Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SuperTani zestaw -> radio + wzmacniacz do 350zł

01 Sie 2009 21:51 9094 43
  • Poziom 13  
    Witam!

Zakupiłem niedawno Opla Astrę F z mini Car Audio.
    Dwa głośniki systemowe i skrzynia basowa "rainbow".

Oznaczenia na głośniku - skrzyni:

Do tej pory głośniki w samochodzie ograniczały mi się do dwóch skromnych generatorów dźwięku, gdzie basy przypominały uderzenie palcem w szybę.
    Proszę więc o wyrozumiałość dla mojej niewiedzy.

Dodam także, że FAQ przeczytałem i przejrzałem główne wątki przyklejone, jednak jestem naprawdę zielony i nieogaraniam.

Tak więc mam takowe nagłośnienie, ale brak... radia i wzmacniacza.
    Mam na to 399zł.

Radio musi mieć USB bądź AUX i być w miarę dobre (bezawaryjne).
    Wzmacniacz ma być bezawaryjny i uciągnąć takie głośniki.
    To są moje prioritety.

Czy da się coś znaleźć w miarę w tej cenie - do 399zł ?

Proszę o pomoc.
  • Poziom 28  
    A na przodzie co gra ?
    Wzmacniaczem chcesz tylko skrzynie napedzic ?
  • Poziom 13  
    Cytat:
    A na przodzie co gra ?

Sprzedawca powiedział - "głośniki systemowe" - cokolwiek to znaczy. Ile mają mocy, czy coś, zapytam jutro.
    Cytat:
    Wzmacniaczem chcesz tylko skrzynie napedzic ?

A trzeba coś więcej :| ?
    Mówiłem, że jestem zielony w tych sprawach...
    Cytat:
    Kenwood KDC-W4044 rewelacja w tej cenie i posiada USB ale niestety kosztuje około 350zł

Mam 150zł, a nawet chciałbym trochę zostawić...
    Cytat:
    Używki wchodzą w grę?

No, jeżeli z nowego sprzętu nic nie wypali, to tak.

O radiu myślę LG LAC-5800R - co sądzicie?
    O wzmacniaczu myślę, ale nic nie wiem.
    Wynalazki z Allegro nadadzą się do czegoś?
    Piszę tu o:
    MOSFET TL-X100 czy C238 za 55zł
    VOICE KRAFT C238 70zł

Proszę o opinie, odpowiedzi, porady...
    Dziękuje serdecznie za pomoc.
  • Poziom 17  
    LG jak dla mnie to robi dobre AGD a nie granie, odpuściłbym sobie to radio. Zakup sobie jakiś niski model alpiny ale raczej nie będzie usb..Ewent clarion lub pioneer. Wzmaka markowego wypoluj na allegro, Signat Rom, Crunch można nabyć za ok 150zł na allegro.
  • Poziom 13  
    Hmm no to mnie teraz zasmuciłeś ...

Ten LG podoba mi się bowiem wyjątkowo...
    No i te złącze USB to dla mnie ważna sprawa.
    W JVC czy Kenwoodach za tą cenę mam jak już AUX.

Pioneer to podobno płacenie za markę.
  • Poziom 28  
    adek755 napisał:
    Hmm no to mnie teraz zasmuciłeś ...

Ten LG podoba mi się bowiem wyjątkowo...
    No i te złącze USB to dla mnie ważna sprawa.
    W JVC czy Kenwoodach za tą cenę mam jak już AUX.

Pioneer to podobno płacenie za markę.

Podoba Ci sie...A to ty masz zamiar słuchac radia czy ogladac je :?:
  • Poziom 13  
    No słuchać, słuchać...
    Mówiłem jednak że jestem zielony, więc proszę o wyrozumiałość.

Jakie więc inne radio do 280zł z USB polecicie?

I co z tymi wzmacniaczami:
    MOSFET TL-X100 czy C238 za 55zł
    VOICE KRAFT C238 70zł
    Jest sens kupować czy się spali zanim podłącze?
  • Poziom 28  
    O tych wzmacniaczach zapomnij :D

Masz 400zł i troche wymagajacy jestes jesli chodzi o radio A nie moze byc bez USB
    Miałes radio z USB ? bo dla mnie to dziadostwo i czasami psucie nerwow ;) a to format zły to ucina utwory itd.

