Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kto Pomoże??? Skrzynia Basowa Na GDN-38-550-8-AE

03 Sie 2009 14:07 2087 21
  • Poziom 9  
    Siemka. NIewiem czy dobrze trafiłem ale jestem poczatkującym i nieznam sie jeszcze na tej stronie. Mam Problem. Chce zbudować skrzynie Basową na głosniku GDN-38-550-8-AE jest to model Firmy stx'a. POtrzebowałbym wymiary tej skrzyni, a niewiem jakie by były dobre. Bede wdzieczny jak mi ktos pomoże ;)
    P.S. Mile Widziane Propozycje Konstrukcji .

Witamy Nowego Kolegę i zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Forum.
    Po tej czynności proszę poprawić zaistniałe w temacie błędy.
    (dj-MatyAS)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Mam Już kupione. a co wersja 4 ohm jest lepsza od wersji 8ohm??
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Np. coś takiego:

http://www.hds-audio.com/sklep/?30,hds-br115f-pro

Jest napisane nawet o ile jest cofnięty front.

PS. Ze względu na to, że to mój sklep informuję, że link jest tu w celach pomocy, nie reklamy. Konstrukcja tajemnicą nie jest.
  • Poziom 20  
    Podlądnij to co Ci przesyłam w linku... Kilka sztuk poszło pod te STX'y i właściciele są zadowoleni. Również pozytywne opinie zbieram od klientów którzy wsadzili tam Kappę 15LF.

112dm3 @ 44 Hz
  • Poziom 28  
    skipior skądś chyba znam tą konstrukcje ;)

oczywiście potwierdzam nada się w sam raz
  • Poziom 28  
    Tylko kolego wyżej zdajesz sobie sprawę że ktoś może chcieć np. 2 basy co w tedy wersja 4ohm będzie lepsza?
  • Poziom 22  
    Przecież można połączyć równolegle 2 basy 8 ohmowe pod jeden koniec i już masz 4Ω

Tylko że do 2 x GDN 38-550 to już trzeba mieć porządny wzmacniacz.
  • Poziom 28  
    basy się nie podłącza w stereo ale w mostku chyba mało jeszcze wiesz o estradzie bo to jest zupełnie inna technika niż sprzęt domowy

hmmm ok możesz dać mi przykład wzmacniacza do którego podłączył byś to w układzie 2x400/4ohm ? (chodzi o konkretny model do 1000zł) no i oczywiście tak żeby to jakoś grało tym basem...
  • Poziom 20  
    Buduj śmiało paczkę o podanym wyżej litrażu i się nie martw o nic...

Warto zaprojektować paczkę tak aby posiadała spore tunele basrefleks. Ich wielkość nie jest obojętna, niektóre potworki mają spore membrany, wychylenie zabójcze, duża moc i ogólnie potrafią przepompować tyle "wiatru", że w mniejszych tunelach pojawiają się "świsty". Jeżeli nie zbudujesz br szczelinowego, a dasz jakieś okrągłe rurki to zrób podobnie jak wielu producentów - daj 3, bo dwie o średnicy ok. 10-12cm to mało jak na mocnego 15sto calowca... Co prawda ten STX takim potworem nie jest, ale lepiej mieć zapas niż świsty powietrza... Pomiędzy tunelami a tylną ścianką zachowaj odstęp około 10 cm minimum i tam nie pchaj waty/wełny czy czegokolwiek co ma na zadaniu tłumić kastę...

Zmontuj w środku dobry szkielet wzmocnień, co usztywni obudowę i uchroni ją przed urazami po upadkach podczas transportu itp.

Od objętości brutto odejmij rączki, tunele basrefleks ( ich objętość ) i ewentualne dodatki jak grzybek ( gniazdo na statyw ).

A jeżeli chodzi o umieszczenie rączek to są dwie opcje. Albo masz czas i materiał aby robić testy i je zrobisz, albo "wal" na oko ( mniej więcej niech rączka zaczyna się lub jej środek będzie na samym końcu magnesu głośnika ) -> w przypadku obudów długich. Jeżeli będzie to kwadrat to w miarę po środku.

Dzięki dobrodziejstwu matematyki możesz wyliczyć ile cm nad ziemią będzie kolumna po jej podniesieniu ( kalibracja rączek ).
    Dla ułatwienia... Środek uchwytu rączki, który mieści się w dłoni znajduje się na wysokości około 75 cm w przypadku faceta średniego wzrostu. Od tego już łatwo to sobie obliczyć :)
  • Poziom 28  
    nie no myślałem że będziesz miał choć trochę litości i zaproponujesz może jakiegoś fidka albo t.ampa... ale widze LX500 dap 600 bravo! super końce do basu
  • Poziom 23  
    Mnie się nie wydaje żeby Ads Lx500 miał 2x400w Przecież

* Model: końcówka mocy ADS LX-500
    * Parametry techniczne:
    * Pasmo przenoszenia: 10Hz - 35kHz
    * Moc wyjściowa RMS:
    2x 150W: 2x 8 ohm
    2x 250W: 2x 4 ohm
    * Mono - Mostek: 1x 500W 1x 8 ohm
    * Zniekształcenia (THD)1kHz: < 0,1%
    * Dynamika: > 100dB
    * Współczynnik tłumienia (Damping factor): > 300
    * Slew rate: 35 V
    * Czułość wejściowa / impedncja wejściowa: 0 dB / 10 kohm
    * Wymiary (W x H x D): 483 x 88 x 420
    * Waga: 13,6 kg
    Tu jest Ewidentnie napisane że ma 2x250w Przy 4r
    Ale to są niestety zasłabe Końce do basu Albo Lx 800 albo Lx 1100 Od tego można zaczynac.. Tak z własnego doświadczenia mówię
  • Poziom 28  
    następny .... panowie mówie wam że niektóre końcówki nadają się tylko i wyłącznie na topy a inne nadają się do napędu subwooferów

Zaden LX (500,800/1100,1400) nie nadaje się do napędu subwoferów bo nie wyrabia na dolnych rejestrach przez co bas brzmi do dupy (muli i nie ma kopa lub płytko stuka w ogóle bez niskiego basu)

rozumiem że jesteście nowi możecie tego nie wiedzieć więc teraz już wiecie
  • Poziom 38  
    Qwerty_07,dap 600 do basu? miałeś go w ręce i słyszałeś że go polecasz do takiej aplikacji? jeśli tak to masz małą więdzę i nie powinieneś się w tej kwesti wypowiadać. Bocian go testował,a nawet rozkręcał i po samych flakach widać że do takiej aplikacji się ten wzmacniacz nie nadaje. Z wyższymi modelami jest już lepiej,ale ten 600 to zupełnie odpada.
  • Poziom 28  
    LX 800 mu ładnie wyrabia przy basach ... rzeczywiście marian133 dalsza dyskusja z nim nie sensu

niby ma lx800 i pomylił napisał wstawił linka do lx 500 gdybyś go miał to na pewno nie pomyliłbyś się (i nie pisał że ładnie wyrabia) taka pomyłka jest tak prawdopodobna jak "mam VW pasata"... a nie pomyliłem się mam VW golfa

już bardziej prawdopodobne jest pomylić imię swojej dziewczyny ;)
  • Poziom 9  
    Chłopaki NIekłućcie sie.. Dziekuje wszystkim ktorzy sie wypowiadali na temat tego postu. Mam juz projekt i narazie temat zamkniety. Jesli bd potrzebować znowu pomocy to znowu napisze ;)