Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 37LH3000 i odblokowanie USB serwis

bodzio38 01 Wrz 2009 08:47 807835 1191
    feltom
    Poziom 10  
    Potwierdzam działanie USB na 37lh3000. Pierwotnie TV miał soft 3.24. Downgrade do 3.15 z linku powyżej. Włączenie DIVX oraz JPG,MP3. Upgrade do 3.37 ze strony LG (niby producent kieruje soft dla 32'' ale soft działa poprawnie dla 37''). USB nadal działa.
  • PCBway
    zielny
    Poziom 9  
    Dzwoniłem na infolinie i powiedzieli że soft do 37 będzie za jakieś 2 tyg.
    Prawda że ten który obecnie jest na stronie (do 32) działa prawidłowo ale i tak wolę poczekać na ten konkretny.
    arielcpu
    Poziom 11  
    na lg lh3000 działa idealnie, odpala filmy, zdjęcia i muzykę przez usb. co lepsze działa nawet dysk przenośny 160gb z partycją ntfs. później napisze przepis. :D
    Kamilekxp
    Poziom 9  
    Witam. Kurcze mam problem. Otóż kombinowałem z tym USB, mam model 37LH3000. Chciałem włączyć to USB aby działały DviX i inne. Z tym że do tego serwisowego menu wchodziłem poprzez przytrzymanie menu na pilocie i menu w TV. Sam już nie wiem czy tam coś przestawiłem. Funkcji tej odpowiedzialnej za właczenie tego USB nie znalazłem tam. Myślałem że musze zaaktualizować soft. Wgrałem na pena oprogramowanie, podłączyłem pod TV i żaden komunikat mi nie wyskoczył z aktualizacją. Wyłączyłem TV, włączyłem z powrotem i nagle nie mam dźwięku w TV. Na wieży dźwięk leci natomiast z głośników w TV nie ma nic :( Nie wiem zbytnio o co kaman. Czy mógłby ktoś mi zdjęcia zrobić tego menu serwisowego co jak ma tam poustawiane ? Nie wiem w czym problem jest :/
    arielcpu
    Poziom 11  
    to nie to menu, wciśnij jednocześnie ok na pilocie i ok w telewizorze. u mnie był soft 3.03 i bez problemu wszedłem do menu serwisowego. po włączeniu nowych funkcji zrobiłem upgrade na 3.37 ze strony producenta i wszystko hula jednak juz do menu serwisowego wejsc nie można, można do niego wejsć tylko do wersji softu 3.15, później już nie ale zawsze można zrobić downgrade.

tu masz opis uruchamiania menu serwisowego:
    http://blog.wcw.dk/#post3
    Kamilekxp
    Poziom 9  
    Oprogramowanie miałem od razu wgrane 3.15. Po prostu nie zauważyłem tego że trzeba wejść przez OK a nie przez MENU. USB już działa, zaktualizowałem Soft do tego 3.37 i nadal działa ale NIE DZIAŁA dźwięk mi w TV. Nie wiem dlaczego. Myślałem że po wgraniu nowego oprogramowania (3.37) powróci do normy ten dźwięk a tutaj klapa :/ Wieża podłaczona pod TV dźwięk normlanie nadaje, tak samo jak podłączę słuchawki pod TV to dźwięk też jest, natomiast nic nie słychać z głośników TV.

Zauważyłem że po aktualizacji do 3.37 kombinacja Menu + Menu oraz OK i OK nie działają.
  • PCBway
    Fueryon
    Poziom 11  
    Po pierwszych zachwytach troche problemów jednak z tym jest.
    W plikach mkv dźwięk rozjeżdża się z obrazem (dźwięk jest za wcześnie).
    W niektórych avi jest to samo.
    Część avi które działa niby w porządku, denerwująco się przycina raz na jakiś czas.
    Na koniec napisy - te działające idealnie na kompie, na tv wyświetlane są za wcześnie, już po paru minutach jest to kilkanaście sekund. Pod koniec filmu juz kilka-kilkanaście minut... (format .sub, z filmem .avi).
    W recenzji lh5000 gdzie te funkcje są domyślnie odblokowane też o tym wspominają.
    Skontaktowałem się z LG podszywając się pod właściciela lh5000, to mi kazali go do serwisu przesłać ;)