A jesli chodzi o wzmacniacze to: stare Alpine,Signat,Kenwood i jeszcze pare innych
  • Poziom 13  
    Nie tyle wymagający, co wygodny.
    Nie wiem kto teraz nagrywa płyty z muzyką, no w zasadzie mp3 jeszcze wchodzi w grę.

Jednakże gniazdo USB jest bardzo wygodne - wkładasz mp3, czytnik, pendrive i wszystko odtworzy.
    Mam takie wspomnienia z "testów" kin domowych w Media Markcie - brałem pena i testowałem poszczególne zestawy - ten który nie miał czytnika, od razu spisywałem na straty :)

Co do jakości dźwięku, zależy chyba od pliku jaki wgramy na pamięc. Jeżeli damy jakiegoś .flac'a to raczej nie powinno być źle :)

A jeżeli bym szukał w takim razie radia niekoniecznie z USB, to jakie byście polecali do 280zł?
    Konkretne modele
  • Poziom 18  
    Alpine cde 9870 - mam takie i jestem zadowolony.
  • Poziom 13  
    Dowiadywałem się u poprzedniego właściciela i z tyłu nie mam skrzyni, jest to jedynie głośnik niskotonowy w dużej zabudowie.

Dlatego też powiedział, że uciągnie go samo radio bez wzmacniacza, ale musi mieć jakieś złącze które będzie do niego wysyłało jedynie niskie tony, czy coś takiego. Dobrze by było też oddzielne sterowanie niskotonowym.

Jak takie "złącze" się nazywa w radiu?
    Bo nie wiem które radia odpadają a które mają taki gadżet???

Jakieś polecane modele?
    A i jeszcze jedno - LG 5800R ma 4x50W a SONY CDX-GT225 ma 4x45W czy to duża różnica? Tzn na to się patrzy?
  • Poziom 18  
    Takie wyjście z radia nazywa się Sub, nie zmienia to jednak faktu że i tak potrzebujesz do tego wzmacniacza, ponieważ to jest wyjście niskiego poziomu, czyli podłączenie tylko do wzmacniacza żeby to zagrało! Co do tych mocy to żadna różnica, może nawet to LG tak naprawdę ma mniejszą moc! Te radia mają około 14 W w RMS na kanał przy 4 ohm, także do zwykłych głośników będzie jak znalazł, co do tej skrzyni co masz to musisz kupić jakiś wzmacniacz!
    Jak tak bardzo chcesz radia z bajerami to weź najtańsze z gwarancją np to RADIO DALCO MP3-D3M8 MP3/USB czytnik SD Nowe @ (numer aukcji 704769506) za 165 zł

Do tego głośnika z tyłu upoluj na allegro jakis firmowy wzmacniacz 2x70 W w rms upolujesz za 70 zł jak się uprzesz, np ja wyrwałem wzmacniacz macAudio 2x70 W w rms lub 1x120W w mostku za 65 zł! Oczywiście ty potrzebujesz wzmacniacza z jakimś filtrem low pass. Tylko nie kupuj produktów wzmacniaczopodobnych typu Voice Kraft, First itp Do tego na allegro wyrwiesz komplet przewodów do wzmacniacza
    Allegro › RTV i AGD › Kable, przewody, wtyki › Dedykowane dla car-audio

np VK2 8,5mm (numer 704251783) za 30 zł, do tego twojego zestawu dadzą radę!
    Liczymy i mamy 300 zł z kosztami wysyłki! Nic lepszego za tą cenę nie kupisz! Proponuję do zasilania radia dać grubsze przewody! Radio podpinasz pod przednie głośniki, tył zasilasz wzmacniaczem, oczywiście przewody puszczasz od akumulatora, masę bierzesz z karoserii, przy tym zestawie nie odczujesz różnicy, nic nie powinno buczeć i piszczeć! Oczywiście wskazane jest mieć lutownicę i trochę smykałki do takich rzeczy, poczytać na forum jak się powinno to zamontować i będzie to jakoś tam grało! :)
    Pozdro!
  • Poziom 28  
    Bez wzmacniacza sie nie obejdzie
    "Takie złacze " Jes to sterowanie subwooferem Ale musi byc oczywicie wzmacniacz zeby ten subwoofer napedzic

adek755 napisał:

A i jeszcze jedno - LG 5800R ma 4x50W a SONY CDX-GT225 ma 4x45W czy to duża różnica? Tzn na to się patrzy?

