Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 37LH3000 i odblokowanie USB serwis

bodzio38 07 Gru 2009 20:24 783826 1191
  • #211 07 Gru 2009 20:24
    lucas_mcs
    Poziom 22  

lukiasz555 napisał:
    Pisałem wcześniej, że nie mam polskich znaków w napisach do filmów jednak po zastosowaniu napisów w formacie microdvd i rozszerzeniu sub wszystko działa piękne i mam polskie znaki. Po prostu wcześniej włączałem jakieś dziwne formaty napisów, które niby działały ale były jakieś dziwne znaki:)
    TV jest super:)

U mnie wszystkie napisy txt się rozjeżdżają zawsze, ale po przekonwertowaniu do SRT programem(playerem) SubEdit wszystko działa jak trzeba

• Megger
  • #212 08 Gru 2009 23:17
    robinio
    Poziom 9  

jeremy666 napisał:

telewizor nie odtwarza dzwieku DTS film z takim dzwiekiem latwo skompresowac do ac3 przy pomocy PopCorn MKV AudioConverter

użyłem powyższego programu do konwersji dźwięku z DTS do AC3, na wyjściu optycznym jest dźwięk(kino LG DVD HT503), jednak dialogi są bardzo cicho Czy wiecie jak temu zaradzić?

• #213 10 Gru 2009 00:05
    jodgus
    Poziom 10  

UWAGA!

Downgrade z firmware 3.48 lub wyższego MOŻE spowodować uszkodzenie telewizora (prawdopodobne zmiany w hardware najnowszych modeli)

a tak poza tym USB można odblokować bez jakichkolwiek downgrade'ów, wystarczy smartfon z symbianem s60v3 :)

• Megger
  • #214 10 Gru 2009 14:21
    dokonia
    Poziom 11  

jodgus napisał:
    USB można odblokować bez jakichkolwiek downgrade'ów, wystarczy smartfon z symbianem s60v3

A możesz podać kod RC który mam wysłać do TV aby uaktywnić menu serwisowe ?

• #215 10 Gru 2009 18:14
    lucas_mcs
    Poziom 22  

Potwierdzam

Program irRemote na Symbiana s60v3 (np nokia E51) Nowe urządzenie -> LG -> IN-START service menu (...)

Dostępne są dwa przyciski (1,2) uruchamiające dwa różne menu, w tym to potrzebne do zmiany odpowiednich opcji.

Dodatkowe piloty program sam ściąga przez internet.

• #216 10 Gru 2009 22:08
    dynaful
    Poziom 9  

Potrzebuje pomocy
    Posiadam telewizor 32LF2510 zainstalowałem soft 3,15 i po zmianie telewizor sie uruchomił i wyświetla jakoś dziwnie kolory
    w menu serwisowym nic nie zmieniałem

• #217 11 Gru 2009 14:43
    enesszymon
    Poziom 2  

Witam!!! Zakupiłem LG37LH3000 i chciałem go podłączyć do wzmacniacza, próbowałem na wszelkie sposoby. Czy jedyne wyjście audio jest na słuchawki? Bo jeżeli tak, to w momencie wpięcia jack'a włącza się tryb słuchawkowy i dzwięk jest strasznie ściszony a opcje sa zablokowane. Może ktoś mi pomóc?

• #218 11 Gru 2009 15:12
    jojon
    Poziom 9  

enesszymon napisał:
    Witam!!! Zakupiłem LG37LH3000 i chciałem go podłączyć do wzmacniacza, próbowałem na wszelkie sposoby. Czy jedyne wyjście audio jest na słuchawki? Bo jeżeli tak, to w momencie wpięcia jack'a włącza się tryb słuchawkowy i dzwięk jest strasznie ściszony a opcje sa zablokowane. Może ktoś mi pomóc?

witam. Jak masz optyczne we wzmacniaczu to puść optycznym do wzmacniacza. A jak nie to kabel euro-wyjście cinch. do gniazda np euro1. i masz dzwięk na wzmacniaczu. ja tak mam do głośników ze wzmacniaczem.

• #219 11 Gru 2009 15:20
    enesszymon
    Poziom 2  

czyli wyjście z euro złącza w tv a cinch'e wpiąć do wzmacniacza i powinno grać? próbowałem kabla cinch'e-cinch'e na wszelkie sposoby i nie działało. z euro-cinche będzie inaczej?

