Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiesta 97 1,3 8V Wymiana łańcucha rozrządu.

domex32 23 Lip 2010 11:01 16820 32
    Radomenes
    Poziom 9  
    Witam,

grzechota u mnie również. Przy zmianie obrótów raz grzechota raz nie. domex32 - na ile km ci pomogła ta zmiana rozrządu?
    akus11
    Poziom 9  
    domex32 napisał:
    Witam brać pracującą ;]

No i znowu klepie, aktualnie 257 tys.

Przymierzam się do wymiany wałka, teraz mam zamiar również wymienić popychacze, i mam pytanko czy popychacze wyjdą do góry czy trzeba wyciągać głowice?

Głowicy nie trzeba odkręcać tylko zdjąć pokrywę zaworów i odkręcić dźwigienki i wyciągnąć laski popychaczy. Niestety do tego zabiegu trzeba wyciągną silnik bo jak się go nie odkręci to nie ściągnie się miski olejowej. Popychacze znajdują się nad wałkiem rozrządu i wymienia się je od dołu silnika -ściągniecie miski olejowej i wcześniejsze wyciągnięcie wałka rozrządu. A musisz dostać się do rozrządu i ważne aby wyjąć wałek musisz odkręcić pompę olejową z filtrem. Zyczę miłego rozkręcania te wałki to standard w tym modelu forda 1,3 sam musiałem się też nie raz nadkręcić. Najczęściej wałek ściera się na krzywkach tylko trochę a ścierają się popychacze po 05-07 mm i wtedy brak gwintu aby ustawić luzy zaworowe na dźwigienkach. Ale jak naprawiać to proponuję komplet popychaczy z wałkiem dłużej posłuży koszt części około 370-390 zł.
    domex32
    Moderator Samochody
    Dałem spokój z wałkiem, wymieniłem drugi komplet rozrządu tym razem ruvile i sprzęgło sachs(jeszcze oryginalne) przy 301 tyś, aktualnie 304 tyś i dalej stuka tylko trochę ciszej, dam sobie z tym spokój, przy okazji wymieniłem uszczelkę pod miską i z tego jestem najbardziej zadowolony bo już nie muszę oleju dolewać miedzy wymianami :)