Na to nie zwracaj uwagi czy 50x4 czy 40x4
    Kazden odtwarzacz bedzie miał ok 20Wx4
    Ja powiem i nie bede sie powtarzac
    radio:
    alpine CDE-9871R mp3 (numer 700801395) albo
    ALPINE MP3 CDE 9846 RM........ (numer 702245840)
    ALPINE CDE-9870R (numer 701718841)

Ale ja bym policytował cos z seri CDA czasami tanio mozna kupic ;)
  • Poziom 13  
    Dzięki wielkie za pomoc, punkty dla Was.
    Rozwinę jednak nieco dyskusję...
    Cytat:
    Takie wyjście z radia nazywa się D-Sub

Dzięki bardzo, chyba o to mi chodziło.
    Cytat:
    nie zmienia to jednak faktu że i tak potrzebujesz do tego wzmacniacza

Hmm i tu nie wiem co sądzić...
    Koleś, który sprzedawał mi Astrę jest elektronikiem samochodowym z dużym stażem i przy naszej rozmowie telefonicznej odnosiłem wrażenie, że na CA naprawdę się zna...
    Oto orientacyjne słowa Owego rozmówcy:
    Cytat:
    Jest to "lekki" zestaw CA - dwa głośniczki systemowe z przodu i jeden głośnik niskotonowy "rainbow" w zabudowie (nie jest to skrzynia! Zwykły głośnik niskotonowy). Miłym dodatkiem o którym nie wspominałem przy sprzedaży jest wyciszenie całego samochodu podwójną wartstwą mat bitumicznych dla lepszego brzmienia. Żeby to wszystko zagrało, nie potrzebuje Pan wzmacniacza - powtarzam drugi raz. Wystarczy radio ze złączem D-Sub (dzięki lowermann - chyba mówił właśnie o D-Sub'ie), które przesyłać będzie do tylnego głośnika dźwięki o jedynie niskiej częstotliwości. Osobiście nie miałem wzmacniacza, korzystałem z radia z CD Pioneer, modelu nie pamiętam, ale potocznie nazywane "Delfinek", za sprawą delfinków które tam występowały na wyświetlaczu. (myślę, że chodzi mu o modele DEH-P8400MP / DEH-P6500R / DEH-P7600MP)
    Tak więc jak mówiłem - samo radio ze wsparciem dla głośnika niskotonowego bezapelacyjnie wystarczy i mniej zabawy z kablami.

Co sądzicie o tym co mówił?
    Cytat:
    Jak tak bardzo chcesz radia z bajerami to weź najtańsze z gwarancją np to RADIO DALCO MP3-D3M8 MP3/USB czytnik SD Nowe @ (numer aukcji 704769506) za 165 zł

A gdzie ja pisałem że chce radio z bajerami? :)
    MP3, RDS, AUX, D-Sub, GW - to są teraz moje prioritety.
    Cytat:
    Do tego głośnika z tyłu upoluj na allegro jakis firmowy wzmacniacz

Jak na złość nie ma teraz ciekawych aukcji... Drogo, że oczy bolą.
    Mam nadzieję, że to co pisałem wyżej jest prawdą i samo radio wystarczy.
    Cytat:
    RADIO DALCO MP3-D3M8 MP3/USB czytnik SD Nowe @ (numer aukcji 704769506) za 165 zł

Wracając do tego radia - piszesz to z ironią? :D
    Bo nie wygląda na porządny sprzęt, na prawdnę dobrze gra?

Cytat:
    Bez wzmacniacza sie nie obejdzie
    "Takie złacze " Jes to sterowanie subwooferem Ale musi byc oczywicie wzmacniacz zeby ten subwoofer napedzic

Nie mam subwoofera - jedynie głośnik niskotonowy.
    Podobno da się bez wzmacniacza to rozegrać - czyt. wyżej.
    Cytat:
    Na to nie zwracaj uwagi czy 50x4 czy 40x4
    Kazden odtwarzacz bedzie miał ok 20Wx4

Dzięki, tak właśnie przypuszczałem.
    Cytat:
    alpine CDE-9871R mp3 (numer 700801395) albo
    ALPINE MP3 CDE 9846 RM........ (numer 702245840)
    ALPINE CDE-9870R (numer 701718841)

Niestety - jak to, to tylko używki :cry:
    Zależy mi jednak na tym by było to nowe radio, a przynajmniej z GW.
    A, i jak już pisałem - bardzo chciałbym także AUX...

