Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 37LH3000 i odblokowanie USB serwis

bodzio38 29 Sty 2010 00:14 796687 1191
  • #481 29 Sty 2010 00:14
    tiger87b
    Poziom 2  

Witam. Mam LG 37LH3000 z odblokowanym usb, softem 3.55 i mam pytanie jaki kupić do tego tv dysk zewnętrzny żeby działał, chodzi mi o pojemność 1TB albo 1,5TB
    http://allegro.pl/item891404219_samsung_zew_dysk_1_5tb_story_station_1500gb.html
    czy takie coś tv mi wykryje??
    Jeszcze jedno pytanie odnośnie dźwięku, czy jak podłącze tv do kina domowego to czy film z ac3 będzie dobrze działał czy tylko Stereo będzie?
    Z góry dziękuję za pomoc.

• #482 29 Sty 2010 17:13
    DemolkaNV
    Poziom 10  

O ile mi wiadomo(w temacie gdzieś jest), to ktoś podłączał pod tv dysk bodajże terabajtowy, z 1(jedną) partycją i działało.
    Ja zaś ostatnio sprawiłem sobie adapter SATA/IDE>USB(firmy 4world). Dyski twarde chodzą aż miło :]

• #483 29 Sty 2010 21:37
    Skretek41
    Poziom 2  

Witam,
    Model LG 32LH2010 kupiony na promocji w sklepie nie dla idiotów - USB odblokowane:

1.Najpierw zmiana softu z 3.55 na 3.15.
    2. Później zmiana jak w opisie
    3. Upgrade do 3.55
    4. Reset do ustawień fabrycznych (na wszelki wypadek)
    i wszystko działa ;-)

• #484 29 Sty 2010 23:18
    jodgus
    Poziom 11  

@ tiger87b

Ja mam podłączony dysk 1,5TB WD z Advanced Format przez najzwyklejszy/najtańszy adapter sata/ide>usb. Obecnie mam 2 partycje NTFS (widziane w 22LH2000 jako 2 napędy), z czego jedną 1TB. Próbowałem również z 1 partycją 1,5TB i również wszystko było ok, więc myślę, że z dyskiem 1TB nie będzie problemu :)

• #485 30 Sty 2010 12:42
    tomkod
    Poziom 11  

Witam
    Mam LG 37LF 2500 i soft fabryczny 3.40.
    Wgrałem soft 3.15, bez problemów wchodzę do menu serwisowego i teraz mam problem. W ToolOptions3 mam wpisane 1444 i strzałkami w lewo lub w prawo nic nie da się zmienić. Może wie ktos co tam trzeba wpisać, z tego co wiem to tylko cyferki mogę wpisywać. Proszę o pomoc.

Ok, juz wiem gdzie byl problem, zamiast MENU -> OK. USB dziala i czyta dysk 1 TB. Ale niestety jakosc tego w porównaniu z odtwarzaniem mkv przez PS3 jest lipna. Tam widać pelne HD i jest bajka a przez USB w TV wyglada to jak DivX na laptopie. Czy to normalne?

• #486 30 Sty 2010 17:26
    tomaltach
    Poziom 9  

Witam!

Ja się przyłącze do problemu dotyczącego szumu w głośnikach. Niestety na razie nie wiem co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Mówię tu o szumach słyszalnych przy normalnym oglądaniu TV, a nie takich przy ściszonych na min. głośnikach. Co ciekawe szum raz jest intensywniejszy a raz słabszy, w zależności od oglądanego kanału (z tunera!). Żeby wyeliminować przyczyny:
    - zmiana kabla HDMI - bez zmian
    - podłączenie przez SCART - bez zmian
    - zmiana tunera - bez zmian
    - zmiana softu z 3.40 na 3.55 - bez zmian (nie odblokowany USB)
    - wł/wył. automatyczna regulacja głośności - bez zmian
    - podłączenie zewn. głośników - wszystko OK!
    Więc teraz pytanie: co może być powodem tych szumów: niedopracowany soft, badziewiaste głośniki, jakieś nieprawidłowe ustawienia, czy jeszcze coś innego?

Może ktoś już rozwiązał ten problem, albo miał w tej sprawie do czynienia z serwisem LG i mógł by się wypowiedzieć na ten temat? Jeśli tak, to proszę o odzew.

Pozdrawiam!

• #487 31 Sty 2010 14:47
    Chalabala
    Poziom 10  

Czy zarowno LF2510 oraz LH3000 maja 10 bitowe przetwarzanie?

Skoro LH3000 i LF2510 posiadaja mozliwosc uaktywnienia USB, to czy uwazacie ze LF2510 wypada duzo slabie - kwestia reakcji (MPRT) az 5ms;/ no i odswiezanie jedynie 50hx ?

• #488 31 Sty 2010 16:59
    Skretek41
    Poziom 2  

@ tomaltach
    A próbowałeś reset do ustawień fabrycznych?
    Może to pomoże.

• #489 31 Sty 2010 19:50
    krzysztof2420
    Poziom 9  

Witam.
    Mam Lg lh4000 37" i od pewnego czasu zauwazyłem efekt jakiegos smużenia nad postaciami, cos jakby sie obraz rozmywał. Dzieje się to przy szybkich akcjach choc nie zawsze. Po wylaczeniu TRUEMONTION 100Hz ten efekt zanika ale nie do konca.
    Inny problem który mnie drazni to niesystematyczne odbior obrazu przy ruchomej kamerze w czasie jakiejkolwiek audycji.
    Czy ktos moze cos podpowiedzic? Czy moze ten telewizor tak ma?

• #490 31 Sty 2010 21:25
    dynaful
    Poziom 10  

Witam
    Mam LG LF2510 z odblokowanym USB ,gdy odtwarzam pliki mp3 po chwili włączą się
    wygaszacz ekranu ale podświetlenie cały czas świeci (przy słuchaniu muzyki ekran do niczego nie jest on potrzebny)
    czy dało by się wyłączyć ekran, przy oglądaniu programów ta funkcja jest aktywa.

• #491 31 Sty 2010 21:58
    RoooB_DEL
    Poziom 10  

Kto może przedstawić sposób wejścia do menu serwisowego za pomocą pilota uniwersalnego, dokładnie model URC22B. Z góry dzięki.

• #492 31 Sty 2010 23:23
    blackangel
    Poziom 9  

Panowie takie pytanie jak za mocno ktoś sobie namiesza w ustawieniach serwisowych czy jest jakiś hard reset ??? podejrzewam że pewnie tylko metodą rs232.

Osobiście posiadam 32LH3000 na soft oryginalny wgrałem 3.55 i żadnego problemu nie mam odblokowane usb, lecz może nie widzę problemów ponieważ używam tylko satelity

Pozdrawiam

• #493 01 Lut 2010 15:37
    tomkod
    Poziom 11  

Witam.
    Pisałem już wcześniej ale nikt się nie odniósł. Chodzi mi głównie o to, że odtwarzanie pliku .mkv przez USB w TV jest dużo gorszej jakości niż np. poprzez PS3 i PS3 Media Server.
    Fakt, że jakość nie jest najgorsza ale jednak to nie to samo. Przy odtwarzaniu 1920x1080 przez PS3 jakość na ekranie to po prostu bajka. TV juz odtwarza o wiele gorzej. Czy to normalne? Podejrzewam, że te TV nie maja takich procesorów jak np. laptopy ale kiedyś u znajomego widziałem na Samsungu z serii B650 jak odtwarzał .mkv i obraz był idealny.
    Czy ktoś się może do tego odnieść? Dodam, że nie ma możliwości zmiany ustawień obrazu przy odtwarzaniu przez USB w TV.

• #494 01 Lut 2010 16:03
    ludzik
    Poziom 10  

dynaful napisał:
    Witam
    Mam LG LF2510 z odblokowanym USB ,gdy odtwarzam pliki mp3 po chwili włączą się
    wygaszacz ekranu ale podświetlenie cały czas świeci (przy słuchaniu muzyki ekran do niczego nie jest on potrzebny)
    czy dało by się wyłączyć ekran, przy oglądaniu programów ta funkcja jest aktywa.

Masz funkcję oszczędzania energii? w LH jest takie coś i jest tam opcja wyłączenia ekranu.

• #495 01 Lut 2010 18:38
    dynaful
    Poziom 10  

Owszem jest ta funkcja ale podczas odtwarzania MP3 przez USB to nie działa .
    Mógłby ktoś sprawdzić czy wam to działa

• #496 01 Lut 2010 18:48
    czaryna23
    Poziom 10  

witam mam model 42 cale lg3000 nie lh czy jest mozliwosc wgrania softu 3.15 bo mam v3.20.1 i wchodze w menu serwisowe ale mam tylko toll option 1 i nic wiecej czy moze ktos cos poradzic cz wersja LG3000 DA SIE ODBLOKOWAC USB ??????? POMOCY????

• #497 01 Lut 2010 22:07
    jacoskwara
    Poziom 11  

ja dzisiaj dostałem pismo z LG POLSKA dotyczące reklamacji TV LG LH3000 i tu cytuje
    Zgodnie z opinia techniczna przekazana nam przez nasz serwis w ............. powyższy model TV jest sprawny technicznie. Stacja serwisowa nie potwierdziła występowania zgłoszonej usterki ( chodzi o szumy ) uznając pracę sprzętu za zgodna z założeniami producenta. Pragnę nadmienić, iż przy głośności w przedziale 1-4, występujący szum jest naturalnym zjawiskiem dla cyfrowej końcówki mocy.
    W związku z powyższym z przykrościa informuję, iż brak jest podstawy do uznania reklamacji.

no i co wy na to ???
    moje pytanie: to dla czego w serii LG nie ma owego szumu, może mi to ktoś wyjaśnić

• #498 02 Lut 2010 17:06
    piotrgryf
    Poziom 9  

Dobre pytanie. Posiadam LG 3000 37 cali bez LH i LG LH 4000 i na 3000 faktycznie szumów nie ma. Trochę dziwne tłumaczenie LG, że w jednym modelu szum jest czymś naturalnym a w drugim zupełnie nie występuje.

• #499 03 Lut 2010 09:05
    mczapski
    Poziom 38  

Zadałem mailowemu serwisowi LG pytania odnośnie funkcji RADIO i jestem zdruzgotany poziomem informacji. Tych informacji udziela ktoś, kto ledwie wie co to jest odbiornik telewizyjny a o zagadnieniach funkcjonowania to lepiej nie pytać. Przyznaję, że mocno mnie zaskoczyło to zjawisko. Ale wniosek, że tam nie ma po co się zwracać. Pytanie ponawiałem z myślą, że może ktoś zbada zagadnienie lub spyta bardziej poinformowanych. Teraz cisza.

W skrócie to tak. