Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka Bosch SMV58M00Eu

collman 02 Aug 2009 12:17 7566 1
Bosch
    collman
    Level 9  
    Jestem początkującym użytkownikiem tej zmywarki i mam problem z układem zmiękczania wody. Problem polega na tym że przed każdym zmywaniem świeci mi się kontrolka braku soli.Instrukcja informuje,że przed pierwszym uruchomieniem należy ustawić wartość H: w zależności od twardości wody w miejscu jej zainstalowania. Wówczas zmywarka reguluje sobie ilość soli pobieranej w trakcie zmywania. Inni użytkownicy tego typu zmywarek twierdzą,że uzupełniają poziom soli raz na dwa tygodnie.
    Osobiście wydaje mi się ,że producent tak zbudował automatykę aby dozowanie soli do zmywania było uzależnione od lokalnej twardości wody. Im jej wartość wyższa tym większa ilość soli potrzebna do zmiękczenia.
    Jeżeli jest tak jak myślę to jak mam ustawić poziom H? Skąd mam wziąć parametry wody w moim domu? Proszę o opinię i radę w tej sprawie.
  • Bosch
    birre
    Level 20  
    szprawdz twadosc wody papierkiem testowym kup w aptece lub chemicznym automatyka regulacji twardości wody występuje tylko w zmywarkach z optosensorem w innych ustawiamy recznie