Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Pavilion dv9000 - osiąga wysoką temperaturę i 'zawieszka'

kamilostefan 03 Aug 2009 03:06 5630 13
    kamilostefan
    Level 12  
    Witam, jakis czas temu kupilem na allegro uzywanego laptopa hp pavilion dv9000 z procesorem amd turion 64 2x1600 1gb ram 100gb dysk itp., full wypas sprzet. Z tym ze od samego poczatku jest male ALE.... Laptop po uruchomieniu systemu xp zawiesza sie, dopiero za ktoryms podejsciem udaje sie go uruchomic prawidlowo. Co moze byc tego przyczyna?

Kolejna sprawa dosc szybko zalaczaja sie wentylatory, ktore sa dosc glosne i pracuja non stop, grzeje sie niesamowicie.
    Prosze o pomoc.

Moderated By mat_ed:

Tytuł oraz post poprawiłem. Numer GG usunąłem - pomagamy na forum, a nie na Gadu-Gadu.

Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    mrolo
    Level 19  
    1. Bardzo słaba bateria, która nie bardzo chce wystartować.
    2. Upały, i być może do przedmuchania / przeczyszczenia radiator z tyłu. Chociaż mój laptop też chodzi 3 x głośniej od stacjonarnego Zwróć uwagę czy laptop nie stoi na czymś miękkim tak żeby miał dostęp do powietrza. Ponoć są jakieś patenty zewnętrzne na dodatkowe wychłodzenie radiatora.
    Można spróbować puścić go w trybie oszczędzania energii wtedy obniża taktowanie procesora i aż tak się nie grzeje.
    Pozdrawiam
    kodd
    Level 32  
    Bateryjka na płycie odpada - bez niej też płyta działa. Złe chłodzenie to wada tych laptopów. Jedna z przyczyn problemów z włączaniem to brak kontaktu mostka z płytą, wielokrotne włączanie rozgrzewa mostek i w pewnym momencie "zaskakuje". Być może w tym przypadku bez wizyty w serwisie nic kolega nie zdziała.
    Zawsze pod XP na DV9000 AMD uruchamiam pobrany z witryny producenta "AMD Processor Update for Microsoft Windows XP" Jeżeli laptop jest dobrze złożony i mostki do tej pory nie zostały nadwyrężone to nawet w wysokich temperaturach sprzęt jest chłodny , a wentylator ledwo słyszalny.
    kamilostefan
    Level 12  
    U mnie sprzet jest dosc mocno slyszalny caly czas, szum nie daje spokoju... Czytalem ze czesto chipsety siadaja w tych modelach moze to to. Albo zimny lod... czy cos w tym stylu.
    bandzior2
    Level 26  
    kamilostefan sprawdź jaką masz temperaturę procesora i karty graficznej Everestem.
    Ja też mam laptopa z AMD i wgranym XP i nie mam żadnych problemów. Temperatura w stresie podchodzi do 80C.
    kamilostefan
    Level 12  
    Sprawdzalem temperature juz kilka razy i waha sie w granicach od 60 do 80st... mam xp lecz to nic nie zmienia hp nadal sie grzeje nieludzko do tego przycina sie zaraz po starcie systemu... Wina pewnie lezy po stronie plyty glownej.... Bez serwisu nie da rady;/
    bandzior2
    Level 26  
    To przeczyść chłodzenie powietrzem w sprayu. Temperaturę masz dobrą. Spróbuj wgrać nowego biosa.
    kamilostefan
    Level 12  
    Wgralem nowego BIOSA, bez zmian. Postanowilem wiec zrobic formata lecz nie da sie bo po chwili chlodzenie nie wyrabia i laptop sie automatycznie wylacza.. Co radzicie serwis?

Dodano po 2 [minuty]:

A jesli chodzi o zmiane chlodzenia to jakie proponujecie, bo wiadomo ze to dosc czesta wada tych modeli hp.. Jakis zamiennik czy moze od innego modelu hp?
    bandzior2
    Level 26  
    Ustaw w biosie temperaturę wyłączanie kompa na wyższą powiedzmy o 5C.
    User removed account
    User removed account  
    kamilostefan
    Level 12  
    I co zrobiles z laptopem??? U mnie jak narazie cala reszta dziala...

Dodano po 1 [minuty]:

Co do baterii to moja od samego poczatku jak kupilem hp nie trzymala.. caly czas mam go pod zasilaczem...

Dodano po 2 [minuty]:

Kolejne podejscie co do instalacji systemu xp tym razem wszystko przebiega normalnie, poza tym dosc glosnym halasem wentylatorow... ;/
    bandzior2
    Level 26  
    Otóż Win XP nie jest przystosowany do działania poprawnego z tym laptopem. Po wgraniu systemu XP nie działa modem (brak sterów), regulacja głośności przez panel dotykowy i mikrofon ale idzie z tym żyć i jestem bardziej zadowolony z Xp niż z Visty na tym laptopie. Co do baterii to potwierdzam HP robi złe baterie.

Dodano po 32 [sekundy]:

kamilostefan nie wentylatorów bo te modele mają 1 wentylator u góry z lewej strony.
    kamilostefan
    Level 12  
    Mam xp i u mnie wszystkie funkcje dzialaja prawidlowo wszystko metoda prob i bledow ale dziala :) Nawet kamera spsuje sie dosc dobrze:)

Dodano po 4 [minuty]:

Aaaa zapomnialem dodac u mnie jest jeszcze jeden mankament mianowicie jeden z zawiasow byl juz klejony... Takiego juz go kupilem...

Dodano po 1 [godziny] 10 [minuty]:

Jestem w szoku FORMAT ZAKONCZONY POWODZENIEM. Jak do tej pory nic sie nie dzieje stery wszystkie wgrane, Bios zaktualizowany:) Teraz moge myslec nad sprzedaza HP. Mysle ze 1000zl dostane:D
    bandzior2
    Level 26  
    EE 1000zł spokojnie za niego wyciśniesz. Można prosić o stery do karty dźwiękowej ;)

Dodano po 1 [minuty]:

A co do mojej obudowy to pewnego dnia się wnerwiłem i popchnąłem laptopa i uderzył tyłem o deskę na biurku i pękła obudowa przy włączniku.