Udało się komuś odpalić inny format napisów niż te .sub (microDVD)?
    Kamilekxp
    Poziom 9  
    Czy można powrócić do poprzedniej wersji 3.15 z tej wyższej ?
    Edek45
    Poziom 28  
    Witam.Czy przy LG 32LH2000 można odblokować USB?
    Kamilekxp
    Poziom 9  
    Na początek wgraj soft na pena (3.15), podepnij go pod TV'ka, Kliknij Menu na pilocie, podświetl OPCJE i wciśnij na pilocie przycisk FAV 7 razy. Pojawi Ci się info o aktualnym oprogramowaniu, a niżej będzie soft z pena, wtedy OK i robi się aktualizacja na inny soft.
    Kamilekxp
    Poziom 9  
    Raczej nie, znajdź soft do Twojej serii czyli LG a nie LH.

czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć dlaczego nie mam dźwięku w TV w głośnikach ?
    tip-toe
    Poziom 2  
    udalo mi sie rozwiazac problem z brakiem dziweku - pomoglo przywrócenie ustawiń fabrycznych
    bodzio38
    Poziom 13  
    A czy rozwiązał ktoś problem nadmiernego nasycenia kolorów podczas oglądania zdjęć JPEG przez USB?
    Brakuje jeszcze tylko wyprowadzić sygnał Audio z TV (przy oglądaniu filmów przez USB) na wzmacniacz, jak podłączałem się pod SCART to niestety nie mogłem stamtąd wyprowadzić dźwięku. Poradziliście sobie z tym?
    arielcpu
    Poziom 11  
    bodzio38 napisał:
    A czy rozwiązał ktoś problem nadmiernego nasycenia kolorów podczas oglądania zdjęć JPEG przez USB?
    Brakuje jeszcze tylko wyprowadzić sygnał Audio z TV (przy oglądaniu filmów przez USB) na wzmacniacz, jak podłączałem się pod SCART to niestety nie mogłem stamtąd wyprowadzić dźwięku. Poradziliście sobie z tym?

apropo dźwięku to podłaczyłem przez kabel optyczny wyjście z tv na amplituner. filmy z dzwiękiem 5.1 amplituner ładnie rozpoznaje i przełącza się w ten tryb bez problemu. 5.1 w głośnikach telewizora też słychać przerobione an Stereo. Ten telewizor mnie zaskakuje. :)
    wieo
    Poziom 10  
    Witam
    Zastanawiam sie wlasciwie juz jestem zdecydowany na marke LG :)))
    mam niestety dwa typy albo ten LCD albo plazme 42PQ3000 rowniez LG tylko 42 cale
    juz sam nie wiem co mam wybrac, jesli najwiekszym kryterium bylaby wielkosc wiadomo plazma, wedlug producenta plazma ta pobiea 175W bez trybu econo ten pobiera 180W rowniez bez truby econo hmm najbardziej w plazmie przeraza mnie mozliwosc powstawania powidokow, generalnie bede korzystal z dekodera cyfrowego bo mam to szczecie ze mieszkam w w lubuskim i zaczeli u nas juz nadawac cyfrowy sygnal :)))
    pozniej prawdopodobnie dekoder polsatu, czesto bede uzywal TV do ogladania filmow z kompa, granie odpada nie mam na to czasu :/// moze kiedys jakas konsola x-boxa mysle :)
    zalezy mi bardzo na odblokowaniu USB zeby corka mogla ogladac bajki z pendriva bez kombinowania i jak to wlasciwie jest z tymi divixami ? kumpel ma plazme LG tylko starszej generacji i zauwazyl ze divixy czasem sie przycinaja hmm obsluga napisow mi nie jest potrzebna bo bede podlaczal kompa

co jeszcze TV ma wejscie VGA?