• #220 11 Gru 2009 16:23
    jojon
    Poziom 9  

enesszymon napisał:
    czyli wyjście z euro złącza w tv a cinch'e wpiąć do wzmacniacza i powinno grać? próbowałem kabla cinch'e-cinch'e na wszelkie sposoby i nie działało. z euro-cinche będzie inaczej?

tak będzie grać. tylko musisz mieć wyjście z euro cinch. bo w euro masz wejścia i wyjścia audio i video.

• #221 12 Gru 2009 22:33
    kstempniak
    Poziom 10  

Ja może tak z innej beczki. Co można podłączyć do tego USB (jak dużą moc może podać to USB). Z doświadczenia wiem że niektóre, większe zewnętrzne dyski twarde nie działają nawet w laptopach. Napiszcie jaki model udało się podłączyć do waszego LH3000 i na jakim sofcie (jeśli ma to jakieś znaczenie).

• #222 12 Gru 2009 22:51
    superfrog
    Poziom 9  

Dynaful - jaki miales firmware przed downgradem? a próbowałeś upgrade zrobić po downgradzie?

• #223 13 Gru 2009 03:00
    preeem
    Poziom 2  

Usunąłem szumy.
    Instrukcja:
    TV LG 32LH2000 kupiony 11.12.2009 w MediaMarkt, a instalacja dzisiaj.
    Oryginalny soft 3.40, zrobiłem downgrade do 3.15, potem odblokowałem USB sposobem podanym w tym temacie. Później upgrade do 3.40. Po uruchomieniu i wyszukaniu stacji (w tej chwili TV jest podłączony pod zwykłą antenę, niedługo będzie kablówka) pojawiły się szumy audio oraz minimalnie gorszy obraz, których przed całą operacją nie było, ponieważ sprawdzałem. Pierwsza rzeczą po upgrade do 3.40 lub 3.37, którą należy zrobić jest reset ustawień MENU=>OPCJE=>Reset.ustawień fabr. (na samym dole). Po resecie TV uruchomi się ponownie. Trzeba wybrać wszystko od nowa, czyli język, kraj, itp. Gdy przechodzimy do opcji wyszukiwania kanałów nie zaznaczamy opcji "Secam...", chyba, że powinniśmy wybrać tą opcję ze względu na różne sieci typu kablówki, dekodery, itp. W razie czego z chęcią odpowiem na pytania. W tej chwili mam podłączony PenDrive Kingston 16GB, ale niedługo będzie dysk zewnętrzny z co najmniej 320GB pojemności.

• Megger
  • #224 13 Gru 2009 09:00
    lucas_mcs
    Poziom 22  

preeem napisał:
    Usunąłem szumy.
    [...]
    W tej chwili mam podłączony PenDrive Kingston 16GB, ale niedługo będzie dysk zewnętrzny z co najmniej 320GB pojemności.

Jedyny mankament to ograniczenie wielkości pliku do 4gb, czyli duże mkv już nie wejdą..

• #225 13 Gru 2009 10:10
    siwy22212
    Poziom 1  

Witam. Pytanie troche z innej beczki, mam maly problem z LH 3000 bo nie dzialaja mi wejscia hdmi kupilem sobie N i chcialem podlaczyc pod wejscie jdmi i nie dziala to samo sie dzieje jak podlacze DVD nie wiem o co chodzi ;/

• #226 13 Gru 2009 12:04
    dynaful
    Poziom 9  

superfrog napisał:
    Dynaful - jaki miales firmware przed downgradem? a próbowałeś upgrade zrobić po downgradzie?

Miałem chyba 3.48 później wgrałem 3.40 bo nowszego nie znalazłem i dalej to samo jeśli ktoś ma najnowszy soft to niech mi poda link.

• #227 13 Gru 2009 12:40
    tcn
    Poziom 11  

Witam
    Zapytam wszystkich wprost czy zna ktoś kod (key) IR menu serwisowego.
    Jakoś ten sposób z zmianami software nie przemawia do mnie.
    Jest przecież możliwość wysłania kodu IR poprzez RS-232.
    Jeżeli ktoś posiada taką informację proszę o podzielenie się.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to znalazłem kody IR ale jako kopia z pilota serwisowego (jak dobrze zrozumiałem).

http://www.avforums.com/forums/lg-owners-forum/1012225-usb-port-new-lg-lcd-lh-series-46.html

http://www.avforums.com/forums/lg-owners-forum/1012225-usb-port-new-lg-lcd-lh-series-51.html

