Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki w podszybiu fiata 126p

30 Maj 2004 13:42 5384 15
  • Poziom 13  
    Zetknąłem się z tym kiedyś,niewiem jak było podczas jazdy,ale na postoju bass był super-tylko niewiem jakie koleś tam zasotsował głośniki-wiadomo,że w tym samochodzie niema miejsca na subwoofer a chodzi mi głównie o "podbicie"basu.Teraz chce tak zrobić u siebie,tylko potrzebne mi są pewne informacje:
    -Jakie dać głośniki??Szerokopasmomowe czy basowe-basowe to chyba free-air,chociaż w sumie kanał ten ma też pewną objętość.
    -w zimie chyba trzeba to zdemontować,bo wydaje mi się,że cewka może przymarznąć do magnesu(nieposiadam garażu:)

Ogulnie chodzi mi o to jakie głośniki zastosować-średnice,rodzaje,konkretne modele.
  • Poziom 13  
    Czesc!!
    Jesli chodzi o glosniczki to jesli chcesz miec super basik to daj glosniki niskotonowe jesi chodzi owy,miar to zalezy od ciebie jakie ci sie tam zmieszcza ale mysle ze 20cm to spoko wejdzie i oczywiscie trzeba tesh zainstalowac otwory bass-reflex zeby basik byl bardziej uwydatniony!! a jesli nie basowki to glosniki owalne 6x9!! jakiejs dobrej firmy i tesh bedzie ci wymiatac!! co do zimy to nie ma streachu, cewka raczej nie powinna prezymarznac nie ma takiej mozliwosci!!:)
    pozdrawiam!!

ogi
  • Poziom 11  
    Niezgadzam się ze stwierdzeniem że do fiata 126p nie ma gdzie wsadzić subwoofera. Sprawdź moją stronę www.audiotuning.xu.pl a może zmienisz zdanie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    No widziałem,wersję z subem w bagażniku a nawet na tylnym fotelu,ale jakos powalił mnie na nogi bass właśnie z głośników umieszczonych w podszybiu bo sam się zacząłem rozglądać za subem,ale zaskoczyło mnie to że tam nawet półki niebyło czyli oszczędność miejsca.Tylko właśnie jakie dać głośniki bo z jednej strony basowe np.lw 800 alpharda-ale one muszą mieć skrzynie,żeby zagrać "yakotako"a niewiem jak się zachowają w tym podszybiu.Z drugiej strony może lepiej szerokopasmowe-bas będzie słabszy,ale za to niepotrzebują skrzyni????
  • Poziom 19  
    Kaszell...a czemu te glosniki graja dla publicznosci? Ja zawsze myslalem ze autka naglasnie sie aby samemu sluchac, a nie okolice naglasniac ;)
  • Poziom 13  
    Bo ogulnie ten kaszel ma służyć do nagłaśniania imprez na działce,robimy z qumplami takie małe zawody :P no ale czasami lubie sobie posłuchać też w środku :D
  • Poziom 19  
    Aaaa...to daj najlepiej 2xLW800 w 'bagazniku' [ ;) ]. Litraz powinien pasowac.

Albo wywalic tylne siedzenie i tam zamontowac cos porzadnego. Otwierasz wtedy drzwi i jazda :)
  • Poziom 13  
    Widzisz,to tylko maluch i w bagażniku to niema miejsca bo trzeba woźić prawie drugi silnik w częsciach.Sub na tylną kanape to nie-bo nawet przy ciemnych szybach(ja ich niemam) się go dopatrzą i kradną-pozostają mi tylko 2xLW800 w podszybiu-bo nielubie półek na pół szyby.
  • Poziom 19  
    Cos za cos :(

A niemoglbys przeniesc tego co jest w bagazniku na tylna kanape jakos? W koncu nie ma sie co oszukiwac maluch to autko dla 2 osob z przodu, tyl to jest drugi bagaznik :(
  • Poziom 14  
    cze
    kolega tez ma zamontowane glosniczki w podszybiu i trzeba przyznac ze gra to calkiem calkiem
    chcę ci tylko uzmysłowić żebys dobral odpoiwednia wysokosc glosnikow bo z tego co poamietam jak montowalismy tamte to nie bylo za duzego pola manewru co do glębokości te twoje alphardy lw800 moga sie nie zmiescic na głębokość chyba że zastosujesz jakies dystanse
    weź jeszce po uwagę to że w środku zrobi ci się głośniej z powodu hałasu dobiegającego z komory silnika
    ale mimo tego przy braku półki i tak sądze że to jest najlepsze rozwiązanie na montaż głośników w malaczu

pozdr i powodzenia!!!
  • Poziom 13  
    No można wstawić deskę o grubości np.2cm i powinny wejść.A co do doświadczen to jak to grało i jakie ma głośniki-basowe czy szerokopasmowe??
  • Poziom 14  
    grać to gra to naprawde ładnie tym bardziej efekt jest mile zaskakujacy poniewaz ma wmontowane jakies glosniczki trojdrozne (jajowate) nieznanej firmy(jakies badziewie) bass jest niski i obfity
    aha i jeszcze co pamietam to narzekal ze głośniki mu 'chodza' z podmuchu wentylatora chlodzacego silnik co tez wez pod uwage
  • Poziom 13  
    Ooo i to jest bardzo ważna wskazówka-dzięki.
  • Poziom 17  
    co do tego podmuchu wentylatora, to mój brat tak zrobił że umieścił pułke w tej kopule pod pułką co służy do ssania powietrza, wyciszył ją gąbką a doprowadzenie powietrze przekierował aluminiową rurą z kratki prrosto do silnika tam gdzie powinna ona docierać :-) w ten sposób nie było widać głośników w pułce i wszystko grało cacy.
  • Poziom 16  
    Można zamontować na tylnej pułce głośnik o średnicy 30cm i normalnej głębokości. Trzeba go tylko zamontować do góry nogami czyli kosz w kabinie. Ja tak zrobiłem i jak podgłoszę za mocno to opadają mi lusterka ;). Oczywiście komora usztywniona i bassreflex. Powietrze do silnika prosto z kratki. Ścianę grodziową najlepiej wygłuszyć bo jest dużo ciszej niż "po fabrycznemu". Jakby co to mogę pyknąć zdjęcia ( tmko(malpa)wp.pl ).
    ps. jest to oczywiście rozwiązanie typu subwoofer.