Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ROPAM PC 2.0 + Operator Play

02 Sie 2009 12:15 1574 2
  • Poziom 11  
    Mam ropama 2,0 + Nokia 5110 zaktualizowałem partnerem 3,51 do wersji 3,7N i mam następujący problem: Nie chce to wysyłać SMSów, połączenie wykonuje w razie naruszenia lini, jednak żaden sms powiadamiający nie przychodzi, ani testowy co 24h, ani potwierdzający przy wysłaniu smsa na centralkę. Komedy sms do telefonu działają natomiast OK. Nr centrum wiadomości sprawdzałem i sie zgadza.
    Dodam ze na karcie POPa i starej karcie ery działa bez problemów, problemy są tylko i wyłącznie z tym playem.

Ktoś ma pomysł co jest przyczyną ?

Oraz co oznaczają literki w wersji softu N i B ? może wrzuciłam jakąś błędną wersje ?
  • Poziom 17  
    Witam

Wersje N i B to inne grupy telefonów.
    N działa z N5110 więc jest OK.

Co do SMSów to sprawdź czy przypadkiem nie ma 'spacji' na końcu numeru centrum SMS,=sprawdź też czy możesz wysyłać SMSy z samego telefonu (odłącz od MGSM i wyślij normalnego SMSa), ewentualnie przefleszuj moduł z użyciem najnowszego Partnera i pliku v3.7N,
    jak to nie pomoże polecam zapytanie do serwisu Ropam
  • Poziom 11  
    Play juz działa, w partnerze gsm musiałem zaznaczyć operatora play, aby podświetlił sie na niebieski i wgra mu takie ustawienia, oraz na karcie sim jako alternatywne centrum sms dodałem numer z 1 centrum. Wysyłanie smsow działa już poprawnie.