Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Leon 1,9 TDI 110PS 2003r. zimny ciężko pali

Norbi22 03 Sie 2009 09:07 6131 7
  • #1 03 Sie 2009 09:07
    Norbi22
    Poziom 9  

Witam,
    Ostatnio mechanik wymienił mi rozrząd i po wymianie jak auto stało całą noc to ciężko paliło i puszczało czarny dym:/ Wraz z rozrządem wymieniłem filtr paliwa,filtr powietrza i czujnik temp. bo szfamkował. Na poczatku myslalem że to filtr bo miałem Filtrona i wymieniłem na Mana i nic sie nie zmieniło, później myslałem że czujnik temp i włożyłem stary i bez zmian. Na końcu okazało sie że dwie środkowe świece żarowe nie grzeja i wymienilem cały komplet. Po wymianie świec auto pali gdzies za drugim obrotem i przez 2 sekundy skacze na obrotach i puszcza czarny dym.Dodam, że auto nie straciło mocy i dziwi mnie to że jak zapale po nocy i po 5-10 sekundach zgasze to za drugim razem odpala odrazu i nie kopci i tak później cały czas odpala bez zarzutów.

0 7
  • Pomocny post
    #2 03 Sie 2009 09:19
    Sztomel
    Poziom 34  

Mechanik pewnie nie ma do czynienia na co dzień z dieslami bo powinien wiedzieć, że po wymianie rozrządu powinien ustawić poprawnie właściwy kąt wtrysku paliwa (w Twoim przypadku reguluje się go ruszając kołem pasowym pompy wtryskowej). Problem z uruchamianiem Twojego zimnego silnika polega na tym, że kąt wtrysku jest zbyt późny co dodatkowo objawia się dymieniem. Wróć do mechanika i upomnij go, że zapomniał wykonać ten prosty zabieg aby jego usługa, za którą zapłaciłeś była wykonana do końca.

0
  • #3 03 Sie 2009 22:23
    Michu10
    Poziom 32  

A czy tam nie jest PD?

0
  • #4 03 Sie 2009 23:23
    Sztomel
    Poziom 34  

TDI o mocy 110 KM jest na rotacyjnej pompie wtryskowej i silnik o oznaczeniu AHF lub ASV.

1
  • #5 04 Sie 2009 09:24
    Michu10
    Poziom 32  

W takim razie tak jak mówisz nie zablokował koła pompy , efekty są

0
  • #7 04 Sie 2009 20:04
    maryca
    Poziom 17  

A moze filtr paliwa ...powietrze ciągnie.

0
  • #8 04 Sie 2009 23:05
    mrqq
    Poziom 11  

niestety trafiłeś raczej na artystę malarza z białym flamastrem:P pompy pewnie nie blokował i luzował a o kółku wałka już nie wspomnę. czeka cię ponowna rozbiórka

0