Może za dużo pytań zadaję, ale naprawdę mi zależy żeby się dowiedzieć. Słyszałem, że na tym forum uda mi się znaleźć konkretne odpowiedzi, bo piszą tu ludzie z doświadczeniem.
    Tak więc w miarę możlwości bardzo proszę o pomoc :)
  • Poziom 18  
    Ja niestety z car audio dużego doświadczenia nie mam, trochę czytałem, montowałem też car audio w 2 samochodach, co do radia nie wyjście d-sub a sub, jest to dodatkowe wyjście na subwoofer niskiego poziomu, najczęściej pojedyńcze, zdarzają się i podwójne, dodatkowo masz też wyjście na kanał lewy i prawy także RCA czyli przez przewody typu chin chin. Niestety wyjścia te zagrają tylko po podłączeniu sygnału do wzmacniacza. Prawdą natomiast jest że radia Pioneer nie wiem które modele, mają możliwość "mostkowania" tylniego wyjścia na 1 głośnik i pod to można faktycznie podłączyć mały subwoofer!
    Czyli dwa przednie kanały podłączasz pod przedni system, a dwa tylnie mostkujesz i podłączasz pod subwoofer. Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie!

Dużym plusem jest to że masz wytłumione autko, a to dużo daje.

Co do tego wyjścia SUB przez RCA to jedynie możesz to podłączyć pod wzmacniacz. No to radio Dalco gra, ale napewno nie zagra jak stare modele np Alpine które zaproponował Ci pita1988.
  • Poziom 13  
    Cytat:
    nie wyjście d-sub a sub

Heh, tak pomyliło mi się z interfejsem przesyłania obrazu :P
    Cytat:
    Dużym plusem jest to że masz wytłumione autko, a to dużo daje.

Cieszę się :D

LG LAC-3800R / 5800R
    SONY CDX-GT225
    SONY CDX-GT24/GT28 (czym się różnią te 2 modele SONY? Chodzi mi o GT24 i GT225)
    JVC KD-R30(1/2/3)
    Kenwood KDC-W3044A
    Pioneer DEH-1120MP

Czy któreś z tych radii pozwoli mi na odpalenie tego głośnika z tyłu bez kupowania wzmacniacza? Chce tego uniknąć za wszelką cenę, bo zanim złapię okazyjnie wzmacniacz za te 70zł, przesyłka 20zł, zanim kupie kable 30zł, przesyłka 15zł to się uzbiera trochę kasy i już pewnie zima nastanie ... :(

BTW
    Pod coś takiego podłączy chyba SUB, z tego co widzę na schemacie?
  • Poziom 18  
    Poszukaj, poczytaj, itp

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic841548.html

Niby to radyjko ma możliwość wyjścia bezpośrednio na subwoofer czytając w/w link ale ja osobiście nie wiem!
    PIONEER DEH-P4800MP CD,MP3,WMA,AUX,ST.BDB OKAZJA! (numer 701152101) cena 249 zł

Schemat który podałeś, (z kostki podłączenie na 4 głośniki, z chin chin podłączenie do wzmacniacza) oczywiście możesz pod każde radio podłączyć ten głośnik np. pod któryś tylni kanał ale to nie zagra, ewentualnie zagra ledwo co, w Twoim przypadku chyba najlepszym wyjściem jest zakup takiego pioneerka w którym można "zmostkować" 2 tylnie kanały i podłączyć bezpośrednio subwoofer , tylko jest pytanie czy ma to być głośnik 2ohm czy 4 ohm i ile tak naprawdę będzie z tego mocy.
  • Poziom 39  
    Ja mam takiego Pionka co mozna podpiac Sub zamiast bodajze tylnego lewego glosnika, i przestawieniu opcji w radiu.
    DEH 4000UB, ale ogolnie odradzam pionki :P
    Jak i to magiczne wyjscie majace niby 70W, ktore jak dla mnie wiele nie dawalo.
    Jesli masz tylko zestaw przednich glosnikow, mozesz kupic radio bez wyjscia sub. Wtedy potrzeba wzmacniacza z filtrami low pass, i podpinasz to jako tylne glosniki.

Wedlug tego co wyszperalem w necie twoj glosnik tzn bardzo podobny (SW 300 E SLC) ma 40-180W RMS (ciekawe oznaczenie ;) )

Tak czy siak wedlug mnie bez jakiegos wzmacniacza bedzie ciezko zasilic ten sub (czy jak tam wolisz glosnik niskotonowy)
  • Poziom 13  
    Dzięki za linki, dzięki za porady.

