Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG 37LH3000 i odblokowanie USB serwis

bodzio38 24 Nov 2009 21:38 823330 1191
IGE-XAO
    andrzej6161
    Level 13  
    WITAM wybierz telewizor system xp i lh3000

nie wybieraj telewizor LCD
  • IGE-XAO
    tooomp
    Level 2  
    Witam
    Podany przez Wojgraza link, to link do softu 3.37...
    Niestety, ten link nie usuwa szumów.
    Mój model to 47LH3000. Oryginalnie miałem soft 3.24. Szumów nie było. Po wgraniu 3.15 (do odblokowania USB) szumy się nie pojawiły. Pojawiły się natomiast po wgraniu 3.37 właśnie...
    Jeśli ktoś miałby 3.24 z pewnego źródła, to ja bardzo poproszę...
    euzo
    Level 1  
    Mam tv 32lh2000.Tv kupiłem z softem 3.15,uaktywnienie usb przebiegło bez problemu ,aktualizacja softu do 3.37 też.Problem pojawił się po restarcie tv.Nie aktywne są wejścia HDMI i zniknęło jedno z wejść euro.Pierwszy raz wchodziłem do menu serwisowego przez menu-pilot +menu tv i podejrzewam że przez przypadek musiałem zmienić którąś wartość toool options,Byłbym wdzięczny jeżeli ktoś mógł by mi pomóc i podał jakie są prawidłowe wartości tool options .
  • IGE-XAO
    arek3010
    Level 1  
    Kupiłem lg37lh3000 w "saturnie" za 1966 zeta i jestem bardzo zadowolony z tego tv.po odblokowaniu usb filmy smigaja az miło,Mam pytanie czy nawyjsciu optycznym jest dzwiek 5.1(chodzi o filmy z usb)
    Bigbart
    Level 10  
    Witam. Posiadam 37LH3000 odblokowane USB i podpięty dysk 3.5 1TB i wszystko śmiga. Oprócz tego mam dekoder n-ki. Zamierzam do tego dokupić tanie kino domowe LG HT903TA. I tu pytanie o podłączenie wszystkiego. TV z nką przez hdmi. TV z kinem przez hdmi i kabelm optycznym ( optical out w tv ). Czy to zagra? Tzn.: czy na kinie będzie dźwięk wielokanałowy z filmów z USB ( mkv z AC3 ) oraz czy w razie czego będzie dźwięk z n-ki?. Generalnie czy wszystko idzie gładko przez optical out z TV
    orionekpl
    Level 11  
    Bigbart wrote:
    czy na kinie będzie dźwięk wielokanałowy z filmów z USB ( mkv z AC3 ) oraz czy w razie czego będzie dźwięk z n-ki?. Generalnie czy wszystko idzie gładko przez optical out z TV

Z n-ki musisz przestawić w DVD na PLII MOVIE (chyba przycisk VSM) i bedzie gadać, natomiast mkv z AC3 bez kombinowania powinien być dźwięk 5.1 jeżeli nie to to samo co do n-ki. Ja tak mam z DVD LG-HT503.

Pozdrawiam
    Wojtek
    lucas_mcs
    Level 22  
    Witam wszystkich,
    Z mojej strony tylko potwierdzenie:
    TV LG32LH2000 kupiony dziś o 17.00 z softem 3.40

Zmiana na soft 3.15 z tego linku:
    http://rs758.rapidshare.com/files/261839169/LG_DTV.zip

Potem zmiana opcji tak jak wyżej opisane w podsumowaiu
    (wybrałem DIVX HD)

Ponowne wgranie softu 3.40 z tego linku:
    http://www.sendspace.com/file/cuqoez

Ponowna konfiguracja kanałów

Wszystko śmiga jak trzeba

Jestem na prawdę bardzo zadowolony z zakupu, zwłaszcza z odblokowania dodatkowych opcji :)

Mam jeszcze pytanie czy może ktoś bawił się w komunikację z tv za pomocą tego gniazda RS232 - strasznie mnie to kusi :)
    andrzej6161
    Level 13  
    witam do rs232 potrzeba programu a takowego nigdzie nie znalazłem chyba że źle szukałem
    a z drugiej strony czy ktoś próbował po odblokowaniu blutooh włożyć usb blutooh może zadziała
    pozdr.
    lucas_mcs
    Level 22  
    W istrukcji pisze, że port RS232 używa się do trybu hotelowego - chyba troszkę o tym poszukam.

Co dokładnie dzieje się po włączeniu bluetooth? Jeśli moduł jest fizycznie nie dostępny to tv nie zawiesza się przy wybraniu tej opcji?

Z tego co z zrozumiałem tv jest pod kontrolą linuxa - więc są małe szanse że po włożeniu do usb BT może działać - nie sprawdzę u siebie ze względu ze tv nowy i stracha mam przed zepsuciem i utratą gwarancji- zmieniłem tylko te opcje które są porzebne do usb, nawet nie zaglądałem do reszty

Warto gdzieś jeszcze grzebać w tym menu?

Dodano po 20 [minuty]:

W instrukcji na CD jest dokładnie napisane jak uzyć tego kabla rs232 i jakie są komendy:) strona 171 jakby ktoś się interesował
    Pozdrawiam
    stoper3331
    Level 1  
    Witam .Mam problem z odbiorem cyfry z mojej kablówki (lh3000),wszystko działało pięknie do momentu ponownego wyszukiwania programów z powodu błędnej nazwy programu lub braku sygnału na niektórych kanałach .Teraz wyszukuje tylko kanały analogowe.Kablówka twierdzi,że sygnał cyfrowy nadal wysyła i nie jest kodowany.Może ktoś wie jak mi pomóc.:cry:
    gadgeton
    Level 2  
    Bardzo proszę o szybka pomoc.Mam LG 37 3000.Próbowałem odblokowac wejście usb.Wszedłem w menu wciskając jednocześnie przycisk menu na pilocie i tv po czym wyskoczyła ramka.Niestety kodu 0000 nie dało się wpisać.Nie pamiętam jaki kod był wstępnie ale przeskoczył na 1000.Na samym dole był jakis napis obok którego pojawiło sie ok.Po tym telewizor sie wyłączył i jest kompletny brak obrazu.Nie można wejść w menu ani nic innego zrobić.Wiecie co może być nie tak i jak to naprawić.Bardzo prosze o szybka odpowiedź.
    gadgeton
    Level 2  
    instrukcje miałem z innego forum :/
    wybrałem najgorszą z najgorszych :/

to faktycznie narobiłem :/

teraz odblokować może to tylko serwis LG?

dzwoniłem do warszawy na infolinie LG i powiedzieli , że to niepodlega gwarancji i mam się zglosić do najbliższego puktu serwisowego.
    odblokowanie oczywiście będzie kosztować.

mam ubezpieczenie w ramach którego mogę za darmo naprawic tv. ale czy taki nieautoryzowany serwis da radę to odblokować?
    artaa
    Level 43  
    gadgeton wrote:

mam ubezpieczenie w ramach którego mogę za darmo naprawic tv. ale czy taki nieautoryzowany serwis da radę to odblokować?

Po co się zastanawiasz? niech się oni martwią.
    jacoskwara
    Level 12  
    ja po odblokowaniu usb jak wsadzę gwizdek z innym oczywiście odpowiednim softem sam się przeinstalowuje nie muszę nic kombinować, co bym nie robił szumy zostały i to mnie denerwuje czekam z niecierpliwością na jakieś nowe oprogramowanie które to wyeliminuje
    gery997
    Level 2  
    andrzej6161 wrote:
    WITAM brak anteny na radio

Witam! Ponownie popatrzyłem na wszystkie wejścia jakie są w tym telewizorze i niech mi ktoś powie gdzie mam podłączyć antenę żeby działało radio. Telewizor jest podłączony do anteny zewnętrznej. No chyba że niema możliwości odbierania kanałów radiowych w tym modelu (LH3000). Za pomoc będę bardzo wdzięczny.
    lucas_mcs
    Level 22  
    gery997 wrote:
    andrzej6161 wrote:
    WITAM brak anteny na radio

Witam! Ponownie popatrzyłem na wszystkie wejścia jakie są w tym telewizorze i niech mi ktoś powie gdzie mam podłączyć antenę żeby działało radio. Telewizor jest podłączony do anteny zewnętrznej. No chyba że niema możliwości odbierania kanałów radiowych w tym modelu (LH3000). Za pomoc będę bardzo wdzięczny.

A tu przypadkiem nie chodzi o cyfrower radio? tj. nadawane razem z DTV? Ja też nie odebrałem żadnych kanałów radiowych w swojej analogowej tv (a wiem, że są nadawane).
    lukiasz555
    Level 2  
    Witam
    odblokowałem złącze USB zgodnie z instrukcją do telewizora 42LH3000, a na końcu wgrałem soft 3.40. Filmy, mp3 są odtwarzane bezproblemów, jednak nie mam polskich znaków w napisach. Podczas odtwarzania filmów mam do wyboru czcionki łacinśkie,greckie... itd. jednak żadna nie umożliwia wyświetlania polskich znaków.
    W opcjach w tv mam ustawiony kraj Polska, język polski i dla takich ustawień dokonywałem aktualizacji, w tv wszystko jest z polskimi znakami (oprócz napisów w filmie). W jaki sposób mam doinstalować polską czcionke do napisów?? (Próbowałem także wersja oprogramowania 3.37). Napisy odtwarzałem w formacie .srt, na komputerze mam w nich polskie znaki. Prosze o pomoc

Dodano po 55 [minuty]:

może napisze troche dokładniej
    w menu opcje mam ustawione:
    jezyk menu polski, audio polski, napisów polski, kraj polska.
    Wszystko jest po polsku z polskimi znakami oprócz napisów w filmach z USB, gdzie w ustawieniach napisów nie ma żadnego języka z polskimi znakami
    superfrog
    Level 10  
    witam, dzisiaj kupiłem 37LH3000 (soft v 3.40). Przeczytałem uważnie instrukcje z forum, ściągnałem soft 3.15. Rozpcozynam aktualizację, pojawia się pasek postępu. Jak dochodzi do 11% to zacina się na chwilę a potem pojawia się czarny ekran z kolorowym napisem LG Data Transfer. Odczekałem 30 minut... i nic. to samo. Nacisnąłem przyciski na pilocie na szczescie TV działa znowu po nastrojeniu programów. Spróbowałem jeszcze raz - ten sam skutek. Mam pytanie - ile trwa aktualizacja do wersji 3.15? A może jest jakaś blokada typu read-only, które uniemożliwia zmianę softu?
    ORI22
    Level 2  
    Hejka ja mam takie odrebne pytanie odnosnie model lh3000 i LF2510 czym one sie roznia czy warto dolozyc i kupic H300 czytam w necie czym one sie roznia ale prócz tego ze jeden ma jedno zlacze HDMI mnie nic wiecej nie widze , , czy w modelu LF2510 tez mozna odblokowac USB identycznie jak w LH 3000 , bardzo bede wam wdzieczny za Pomc w tym :) . LF 2510 znalazłem tutaj http://www.allegro.pl/item841054753_nowy_lg_37lf2510_full_hd_okazja.html dzis bylem jeszcze w RTV euro AGD i model HL 3000 tez 37 cali znalazłem za 1900zl i mam dylemat dodam ze mam jeszcze opcje aby sobie VAT odliczyc od zakupu . Pozdr
    jeremy666
    Level 1  
    zgodnie z intrukcjami w tym topicu odblokowalem usb w 42lh3000 bez najmniejszego problemu, jak komus rozjezdzaja sie napisy ktore na kompie sa ok wystarczy na poczatku pliku dac linijke z iloscia klatek na sekunde pliku np

