Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez atu plus 1,6 - zapach benzyny w środku

03 Sie 2009 13:06 6307 15
  • Poziom 13  
    Witam Mam taki problem w swoim polonezie. Jak jadę na gazie przy otwartych oknach w środku strasznie smierdzi benzyną. Przęłączę na benzynę - zapachu nie czuć. Przy zamkniętych oknach mimo że jadę na gazie to nic nie czuć, dzieje się tak tylko przy otwarych. Co to może być i jak temu zaradzić.
  • Poziom 10  
    poldek ma wyciek paliwa w komorze silnika. sprawdz okolice wężyka i sam wężyk. druga opcja to zalewanie się silnika. lub też dziura w baku. jeśli wina jest w komorze silnika sprawdzisz to odpalając silnik i na postoju włączając wentylator. jeśli poczujesz smród paliwa to szukaj winy pod maską. musisz napisać więcej bo takczysiak wszystkiego ci nie napisałem.
  • Poziom 13  
    Zrobiłem tak jak pisałeś na postoju włączyłem wentylator - nic nie czuć sprawdziłem komrę silnika też nic się nie dzieje wszędzie sucho nic nie cieknie. Zapach benzyny czuć dopiero jak się jedzie i to z otwartymi szybami. Przy zamkniętych szybach nic nie czuć. Podejżewam że przy jeździe z otwartymi szybami robi się w samochodzie podciśnienie i wyciąga te wszystkie smrody - tylko pytanie z kąd?
  • Poziom 20  
    W bagażniku jest takie plastikowe pudło z lewej strony i ono ci się pewnie rozszczelniło, kup poxipol, wyciągnij je i sklej.
    Ale najpierw dobrze się mu przyjrzyj.
    Przy okazji kup rurkę gumową łączącą to pudło z bakiem, problem może ci sprawić rurka, która jest w tej rurce:D
  • Poziom 9  
    Witam. Miałem podobny problem tylko nie mam instalacji gazowej. Uszkodzony był ten plastikowy wlew paliwa w bagażniku. Klejenie różnymi klejami itp. nic nie dawało albo na krotki czas (benzyna to puźnirj i tak rozpuszczała). Zrobiłem to tak:
    wyjołem te wszyskie badziewia i zawiozłem tam gdzie naprawiają zderzaki, poprostu "pospawali"(zalali)wszystkie łączenia i jak narazie od miesiąca mam spokuj. Koszt tej usługi 100 a nowe to "Coś" około 370. Posprawdzaj tam jeszcze gumowe weżyki.Wyjąć to jestw miare łatwoale to tam spowrotem wsadzić to jakies nieporozumienie...- samemu. Najlepiej mieć kogoś do pomocy
  • Poziom 20  
    Chłopie, poxipol kosztuje 10zł!!!!!!!!!!!!!!!!!
    I jest nierozpuszczalny w benzynie.
  • Poziom 9  
    Poxipol jest dobry na jakiś czas ale dłuższą mete to lipa- to jest moje zdanie.... ten temat był przerabiany na innym forum. Ja zrobiłem to tak dlatego bo mi się to całe ustrojstwo rozleciało - Trzy łączenia
  • Poziom 13  
    jak już pisali o tym na jakimś forum to daj adres to sobie poczytam
  • Poziom 10  
    tak jak pisza koledzy winne bedzie to plastikowe pudelko z tylu a najlepiej to jedz tam gdzie zlomuja auta i kupisz je za grosze
  • Poziom 13  
    Tak sobie poczytałem troszkę i w polonezie od 97 roku jest montowana instalacja do wychwytywania oparów paliwa - czyli ten plastik z tyłu przy wlewie paliwa, te wszystkie wężyki no gdzieś z przodu pod maską lub w nadkolu zamontowany jest węglowy filtr oparów paliwa i elektrozawór. No i moje pytanie czy ten właśnie filtr oparów nie ma coś wspólnego z zapachem paliwa w środku - tzn może poprostu się zużył albo zalał się benzyną i nie wyłapuje oparów i trzeba go wymienić, albo elektrozawór coś nie działa? Czy ktoś to robił albo wymieniał i czy dało to jakiś efekt? Nadmienie że to plastikowe pudełko przy wlewie posklejałem ale to nic nie dało. No i pytanie gdzie dokładnie w polonezie atu plus rok 97 ten filtr i elektrozawór się znajduje i jak to wygląda?
  • Poziom 20  
    No jest coś takiego. Ściągnij lewe plastikowe nadkole i tam jest taka puszka jakby, ona jest zamontowana na takiej gumie a guma jak to guma
    lubi się urwać, zetleć. U mnie tak to dyndało i wąż co na tym jest tak sobie prawie wypadł także zdjąć, zaopatrzyć się w dętkę rowerową najlepiej taką co ma dziurę i z niej zrobić nowe obejmy. :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Może poprzedni właściciel próbował go podpalić? :P
    Musisz wyniuchać skąd.
  • Poziom 14  
    mialem to samo,rozklejony wlew pal;iwa
  • Poziom 13  
    Wlew paliwa posklejany więc to nie to. Znajomy mechanik mówił że ta cała instalacja pochłaniania par paliwa pochłania wszytkie opary gdy silnik nie pracuje i oczyszcza się podczas pracy silnika, ale jak do działa dokładnie to sam nie wie. Może ktoś z was wie jak to pracuje albo ma ktoś jakiś schemat tej całej instalacji jak tak to piszcie. A może przez to że silnik pracuje na gazie a nie na benzynie to ta instalacja się nie regeneruje.
    Pomocy bo puki co jest zima i jeżdzę z zamkniętymi oknami ale powoli zaczyna się robić ciepło a jak się otworzy szyby to jak bym dystrybutor z paliwem miał w środku.
  • Poziom 9  
    Temat stary i nieaktualny, ale dla potomnych.
    U mnie sparciał wąż paliwowy doprowadzający paliwo do przepustnicy.
    Zaraz pod obudową filtra powietrza wchodzą dwa węże. Jeden był sparciały i ciekł. Cały kolektor dolotowy był żółty, a w środku waliło benzyną na postoju. W czasie jazdy było OK.
    Prowizoryczna naprawa polegała na przycięciu wężyka, a docelowa na wymianie. Czynność bardzo prosta, nie zajęła więcej niż 30 min.
    Potrzebny nowy wąż o odpowiedniej średnicy, klucz 10, wkrętak.