Jeżeli ktoś ma możliwość sprawdzić to proszę o info.
    Pozdrawiam

• #229 13 Gru 2009 13:17
    vegapiotr
    Poziom 9  

Mam dokładnie tego typy adapter i podłączony HDD 160GB na NTFS
    żadnych problemów - cała filmoteka HD na nim i śmiga

• #230 13 Gru 2009 14:17
    dynaful
    Poziom 9  

Problem rozwiązany wgrałem soft 3.55 i telewizor działa poprawnie. Dzięki

• #231 13 Gru 2009 16:16
    jacoskwara
    Poziom 11  

Panowie a czy ktoś do LH3000 wgrywał już soft 3.55 są jakieś zmiany wszystko OK, co z szumami ??? proszę o info

• #232 14 Gru 2009 08:07
    dokonia
    Poziom 11  

lucas_mcs napisał:
    edyny mankament to ograniczenie wielkości pliku do 4gb, czyli duże mkv już nie wejdą..

TV spokojnie czyta partycje NTFS wiec mkv wieksze niz 4GB nie stanowią problemu (sprawdzałem 9GB pliczek)

• #233 14 Gru 2009 10:43
    vegapiotr
    Poziom 9  

Wczoraj wgrałem software v 3.55 i wszystko OK
    Co więcej nie kasuje ustawionych stacji telewizyjnych.
    Szumy po FUNKCJI - Przywróć ustawienia fabryczne GINĄ
    (żonę te szumy dobijały - za czuły słuch)

• #234 14 Gru 2009 11:09
    sajmon0609
    Poziom 11  

Naprawdę ten telewizor czyta mkv.matroske bo jeżeli jest to prawda to jestem pod wrażeniem, mam ten telewizor od 2 tygodni jeszcze nie przerabiałem go na usb bo nie wiem co z tą gwarancją jeszcze nikt na to pytanie nie odpowiedział a po drugie mam dvd z divxem ale mkv mi odtwarzacz nie czyta a tu telewizor czyta przerobione blu rey ?

• #235 14 Gru 2009 14:36
    kstempniak
    Poziom 10  

Potwierdzam, że widzi duże partycje NTFS i duże pliki :)
    Jakie są korzyści z instalacji nowszego oprogramowania ??

• #236 14 Gru 2009 19:29
    jacoskwara
    Poziom 11  

ja do swojego "cuda" dzisiaj zamówiłem serwis bo szumy dalej są , mam odblokowane USB i nie wiem czy tak zostawić czy zablokować ponownie przed przyjazdem serwisanta Panowie co wy na to ???

• #237 14 Gru 2009 19:43
    cackoarek
    Poziom 25  

Blokuj :P Może się nie kapną :) I potem mów jak poszło :)

• #238 14 Gru 2009 22:17
    jacoskwara
    Poziom 11  

a czy jest opcja zresetowania wszystkich operacji zmiany softu itd. tak by serwis się nie połapał że było coś grzebane ????

• #239 14 Gru 2009 22:21
    skystar12
    Poziom 9  

Również jestem posiadaczem telewizora LCD LG 32LF2510, mam oprogramowanie
    3.48, czyli podobnie jak dynaful,
    jestem ciekawy co dokładnie zrobiłeś że Ci działa,
    sporo się naczytałem o firmware 3,48

Cytat:
    If you have V3.48 or V3.47 on your DIAGNOSTIC screen don't try to downgrade with this method as you will brick your TV! You have been WARNED!

LG USB Port

• #240 15 Gru 2009 12:27
    kstempniak
    Poziom 10  

lucas_mcs napisał:

hm na jakim sofcie działa NTFS?
    Jak podłączałem dysk zewnętrzny to go nie widziało..

3.15 bo miałem przeprowadzkę zaraz po wgraniu softu i zapomniałem upgreadować (czy jak to się pisze)
    filmy 720p działają bez zarzutu (napisy w srt i dźwięk się nie rozjeżdżają)
    Jak będę miał okazję sprawdzić lepsza rozdzielczość to dam znać.
    Ktoś pytał dlaczego port jest zablokowany. Może zrobili ten sam numer co kiedyś ATI - zablokowali potoki i sprzedawali taniej bo bardziej opłacało się produkować jeden rodzaj karty i sprzedawać taniej lub drożej niż uruchamiać nową linię ;p
    A co szybszego zużywania procesora to chyba bez znaczenia skoro został zaprojektowany do odtwarzania tv cyfrowej fullHD, którą przecież musi dekodować z h264 :)
    Nie widzę powodu dla którego usb jest zablokowane poza celami komercyjnymi.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME