednich i tylnich, ta na samej górze to nie wiem, może do oryginalnego radia opla do sterowania np z kierownicy, tego nie wiem.

Te 2 przewody grube to przewody antenowe, ten bez wtyczki oryginalny który był z instalacją fabryczną a ten z wtyczką to raczej dorobiony, może ktoś zmieniał antenę i od razu z całym przewodem przeciągał jeszcze raz!

Zapewne ten głośnik z tyłu jest podłączony do kostki i dlatego gra!

Pozdrawiam

• #39 06 Sie 2009 20:38
    adek755
    Poziom 13  

Ten Opel to Astra F, co prawda 2000 rok, ale elektronika to samo od '92 więc nawet nikt nie myślał o pilocie na kierownicy :P

Co do antenowych - ten bez wtyczki jest już odizolowany, żeby uniknąć zakłóceń, więc myślę z tego korzystać. Tamten też wygląda jak antenowy, ale pasuje w wejście RCA, więc... może ma inne przeznaczenie? A i tak wogóle - antena jest fabryczna i nic tu nie było innego montowane ;).

Cytat:
    Zapewne ten głośnik z tyłu jest podłączony do kostki i dlatego gra!

Hmm w takim razie skoro jest podłączony DO kostki, to Z kostki można go wypiąć? Bo od samego suba nie chce odpinać, bo jest zabudowany i jakoś tam na stałe wstawiony sprytnie... Czym więc mogę go odłączyć od tej kostki i jak zrobić żeby do niego syg nie szedł, zanim nie kupie wzmacniacza?

--- Jeżeli ktoś inny będzie znał odpowiedzi na moje poprzednie pytanie bądź miał inne zdanie odnośnie tego kabla proszę pisać. :)

• #40 06 Sie 2009 21:17
    lowermann
    Poziom 18  

....yhym, więc to znowu ja, ... tak na szybko...

Kostka C jest od wyświetlacza, czytaj 10 post od góry http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=31983

Co do wtyczek kabel odizolowany jest dlatego że nie ma wtyczki, w tym drugim jest wtyczka właśnie do radia, oba przewody są antenowe, wtyczka mimo że pasuje do RCA jest wtyczką do radia, :) więc nie radzę jej wkładać do RCA, niestety jak nie masz miernika to nie wiesz który przewód jest podłączony do anteny a który odłączony, a co rozumiesz przez to że jak kabel jest odizolowany to unikniesz zakłóceń bo nie bardzo rozumiem?

Masz 2 wyjścia albo odizolujesz izolację z kostki i rozepniesz przewody na REAR albo wykręcisz głośnik i odepniesz od głośnika, pamiętaj o ponownym zaizolowaniu gołych przewodów!

• #41 06 Sie 2009 22:41
    adek755
    Poziom 13  

Cytat:
    ....yhym, więc to znowu ja, ... tak na szybko...

Nie ma problemu, nie ważne kto mi odpisuje, ważne że i tak dostaje tak szybko pomoc. Nie spodziewałem się tego, bo nowi są często na różnych forach olewani. Tak więc dzięki społeczeństwu elektrody ;). No i przede wszystkim tym, którzy zainteresowali się moim tematem - np. lowermann, Sylwek, Karaczan, pita1988 - bardzo mi miło ;).
    Cytat:
    Kostka C jest od wyświetlacza, czytaj 10 post od góry http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=31983

Mhm, ale... od jakiego wyświetlacza :?::D
    BTW, widzę że ludzie mają rozkminę z tymi Oplowskimi kostkami... Mam nadzieję że dam radę... z Waszą pomocą oczywiście ;).
    Cytat:
    Co do wtyczek kabel odizolowany jest dlatego że nie ma wtyczki

Sam go odizolowałem, bo wtyczka odpadła w "kokonie" izolacyjnym - ze starości klej puścił i się taki "kokon" właśnie zrobił.
    Cytat:
    co rozumiesz przez to że jak kabel jest odizolowany to unikniesz zakłóceń bo nie bardzo rozumiem?

Kable antenowe izoluje się charakterystycznym, "materiałowym" tworzywem, żeby fale po prostu nie uciekały, żeby moc sygnału była jak najlepsza. Fabrycznie już tak są owinięte w takie bajery. Można sobie to darować jedynie, jak ma się jakiś porzadniejszy kabel - z miedzi beztlenowej, podwójnie ekranowany
    Cytat:
    Masz 2 wyjścia albo odizolujesz izolację z kostki i rozepniesz przewody na REAR albo wykręcisz głośnik i odepniesz od głośnika, pamiętaj o ponownym zaizolowaniu gołych przewodów!

Rozumiem...
    Oznacza to, że poprzedni właściciel grzebał tam w kostce, tak?

• #42 06 Sie 2009 22:53
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Górna kostka jest od sterowania oplowską "budką suflera" :D tam gdzie masz termometr i inne info w tym do radia RDS czyli niejako to wyświetlacz "bezwyswietlaczowego" oplowskiego radia.
    Gra bo i co ma nie grać jak dostaje sygnał :D , dalej obstawiam wzmacniacz kupić :D .
    Dziś z kolei wreszcie stałem sie posiadaczem 20cm głosnika Dynaudio jak sklecę wszystko do kupy i jako tako zestroję to śmiało mogę stawać w konkury z 85% skrzyń (oczywiscie słuchamy muzyki , nie wyginamy blach) zbudowanych na 30 cm ...potworach :D .
    Jak już się brać udziela, zapytam ... jak najbardziej bezinwazyjnie (bez straty wielkiego bagażnika ) wymysleć skrzynkę około 16-20 l do nissana sunny kombi, strasznie chodzi mi po głowie cos pod siedzenie...ale miejsca mało a kombi kupiłem dla bagażnika i nie chciałbym tam skrzyń montować?

• #44 07 Sie 2009 08:46
    adek755
    Poziom 13  

Cytat:
    Gra bo i co ma nie grać jak dostaje sygnał , dalej obstawiam wzmacniacz kupić .

Tak, tak - ciągle zamierzam kupić wzmacniacz, ale nie mogę trafić na interesujący produkt za niewielką cenę którą chce wydać ~80zł.

Cytat:
    W Astrze mam jakiąś "3-piętrową" kostkę [2.jpeg], kabel antenowy (bez wtyczki jak narazie) i kolejny, nieznany mi funkcyjnie kabel [3.jpeg]. Wszystko razem - [4.jpeg].

"nieznany mi funkcyjnie kabel [3.jpeg]" okazał być się - jak ktoś tu już dobrze rozpoznał - drugim kablem antenowym. Mimo że antena w Astrze jest od nowości, to zapomniałem, że koleś kupował jakieś radio Pioneera na CD, co 8 lat temu było nie lada wyczynem i pewnie miał w zestawie ten kabel antenowy, albo po prostu kupił nowy.

Cytat:
    Hmm w takim razie skoro jest podłączony DO kostki, to Z kostki można go wypiąć? Bo od samego suba nie chce odpinać, bo jest zabudowany i jakoś tam na stałe wstawiony sprytnie... Czym więc mogę go odłączyć od tej kostki i jak zrobić żeby do niego syg nie szedł, zanim nie kupie wzmacniacza?

Dobre rady forumowiczów pozwoliły mi wybrać radio, które oszczędziło mi grzebania w kablach - wyłączyłem po prostu "BACK" przenosząc cały dźwięk na "FRONT" i sub jak narazie jest w spoczynku :). Jak nie wybierałem tej opcji to "rainbow" grał, ale wiadomo - średnio jakościowo i to wszystkimi tonami, stąd nie miało to dużego sensu :).

Tak więc radio uważam 100% dobry zakup DZIĘKI SERDECZNE za odradzanie LG i poradzenie lepszych sprzętów, m.in. tego Kenwooda KDC-W3044. Gra super, SUPREME, 24-bitowe przetworniki, podbicie basów - ekstra sprawa, naprawdę wypas radio jak za tą cenę :). POLECAM.

Dzięki wielkiej pomocy Sylwka tutaj - na forum oraz prywatnie, poprzez GG udało mi się zakupić - dobry myślę - wzmacniacz Kenwood o ciekawym oznaczeniu KAC 626 :D

Kenwood KAC - 626 (numer 714379520)
    Za 80zł

Jak dojdzie, zdam relacje :)

Dzięki i pozdrawiam
    755

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson