Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanio wykonam projekty obudów z blach wg potrzeb klienta

mkerr 02 Sie 2009 19:22 2011 3
 • #1
  mkerr
  Poziom 2  
  Inżynier technolog z 1,5 rocznym doświadczeniem w precyzyjnej obróbce blach - projektowanie, konstruowanie, programowanie wykrawarek,odpowiedni dobór i opis procesów technologicznych i
  ich usparwnianie związane z obniżeniem kosztów produkcji.
  Przyjmię zlecenia na projektowanie elementów z blach, obudów, obudów reklamowych,szaf itp.
  Wykonam projekty obudów z blach wg potrzeb klienta pod konkretną technologię zakładu.
  mker(malpa)wp.pl
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • TermopastyTermopasty
 • #2
  gothye
  Poziom 33  
  Witam ,zainteresowany byłbym obudową z blachy 1mm , gabaryty 300 x 100 x 200 , jedna strona wykonana jako drzwiczki ,jaka była by cena przedsięwzięcia dla 1 szt (PROTOTYP)?
 • TermopastyTermopasty
 • #3
  mkerr
  Poziom 2  
  Witam,
  Może zanim odniosę się do detalu, który chcę Pan wykonać opisze po krótce wiele składowych na których składa się cena detalu (prototypu) tj.
  - rodzaj i grubość blachy (aluminiowa, stalowa czarna, ocynk ogniowy, ocynk elektrolityczny, nierdzewna , chromo-niklowa itd.)
  - jak skąplikowany kształt bedzie miał wykrojony element co wiąże się z czasem wykrawania a w przypadku wykrawarki pneumatycznej czasem uzbrajania talerza (czy będzie on krojony na wykrawarce pneumatycznej, młoteczkowej czy na laserze). Stawka roboczogodziny maszyny jak i operatora również zależy od danego zakładu w którym wykonujemy nasz detal;
  - czy po wykrojeniu konieczne będzie gratowanie krawędzi, pozbycie się ostrych krawędzi;
  - od ilości gięć, długości gięć, rodzajów gięć, liczby ustawów na prasie krawędziowej;
  - czy wymagane będą dodatkowe przetłoczenia;
  - czy po wykrojeniu i zagięciu detal bedzię poddany dalszej obróbce tj. zgrzewanie, spawanie, szlifowanie, wciskanie kołków, nitonakrętek , nitów itp.
  - od czasu pracy technologa prowadzącego (technolog dostając szkic, musi sprawdzić możliwość wykonania detalu w swoim zakładzie, wykonać rysunek detalu po gięciu, obliczyć rozwinięcie, zaprogramować maszynę, opisać cały proces technologiczno-produkcyjny, prowadzić nadzór detalu...)
  To tylko ważniejsze składowe mające wpływ na cenę, pomijając to czy zakład spełnia normy ISO-które regulują charakter pracy, ponadto ważna jest fachowość i doświadczenie pracowników, dokładność, rzetelność, precyzja zakładu.
  Z reguły prototypy są bardzo drogie, w porównaniu z serią która idzie na 50, 100 czy 1000szt. Dzieje się tak dlatego iż koszt całego przedsięwzięcia rozbija się tylko na 1 szt. detalu. Dla przykładu: jeśli stawka technologa w zakładzie wynosi 70 zł , to robiąc rysunki i rozwinięcia, programując maszyny , opisując proces pod konkretny detal straci na to 4 godziny to już detal kosztuje 280 zł a jeszcze nie wyszedł na produkcję. Oczywiście w następnych seriach godziny technologa nie są brane pod uwagę, o ile klient nie wprowadził żadnych zmian. Oczywiście piszę ogólny obraz wycen prototypów jakie mają miejsce w większości tego typu zakładach lecz nie jest to sztywną regułą.

  Wracając do Pańskiego detalu
  Moje ogłoszenie sprowadza się tylko do wykonania projektu, wykonania konstrukcji detalu, wykonaniu fachowego rysunku technicznego, wizualizacji 3D jak i policzenia rozwinięcia przy znanym skrócie dla danej blachy oraz opisaniu procesów technologicznych wykorzystując moje doświadczenie, gdzie mój klient idzie do zakładu z gotową dokumentacją detalu który chce wykonać i dokładnie wie co chce wykonać co minimalizuje koszty takiej usługi w znacznym stopniu. Oczywiście każdy zakład dysponuje innymi maszynami i inną technologią lecz koszt poprawek jest niewielki w porównaniu z opracowaniem całej dokumentacji.
  Jeśli jest Pan zainteresowany wykonaniem prototypu, mogę sporządzić dla Pana prywatnie dokumentację detalu wg której będzie Pan mógł wysłać zapytania do firm o wycenę jak i wykonać detal.
 • #4
  mateo12527
  Poziom 9  
  Witam
  Proszę o infromację czy byłby Pan w stanie zaprojektować i wykonać obudowę do wzmacniacza lampowego. Jeśli tak bardzo proszę o kontakt na email: mayza3(malpa)poczta.onet.pl.

  Pozdrawiam