Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 37LH3000 i odblokowanie USB serwis

bodzio38 04 Lut 2013 21:16 807730 1191
    plichtamat
    Poziom 2  
    Witam,
    posiadam 32lh2000-za, zaktualizowałem soft do najnowszej wersji,
    ale czego nie mogę zrobić - to wejść do menu gdzie mogę odblokować usb,
    przyciskam guzik na pilocie i telewizorze i tak nic nie pomaga,
    co zauważyłem to że moje przycisku na panelu bocznym telewizora nie działają,
    nie mogę nimi robić głośniej zmieniać kanały itp,
    czy to może być problem z ustawieniem menu czy porostu te guziki są nieaktywne,
    ewentualnie nie są one wpięte do płyty telewizora - co musiałbym sprawdzić rozkręcając go, ale to w ostateczności.
  • Relpol przekaźniki
    cyrylek
    Poziom 9  
    Kolego z postu wyżej ... ja też się tak męczyłem :|
    Wgraj pierwsze soft 3.15 . Tylko tą wersją softu mogłem wejść do menu serwisowego , następnie w menu serwisowym odblokuj opcję USB .
    Po tym wszystkim możesz już wgrać najnowszą wersję softu 3.75 .

POZDRAWIAM
    robaczekp82
    Poziom 8  
    Witam
    posiadam lg32lh2000 orginalnie był wgrany soft 3.40 chciałem odblokować USB
    z tego co wyczytałem chciałem wgrać 3.15 pobrałem z linku parę postów wcześniej z chomika niestety nie chce wejść ani z automatu ani ręcznie tak jak by go nie widział tv! Z strony lg pobrałem 3.75 wgrałem do tego samego katalogu co był 3.15! po odpaleniu tv się ładnie zaktualizował się odbiornik !
    ale 3.15 za żadne skarby nie chce wejść pomóżcie!

P.s Błędy poprawiłem :D
  • Relpol przekaźniki
    achtung882
    Poziom 16  
    Witam, mam softa 3.75, odblokowane usb ale przy odtwarzaniu filmu z napisami nie mam polskich znaków. Zmieniałem opcje w menu pod czerwonym przyciskiem ale mam tylko: łac1 łac2 łac4 grecki, cyrylica, turecki. Na żadnym z tych ustawień nie am polskich znaków. Co trzeba zrobić żeby ustawić?

Ok, problem rozwiązany! Na telewizorze ma być ustawione łac2. (ale ściągając napisy przy użyciu aplikacji Napiprojekt trzeba wejść w opcje tej aplikacji i ustawić Format napisów na SRT w kodowaniu ANSI!!! Przy domyślnym ustawieniu sposobu kodowania napisów przy ściąganiu, telewizor nie będzie wyświetlał polskich znaków)
    zimny8
    Poziom 33  
    Telewizor jak w temacie.
    Ktoś robił/wie czy można bezpiecznie zrobić bezpośredni downgrade z 3.63. "do" 3.15 w celu odblokowania USB?.

Dodano po 7 [minuty]:

Kolega kiedyś pisał, moze dziś więcej wie?
    mantoch napisał:
    .... Znalazłem w sieci wiele opisów, ale żaden nie wspomina o tak wysokiej wersji softu i się boję robić DOWNGRADE do wersji v3.15. Na tej stronie (pomógł translator francuski) http://lg.vm31.com/ napisano, że nie należy stosować DOWNGRADE przy wartościach softu v3.47 i v3.48. Czy to oznacza, że moją wersje można zaniżyć bez większego ryzyka?

= = - E D i T - = =

Z kolei na stronie http://openlgtv.org.ru/wiki/index.php/LG_USB_Port_Hack nadmieniono, że DOWNGRADE mozna przeprowadzić na softach v3.24, v3.37, v3.40, v3.55 i v3.63 (tu widnieje zapis, że to najnowszy soft podczas robienia tutoriala).

Ps. Jeżeli już odblokuję USB, np. na sofcie v3.15 to później mogę ponownie wgrać najnowszy soft? Czy muszę już pozostać przy v3.15 żeby ponownie USB się nie zablokowało?

Z tekstu by wynikało, że można, ale... może ktoś tak robił?
    internick
    Poziom 34  
    [at]zimny8 na pewno nie od razu tyle rewizji w dół. To robiło się etapami. Były podane release przez które ma się "przechodzić".

To ryzykowna metoda. Nie lepiej użyć czegoś bezpieczniejszego?
    zimny8
    Poziom 33  
    mantoch napisał:
    [at]zimny8 na pewno nie od razu tyle rewizji w dół. To robiło się etapami. Były podane release przez które ma się "przechodzić".

To ryzykowna metoda. Nie lepiej użyć czegoś bezpieczniejszego?

Właśnie, trochę się obawiam bo kilku kolegów w temacie miało problemy.
    Mam na penie jeszcze v3.55.zip może najpierw tak "zejdę".
    Czytałem ze można też kupić pilota serwisowego, albo użyć nokię z infrared, tak na pewno bezpieczniej tylko wiąże się z kosztami.
    Poszukam tego, jeszcze się zastanowię.
    Telewizor mam w biurze i bardzo by mi się przydało to USB.
    Dziękuję za podpowiedź.
    Pozdrawiam.
    internick
    Poziom 34  
    Jest jeszcze metoda z kabelkiem Jack i diodą na końcu. Z Winampa zaś uruchamiasz odpowiedni plik .wav
    zimny8
    Poziom 33  
    squallaz napisał:
    Udało mi się tym sposobem odblokować Lg M2262D-PC firmware 3.19, a pilot nie potrzebny. Wystarczy podłączyć do przewodu słuchawkowego diodę od pilota. Całość podpiąć do wyjścia słuchawkowego w PC lub laptopie i puścić z winampa plik serv-ok-ok.Wav powoli podgłaśniając winampa, a diodę trzymać przy czujniku ir przy tv. Plik jest tutaj:

http://openlgtv.org.ru/wiki/images/8/8d/Lg-Service-menu-All.zip

Czy ten plik też mi zadziała?, bo tu kolega ma inny tv, ale pewnie do wszystkich LG-ków ten sam serwis :).
    Jutro ogarnę i dam znać.
    Pozdrawiam.
    zimny8
    Poziom 33  
    Panowie, ta metoda chyba najprostsza, najbezpieczniejsza.
    Cała operacja zajęła mi 5min. softu nie zmieniam na 3,75 bo mam 3.63 i wątpię czy jest znacząca różnica?.
    Lech1991
    Poziom 9  
    Witam.

Widzę, że jest tutaj wiele osób obeznanych w temacie. Liczę na Waszą pomoc ;) Mam następujące pytanie:

Ostatnio odblokowałem w moim 42LH3000 port USB, zgodnie z instrukcjami podanymi na stronie http://openlgtv.org.ru/wiki/index.php/LG_USB_Port_Hack

Jako że pierwotnie mój TV był na wersji 3.24, zrobiłem downgrade do v3.15, po czym wszedłem w tryb serwisowy i zmieniłem podane dwa parametry. Potem doczytałem jeszcze, że można (i warto) zrobić ponowny upgrade do v3.55, co też uczyniłem. Faktycznie - wszystko działa.

Problem jednak zauważyłem następujący - przy przewijaniu oglądanego filmu, czy to za pomocą strzałek lewo/prawo (gdy film przeskakuje o kilka minut), czy też zwykłym przewijaniu (metodą 'prędkość x2/x3/x4'), bardzo często film wyłącza się i telewizor wraca do menu wyboru filmu. Czasami, choć nie zawsze, na chwilkę pojawiają się jakieś zakłócenia (obraz prawie cały zielony, "zapaskowany").
    Jednak gdy odpalę film i nic nie przewijam, ten działa praktycznie bezbłędnie (czasami tylko przycina, ale po chwili przestaje, pomaga włączenie pauzy na kilka sekund).
    Dodam jeszcze, ze pierwsze "przewinięcie" filmu zawsze zadziała, ale każde następne to już loteria "przewinie/wyłączy się".

Gwoli uzupełnienia - pendrive'a z filmem podłączałem i bezpośrednio do portu usb, i do huba (żeby nie grzebać ciągle za TV). W każdym wypadku jest to samo. Testowane zarówno na pendrivie w FAT32 jak i NTFS.

Czy ktoś z Was może powiedzieć mi czym jest to spowodowane? Czy da się temu jakoś zaradzić? Problem jest o tyle denerwujący, że gdy czegoś nie zdążę przeczytać i chce cofnąć muszę od nowa włączać cały film i ustawiać (bo "raz" mogę) daną pozycję filmu.

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam

PS - Może nie powinienem upgradować do 3.55 i po odblokowaniu USB pozostać na v3.15? Może w tym leży problem?
    BigLuke
    Poziom 1  
    Posiadam LG 42LH3000 soft 3.55....Wkładam pendrive ze starym softem 3.15...pozniej z nowym 3.75 i nie chce nic sie akutalizowac. postepuje zgodnie z instrukcja wylaczam tv do czuwania i wlaczam tv z włożonym penem....jakaś podpowiedź?
    internick
    Poziom 34  
    Pamięć przenośna musi być sformatowana do FAT32. Sam soft z rozszerzeniem .epk ma się znajdować w folderze nazwanym LG_DTV.

Jeśli już tak zrobisz to podłącz pamięć do USB i wejdź w MENU telewizora. Podświetl opcje (ale w nie nie wchodź!) i naciśnij siedem razy FAV na pilocie.

Twoim oczom się ukaże się pytanie o chęć aktualizacji. Jeżeli jesteś pewien co chcesz zrobić wciśnij OK.
    waniax11
    Poziom 10  
    MAM LG 42LH 4000 mój kuzyn chciał bi pomóc i wgrał mi epak 3.75 ,ale z tym nic nie umiem zrobić ,wyczytałem że jak wgram 3.15 to mogę wejsć w tryb serwisowy,pytanie czy mogę zejść tak nagle a mniejszy?
    waniax11
    Poziom 10  
    dzieki za poradę ,lecz to wszystko jest po angielsku a z tym u mnie kiepsko ,jak można prosić o radę co zrobić
    waniax11
    Poziom 10  
    nie wiem czy dobrze wyczytałem,ale nic tam nie pisze o 3.75,ale chyba można stopniowo zjeżdzać w dół,tylko nie wiem co ile,i czy tak jest ?
    bit1a
    Poziom 2  
    No a jak już mam przed sobą taki ekran to co mam zrobić żeby odblokować te USB?
    jerzykuch
    Poziom 1  
    Witajcie
    Cały czas szukam pomocy i nie mogę znalęść jak odblokować USB na 32LH2000.
    Nie wiem jak zrobić downgrade softu do wersji 3.15 aby odblokowąć USB. Aktualnie mam soft 3.40. Robiłem różne kombinacje według róznych instrukcji i nic nie wychodzi. proszę przedstawcie w punktach jak i co mam zrobić aby odblokować USB
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja wybrałem najstarszą wersję, odblokowałem i następnie wgrałem nową wersję!
    Pablo1964
    Moderator
    Przypominam, ze dyskusja dotyczy modelu LG 37LH3000 (patrz tytuł) Ze względu na pojawiajace się posty nie na temat, zamykam. Użytkowników innych modeli uprasza się o zakładanie własnych tematów.