Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp c3180 Nie widzi czarnego tuszu po nabiciu.

Anndreee 03 Sie 2009 14:04 10437 3
  • #1 03 Sie 2009 14:04
    Anndreee
    Poziom 15  

Witam. W drukarce HP c3180 skończył się czarny tusz. Uzupełniłem lecz program hp dalej stwierdza brak tuszu w kasecie. Czy w tym modelu istnieje chip który należy zresetować? Jeśli tak to w jaki sposób??

0 3
  • #2 03 Sie 2009 14:42
    Stan-S11
    Poziom 31  

Problem wielokrotnie opisywany na forum - Wkładów serii 3XX nie da sie resetować, są zabezpieczone chipem. Drukarka czy urządzenie będzie je czytać jako puste co nie przeszkadza w użytkowaniu sprzętu - należy tylko zamykać wyskakujące komunikaty.

0
  • #3 11 Sie 2009 21:17
    poldruk
    Poziom 20  

Post stary więc pewnie ameryki nie odkryje jeśli dodam, że do niedogodności korzystania najnowszych drukarek należą:
    -małe a wręcz miniaturowe pojemniki z tuszem
    -zabezpieczenia mniej lub bardziej skutecznie odstraszające od domorosłej regeneracji
    -krótka trwałość drukarek (2-4 lata)

Każdy musi wybrać więc między:
    1. starymi wolnymi lecz tanimi w użytkowaniu i trwałymi przez lata, a
    2. nowymi szybkimi z gwarancją lecz drogimi w użytkowaniu, wadliwymi i problematycznymi przy regeneracji.

1
  • #4 12 Sie 2009 08:13
    Stan-S11
    Poziom 31  

"poldruk " - Nie do końca jest tak jak piszesz. Nie możemy wszystkiego wrzucać do jednego worka.
    Otóż dla przykładu ja pracuję na kombajnie HP Photosmart C5180 gdzie są zainstalowane wkłady atramentowe 363.
    Wyrzuciłem oryginalne kałamarze a kupiłem i zainstalowałem pojemniki z chipem samo resetującym. Ponad to pojemniki posiadają specjalne otworki do nalewania atramentu, a więc napełnianie atramentem jest bajecznie proste. Koszt atramentu to 15 zł za 100ml.
    Przy takiej konfiguracji posiadam jedno z najszybszych urządzeń na rynku, bardzo tanie w eksploatacji, o bardzo dobrych parametrach druku i o nowej bardzo dobrej konstrukcji.
    Urządzenie użytkuję ok. roku i nie ma najmniejszych problemów. Należy tylko pilnować aby nie skończył się tusz w pojemnikach.

0