{1}{1}25.000
    {1}{1}23.976

oczywiscie plik musi byc w formacie microdvd i miec rozszerzenie sub innych formatow nie sprawdzalem
    ilosc klatek mozna sprawdzic na kompie np w VLC wybierajac kombinacje ctrl + j
    wpadlem na to przez przypadek wiec nie gwarantuje ze zadziala ale chyba warto sprobowac
    telewizor nie odtwarza dzwieku DTS film z takim dzwiekiem latwo skompresowac do ac3 przy pomocy PopCorn MKV AudioConverter

ze swojej strony mam pytanie czy na wyjsciu optycznym bedzie dzwiek z filmu z USB czy te wyjscie sluzy tylko do tunera DVB-T
    bambolo
    Level 11  
    jeremy666 wrote:

ze swojej strony mam pytanie czy na wyjsciu optycznym bedzie dzwiek z filmu z USB czy te wyjscie sluzy tylko do tunera DVB-T

Tak jest dzwiek :) mam podłaczone optyka pod kino i jest OK za wyjątkiem niektórych programów naprzykład tvn hd z n-ki głos nioe dopasowany do ruchy warg :) jakies 0.5 s opoznienia ma :( nie weim czy to sie da jakos ustawic
    lucas_mcs
    Level 22  
    superfrog wrote:
    witam, dzisiaj kupiłem 37LH3000 (soft v 3.40). Przeczytałem uważnie instrukcje z forum, ściągnałem soft 3.15. Rozpcozynam aktualizację, pojawia się pasek postępu. Jak dochodzi do 11% to zacina się na chwilę a potem pojawia się czarny ekran z kolorowym napisem LG Data Transfer. Odczekałem 30 minut... i nic. to samo. Nacisnąłem przyciski na pilocie na szczescie TV działa znowu po nastrojeniu programów. Spróbowałem jeszcze raz - ten sam skutek. Mam pytanie - ile trwa aktualizacja do wersji 3.15? A może jest jakaś blokada typu read-only, które uniemożliwia zmianę softu?

superfrog, aktualizacja jest bardzo szybka, max 2 minuty, pasek postepu widac caly czas, spróbuj z innym pendrivem

bambolo, a kino domowe ci tego opóźnienia 0.5s nie robi?
    lukiasz555
    Level 2  
    Pisałem wcześniej, że nie mam polskich znaków w napisach do filmów jednak po zastosowaniu napisów w formacie microdvd i rozszerzeniu sub wszystko działa piękne i mam polskie znaki. Po prostu wcześniej włączałem jakieś dziwne formaty napisów, które niby działały ale były jakieś dziwne znaki:)
    TV jest super:)
    rutekr1
    Level 12  
    sofcik nie musi byc 3.15 moze byc wyzszy tylko z 3.15 jest najstabilniejszy

Dodano po 4 [minuty]:

a propo hd procesor jest zbyt słaby zeby sobie poradzic z duza rozdzielczoscia i dzwiekiem hd były dwa procesory z divx i no divx te drugie to sobie nie radza z hd
    superfrog
    Level 10  
    pomysl z innym pendrivem, troche odwaagi no i soft z innego zrodla i juz sie ciesze usb! dziekuje za pomoc. pasek rzeczywiscie widac non stop, aktualizacja moze i trwala 2 minuty ale pod wplywem stresu czas szybciej minal. na koncu tv sam sie restartuje.
    super sprawa z tym usb, a zeby nie siegac do tylu tv to podlaczylem kabel przedluzajaccy usb - na stale, teraz duzo latwiej wlaczyc inny pendrive.
    kompletnie nie kumam czemu lg zablokowal te funkcje ale mam nadzieje ze tylko ze wzgledow marketingowych a nie technicznych np. szybsze zuzycie procesora
    kinimod78
    Level 10  
    Koledzy to jak z tymi kolorkami plików JPG?
    Przesycona są strasznie - może ktoś się z tym uporał???

Co do MKV i dźwięku DTS - bez przesady to tylko telewizor ;) Przekonwertować należy do Stereo/DolbyDigital i poleci...
    mariuszk76
    Level 1  
    Da się odblokować,mi się udało.
    piaskownica
    Odblokowanie USB w TV LCD LG LH3000
    Telewizor LG LH3000 posiada na tylnej ściance złącze USB, które jest do celów serwisowych. Natura jednak nie lubi marnotrawstwa, w związku z czym jesteśmy w stanie odblokować ów port USB do czytania zdjęć, muzyki oraz filmów divx i mkv. Do tego celu potrzebne jest nam firmware dla telewizora w wersji 3.15. Aktualizujemy (a raczej popełniamy downgrade) wchodząc w MENU, następnie podświetlamy OPCJE i klikamy siedmiokrotnie przycisk FAV na pilocie. Potwierdzamy proces aktualizacji. Po zakończonym procesie telewizor sam się wyłączy i włączy. Następnie wciskamy na TV i na pilocie przycisk OK i trzymamy przez 5 sekund, wpisujemy PIN, czyli 0000, wchodzimy w TOOL OPTION3 i zmieniamy EMF(JPG,MP3) na 1 i DIVX na HD, wychodzimy returnem. Po wyłączeniu i włączeniu tv mamy już możliwość korzystania z USB wg naszych potrzeb :). Pozostała kwestia powrotu do nowszego oprogramowania. Ściągamy więc firmware w wersji 3.40, podświetlamy OPCJE, klikamy jeden raz FAV i oprogramowanie się aktualizuje.
    Oczywiście nie muszę przypominać, że robisz to na własną odpowiedzialność i nie odpowiadam za szkody wyrządzone przez zastosowanie porad zawartych w tym krótkim poradniku.

Na koniec trzy uwagi:
    aktualizacja oprogramowania resetuje TV do ustawień fabrycznych (listę kanałów również :( )
    plik z aktualizacją na pendrive musi być w katalogu LG_DTV
    Nie, nie mam pojęcia jak się ma do tego gwarancja :)

Informacje dotyczące tego wpisu znalezione zostały na http://www.hdtv.com.pl/

Ta notka została wysłanana 03 października 2009 o 02:00:09.
    Możesz przejść na koniec i zostawić komentarz.
    Komentarze do notki Odblokowanie USB w TV LCD LG LH3000

1. xyz powiedział(a):
    04 października 2009 o 11:27:41

Co można robić przez USB?
    2. deluge powiedział(a):
    04 października 2009 o 11:34:13

"... w związku z czym jesteśmy w stanie odblokować ów port USB do czytania zdjęć, muzyki oraz filmów divx i mkv."
    3. megagrzybotron powiedział(a):
    09 listopada 2009 o 14:41:29

A co z innymi modelami z USB? Czy będzie działać na 32lg5000 ?
    4. deluge powiedział(a):
    10 listopada 2009 o 20:54:37

Niestety, firmware tylko dla poniższych tv:
    32LF2500 37LF2500 42LF2500

19LH2000 22LH2000 26LH2000 32LH2000 37LH2000 42LH2000
    32LH3000 37LH3000 42LH3000 47LH3000
    32LH4000 37LH4000 42LH4000 47LH4000
    32LH5000 37LH5000 42LH5000 47LH5000
    32LH7000 37LH7000 42LH7000 47LH7000

19LU4000 22LU4000 26LU4000
    19LU5000 22LU5000 26LU5000
    5. megagrzybotron powiedział(a):
    21 listopada 2009 o 21:53:45

Nie tylko! Na 32LF2510-ZB też da się odblokować USB, więc wydaje mi się że 32LG5000 też jakoś można, pytanie tylko jak?
    andrzej6161
    Level 13  
    witam LF2500 I LF2510 LUB 25XX to jedna rodzina TV tak jak i LH LU SOFT jest jeden do wszystkich.