jak z odblaskami podobno w plazmie LG sa one bardzo wudoczne jak jest tutaj?

wiem ze to dwie rozne technologie i zaluje ze nie zostala tylko jedna ;) np LCD :)

Pozdrawiam
    Wiechu
    arielcpu
    Poziom 11  
    mam odblokowany lg 42lh3000 i nie rozpisując się nie żałuję żadnej wydanej złotówki na ten telewizor. brak smużenia, dobry kontrast, obraz idealny, piękne menu, oszczędzanie energii w kilku trybach, piękna obudowa, ergonomiczny pilot z dobrych materiałów, dyskretnie umiejscowiony wyłącznik główny - naprawdę świetny sprzęt. :D
    A_k
    Poziom 15  
    Mógłbys podać jak udało ci się odblokować ten model tv. Mam ten sam telewizor 42LH300 i na stronie producenta nie ma nowego softu do tego modelu. Dziękuję
    super-radzio
    Poziom 2  
    Witam wszyskich
    Ja w swoim 42LH3000 wczoraj odblokowałem USB. Sprawa bardzo prosta i ze zmianą softu w dół i w górę zajeło mi to 5 minut - dzięki Wam oczywiście:D.
    A wyglądało to tak:
    Wgrywamy na pena soft 3.15 http://rapidshare.com/files/261839169/LG_DTV.zip.html pen (wcześniej sformatowany FAT32)do TV Wciskamy MENU i podświetlamy OPCJE (nie zatwierdzamy OK) następnie 7 razy wciskamy FAV i zaczyna czytać pena - akceptujemy zmianę softu na 3.15 ( u mnie był 3.24)
    Po zmianie softu wciskamy OK na pilocie i TV przez ok 5 sekund wpisujemy PIN 0000.
    Wchodzimy w ToolOptions3 uruchamiamy JPEG i MP3 oraz DIVIX.
    Sciągamy ze strony producenta najnowszy soft 3.37 (niestety jest tylko do 32LH3000) ale na moim również wszystko działa. I mamy pieknie działające USB gdzie można oglądac fotki słuchać muzy i oglądać filmy z napisami i polską czciąnką.
    życzę powodzenia
    Atu3
    Poziom 16  
    Witam

Posiadam LG 42LG5000 który również ma wbudowane wejście USB i chciałbym je odblokować. W Żadnym menu czy to klikając OK czy MENU nie mam dostępu do TOOL OPTIONS 3, mam tylko dostęp do TOOL OPTIONS 1. Czy któryś z was odblokował juz wejscie USB w serii LG tak jak mozna to zrobić w serii LH??
    KrzysiekosH
    Poziom 12  
    Witam wszystkich
    Od nie dawna, jestem szczęśliwym posiadaczem TV 37lh300, i mam pytanie co do tych aktualizacjach softu jak ma się do gwarancji ???

narazie mam inny problem, lapka(laptop) podłączyłem przez Vga, na krótkim ładnie wykrywał lg Lcd na rozdzielczosci 1920x1080 zalezy mi na 1280x720(filmy plynne są) ipt czyli format 16.9 teraz dalem kabel vga o długości 20m i pokazuje monitor inny niz PnP i ma rozdz 1280x800 czyli format 16.10 powiedzcie jak to ustawić żeby miał te 16.9 zeby obraz mi sie nie rozciągał

pozdrawiam

Ok znałazłem odp na pytanie o gwarancjii, jesli soft zmienimi prawidlowo to gwarancja jest aktualna, jesli wtrakcje padnie to niestety nie uznają ( info z serwisu Lg)

na pierwsze pytanie tez juz rozwiązałem problem wymienilem kabel ale teraz na 10m(raczej metraż wpływu nie ma) i dziala jak powinien.

P.S. fajnie wiedzieć ze taki tv ma możliwości, narazie osobiscie nie bede grzebał pozdrawiam
    Motoman01
    Poziom 1  
    Witam
    Zastosowałem sposób "Bodzio38" i potwierdzam że na 32LF2510 z firmware 3.15 działa
    Pozdrowienia
    pawlik835
    Poziom 11  
    witam.
    Mam telewizorek LG 32LG5600 niestety nie znalazłem stosownego softu.
    Czy można by było wykorzystać jeden z tych podanych?

na owej stronce http://pl.lgservice.com/index_b2c.jsp jest :
    1. Aktualizacja oprogramowania do telewizorów 32LH3000 32LH2000 32LF 2500 32LF2510 32LG2100
    2. Aktualizacja oprogramowania do telewizorów serii LG Full HD

Owy model ma FULL HD więc może ten pójdzie?
    spybugs
    Poziom 1  
    Czy posiada ktoś może soft 3.15 dla lg 37lh3000 (jak w temacie)? Bo niestety na stronie producenta już go nie ma. A kupiłem ten telewizorek wczoraj i również przydałoby sie odblokować USB. W moim lg jest wgrany soft 3.24, a z tego co tu czytam tylko na sofcie 3.15 można wejść do menu serwisowego. Z góry dziekuje za pomoc:D
    Szef_2001
    Poziom 9  
    witam

od 2 dni jestem posiadaczem tego LCD. USB oczywiscie juz odblokowane, konieczna byla zmiana oprogramowanie na 3.15. Ogladanie zdjec i sluchanie mp3 bez problemow. Filmy tez ok ale mam problem z napisami. W czasie ogladania filmu przy wejsciu w opcje (czerwony przycisk na pilocie) mam mozliwosc tylko zmiany formatu wyswietlania. Pozostale opcje nie wiem dlaczego sa nieaktywne. Napisy nie wyswietlaja sie wogole.
    Czy ktos moze mi powiedziec dlaczego tak sie dzieje i jak mozna temu zaradzic? Rozumiem ze plik z napisami musi byc w katalogu z filmem i miec taka sama nazwe ale czy odczyta plik z napisami w formacie txt? Aha i jeszcze jedno przy aktywacji divx w menu service tool 3, jest do wyboru SD i HD czym sie rozni jedno od drugiego i ktore nalezy wybrac??

pozdrawiam
    MArcin
    ag_1929
    Poziom 2  
    Witam, mam podobny problem z napisami w LG 42 LH 3000. Nie można wyświetlić napisów w żadnym formacie. Dodatkowo mam problem z aktualizacją softu, mam wgrany fabrycznie soft 3.08 i nie mogę go zamienić na żaden inny. Tv nie widzi na palcu żadnego pliku z softem. Proszę o pomoc.
    ag_1929
    Poziom 2  
    Witam ponownie, udało mi się z napisami, ale z softem nadal nic. Czy zmiana softu na wyższy powoduje jakies zmiany np. w menu ? A może nie warto aktualizować ?
    elfhelm_1
    Poziom 9  
    ag_1929 napisał:
    Witam ponownie, udało mi się z napisami, ale z softem nadal nic. Czy zmiana softu na wyższy powoduje jakies zmiany np. w menu ? A może nie warto aktualizować ?

Hej, też miałem podobny problem a rozwiązanie było banalne
    soft to TV nie może być bezpośrednio na penie a w folderze który się nazywa LG_DTV u mnie to zadziałało.

A jak jest z napisami? U mnie nie wykrywa a zmieniam format napisów na *.sub i nie za bardzo chce to chodzić. Menu pod czerwonym przyciskiem jest nieaktywne
    pawlik835
    Poziom 11  
    Odblokował ktoś w LG 32LG5600 USB?
    Ja nie mogę nie aktualizuje się do 3.15. więc też później nic nie mogę zrobić.
    Wgrywam 3.15 na Pendrive system plików FAT32 Menu następnie podświetlam opcje 7 razy FAV i żadnej reakcji.
    Możliwe że nie można? Czy może ktoś ma pomysł.
    Oczywiście USB jest :)