Czyli nawet jak dam radę to zmostkować, kupie już jakiegoś starszego piona i to używanego, to jakość dźwięku suba nie będzie zachwycać.
    Ok, w takim razie jak biały człowiek kupię wzmacniacz, za jakiś czas, jak na Allegro wskoczą jakieś ciekawe aukcje z firmowymi produktami.
    Na dzień dzisiejszy szukam więc samego radia. Muszę się pośpieszyć, bo ceny znów skaczą w górę...

Wytypowałem te 3 modele:
    * LG LAC-3800R
    * JVC KD-R301
    * Kenwood KDC-W3044A
    * Pioneer DEH-1120MP

Odrzuciłem ten model:
    * SONY CDX-GT225 - podobno SONY mają specyficzny dźwięk który niektórym nie przypada do gustu - nie chce sprawdzać czy mi przypadnie.

I teraz, ostatecznie - wybór...

* LG LAC-3800R - radio najtańsze spośród wybieranych. Do tego 2 kolory podświetlania (nie to że mnie to jara, po prostu nie wiem co bardziej pasuje pod żółte zegary - red or green), pilot i jak dla mnie - wygląd najlepszy.
    * JVC KD-R301 - nieco droższe radio, minusem jest brak przycisków wyboru stacji radiowej i podobno - trudne menu. Fakt - brak standardowych cyfr "1", "2", "3" (...) nieco dziwi.
    * Kenwood KDC-W3044A - to już najdroższa impreza. Jak jakość naprawdę miażdży LG i przewyższa nad JVC, ostatecznie dopłacę.
    * Pioneer DEH-1120MP - elegancki wygląd, troche małe przyciski

Niżej zamieszaczam parametry, jeżeli ktoś zechce pomóc mi w interpretacji ich, bardzo dziękuje.

Ogólnie - proszę o rady.
  • Poziom 39  
    Pioneer tez ma specyficzny dzwiek ;) I mimo ze mnie osobiscie pasuje, to nie kupie wiecej tego radia. Ma swoje dziwaczne wady jak np delikatnie szumiace mp3, a to nie wszystkie jego wady :P

Kenwood jest niezly jakosciowo, ale ma maly wyswietlacz, odnalezc cos w gaszczu plikow bedzie problem.

JVC chyba najsensowniejszy, chocby ze wzgledu na wyswietlacz mieszczacy chyba najwiecej znakow z tych wszystkich modeli co podales.
    A tak poza tym wszystkie radia w tym przedziale cenowym graja podobnie, czyli ok. Przy radiach za 500 i wiecej zl juz mozna szukac i pytac o jakosc dzwieku i niuanse. A te tu to ta sama liga, co tu ukrywac low-end.
  • Poziom 13  
    Dzięki, w takim razie do Sonego mogę dorzucić Pioneera, jako radio ze specyficznym dźwiekiem :)

W takim razie Keenwood albo JVC.
    Kenwood ma mały wyświetlacz - fakt, ale JVC nie ma przycisków "1", "2" jak zwykłe radio do wyboru stajci, co wydaje się mi dziwne..
    Ewentualnie te LG - 50zł tańsze a z pilotem i wygląd niezły.
    Karaczan pisałeś
    Cytat:
    wszystkie radia w tym przedziale cenowym graja podobnie, czyli ok.

Co sądzisz o LG? Spójrz na te parametry 2 posty wyżej - LG jakoś odbiega, pomoże mi ktoś to zinterpretować? Jest bardzo źle z LG?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ostanio zakupiłem sobie grajka (bodaj pierwsze moje radio kupione jako nówka w sklepie) jest to JVC co prawda model wyższy KDR-601 (takie stare pryki jak ja zaczynają zwracać uwagę by poswietlenie zgadzało się z kolorem deski oraz mozliwość sterowania pilotem ma bo plecki już ciężko od siedzenia odrywać ). Polecam Ci JVC mimo że mówimy o modelu niższym to profil grania będzie ten sam...do przyjęcia pod każdym względem w tym pułapie cenowo-jakościowym. Co do menu JVC-a jest trochę pokomplikowane (jako stara sknera kupiłem trochę taniej ale w zamian nie dostałem polskiej instrukcji trochę siedze w CA i trochę k..i h... poleciało zanim po 40 minutach doszedłem co i jak) ogólnie jest spoko jak rozpracujesz to prościzna mimo braku 1,2.3 itd.
    Reasumując dobrze myslisz biorąc pod uwagę Kenwooda i JVC bo pozostałe to niesprawdzone sprzęty.
    Co do Subwofera ostanio wyrwałem na all kenwooda jakiegos za 70 zł , zamierzam nim wysterowac małego suba co bystrzejsi skojarzą jakiego dodam tylko ze 20cm i wydaje mi sie , że uzupełni mi podstawy basu mimo nadwozia kombi .
    Wybór jest Twój ale polecam JVC bo w dodatku jest ...urodziwy :D .Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Dobra chłopy czas podjąć decyzje a nie ciągle Was męczyć...
    Pozostały mi 3 radia z tej tygodniowej filtracji.

1. Kenwood KDC-W3044 - 265zł brutto
    Model bardzo polecany, naczytałem się o nim jak głupi, podobno bardzo solidny i silny radioodbiornik z dobrymi funkcjami. Oto cały cytat:
    Cytat:
    SAME ZALETY Wbudowane wyjście na subwoofer - osobna regulacja mocy i pasma przenoszenia subwoofera. Wbudowana regulowana aktywna zwrotnica LPF - dzięki niemu można precyzyjnie regulować podłączony subwoofer. Zupełnie nowa zmodernizowana końcówka mocy 4x50W MosFet, rekordowa moc nominalna 4x30W RMS! (Pioneer ma 4x27W RMS, Sony 4x26W RMS). Cyfrowy DOPALACZ BASU - Bassboost II - cyfrowo sterowany trzystopniowy obwód wzmacnia bass czterokrotnie ale nie powoduje to wzrostu zniekształceń- czyli więcej basu bez charczenia! Kenwood to najlepszy tuner radiowy UKF na Świecie. Rekordowa czułość 0,7 microVolt. Nowy panel-najlepsze materiały i wykonanie nieporównywalne z podobnymi modelami innych firm. Kenwood SUPREME system- cyfrowy system regenerujący jakość utworów mp3 do jakości CD-Audio. Moc 4x 50W- końcówka typu MosFet zapewnia czysty i bardzo mocny bas bez dodatkowych wzmacniaczy 4x30W RMS to prawdziwy rekord. Nowy 3 pasmowy korektor EQ3

Nie popadłem w szał, bo jeszcze nie wiem czy nie pisał tego przedstawiciel Kenwood Polska i czy to są wogóle prawdy. :)
    Nie mniej jednak zainteresował mnie fragment o subie - czy tu da radę podłączyć go bez wzmacniacza?

3. LG LAC-3800R- 255zł brutto
    Nie wiem dlaczego, ale podoba mi się te radio. Jakoś tak, po prostu. Wyświetlacz duży i czytelny (filmiki z YT) i barwa podświetlania pomarańczowa, co by mi pasowało do samochodu... :).
    Jeżeli jednak o dźwięk i jakość chodzi, słyszałem wiele złego, ale więcej dobrego... Więc sam już nie wiem. (O Kenwoodzie np. nie slyszałem złego słowa).

4. JVC KD-R30(1/2/3) - 260zł brutto
    Radyjko też lubiane przez kierowców, jednak dla mnie ma wadę - obsługę menu zbyt trudną i nawet brak liczb "1", "2", "3" żeby szybko wybrać dowolną stację radiową... Plusem natomiast jest 3 letnia gwarancja i wygląd - ładniejszy od Kenwooda (ale gorszy od LG, wg mnie).

Ceny praktycznie te same, radia zupełnie inne.
    Pomóżcie koledzy, co wybrać ostatecznie..?

Proszę o rzuceniem okiem na ten cytat do Kenwooda - czy to są prawdy czy mity, czy może być tak pięknie? Także z parametrami - czy Kenwood naprwadę zjada LG?
    NIE napędzisz subwoofera (tam bardziej Rainbowa bo to profanacja) nie stosując wzmacniacza .
    LG to wg mnie najgorszy wybór.
    P.S. jak zaprogramujesz stacje w JVC (banalnie proste bo akurat to rozgryzłem w 2 minuty) to klawiszami góra dół wybierasz stacje proste jak drut teraz w dobie RDS klawisze 1234 a raczej ich brak to pikuś.
    JVC polecam jeszcze raz choć Kenwooda nie neguję . 260 zł zostaje Ci 139 zł (właściwie 140 bo sam jestem skłonny dołozyć Ci te złotówkę) na poszukanie FIRMOWEGO wzmacniacza.
  • Poziom 13  
    NIE napędzisz subwoofera (tam bardziej Rainbowa bo to profanacja) nie stosując wzmacniacza.
    Hmm, no trudno, to na wzmacniacz będe polował w licytacjach.
    Cytat:
    LG to wg mnie najgorszy wybór.

Któraś osoba z kolei mi to mówi, dam spokój w takim razie :)
    Wygląd to nie wszystko.
    Cytat:
    P.S. jak zaprogramujesz stacje w JVC (banalnie proste bo akurat to rozgryzłem w 2 minuty) to klawiszami góra dół wybierasz stacje proste jak drut teraz w dobie RDS klawisze 1234 a raczej ich brak to pikuś.

Ale jeśli chcesz przejsć od 1 zaprogramowanej stacji do 12 to musisz naciskać, a widzisz :D

Choć sam nie wiem... co lepsze Kenwood czy JVC...?????
  • Poziom 39  
    Znajac zycie mozna wtedy bedac na 1szej stacji wcisnac galke w dol ;) To przeskoczy na ostatnia.
    Ja wogole nie korzystam z radia np. Mam calkowicie wypieta antene+remote anteny bo slucham zawsze plytek i z usb, wiec denerwuje mnie wyciagajaca sie antena. Ale rozumiem ciebie i twoj problem.
    Jak tak bardzo sie nadal wachasz ktre radio to moze mala wycieczka np do media marktu lub jakiegos sklepu z CA i pobaw sie nimi, lub podobnymi modelami...
  • Poziom 13  
    No więc w końcu...

!!! WYBRAŁEM !!! - Kenwood KDC-W3044

Po godzinach, po wielu godzinach porównań, overview'ów, przejrzanych tematów na forach, ściągniętych instrukcji i schematów w formacie PDF - wybrałem :D

Korzystając z porad znajomych, innych for i sklepów, skoncentrowałem się na modelach - Kenwood KDC-W3044 i JVC KD-R30(1/2/3).

Oba sprzęty grają dobrze i z przedziału do 300zł nie znajdziemy nic lepszego. Zarówno Kenwood, jak i JVC posiadają swoje mocne strony. Dla mnie, więcej, a przynajmniej ważniejsze zalety ma Kenwood. :) Boli mnie brak cyfr na JVC, bo radio ma być dla rodziny i prócz "AC/DC Thunderstruck", "AliG Bujaka" i innych bas-testów ważny dla mnie jest odbiór radia :D. JVC ma taki duży plus, że gwara 3 lata, no ale - to takie głupie myślenie troche, że odrazu coś ma szwankować :).

W każdym bądź razie, ostatecznie - Kenwood KDC-W3044 - często polecany tu model, myślę że będzie mi śmigał :) A, jakby ktoś był ciekaw - kolor jaki wybrałem - zielony. Jakoś tak mało spotykany i wydaje mi się że w nocy będzie delikatniejszy dla oczu (słyszałem że "red" nieco boli w oczy).

Co do dokładnej aukcji na Allegro - (numer 695523305) - koleś 10 komentarzy, niepewny, ale... pozory mylą. Zadzwoniłem i się przekonałem - koleś naprawdę miły człowiek, wszystko wyjaśnił, wszystko opisał. Do tego kurier-pobranie gratis - rewelacja za 259zł!

Naprawdę dajecie konkretne rady i ustrzegłem się dzięki Wam od zakupu LG LAC-3800 który, jak się okazało tylko "wygląda" i zachęca bajerami - z dźwiękiem jest kiepsko - pisali i mówili mi to wszędzie. Uf, dobrze że zajrzałem tu, dobrze że mi pomogliście :).

Przepraszam także, jednak nie mogę wręczać punktów bo takowych nie mam, ale jestem Wam naprawdę wdzięczny z całego serca. :)
    Karaczan, Sylwek, lowermann, pita1988 - Dziękuje!

Jak radyjko dojdzie, wrzucę może fotki i powiem co i jak, jak wrażenie.

Jeszcze raz dziękuje
    i pozdrawiam
    755
    Chętnie posłużymy pomocą co do dalszych ogniw systemu tego "tęczowatego" warto napędzić wzmacniaczykiem z duszyczką...zagra Ci bo widzę, że masz zacięcie.
    Miłej nocki.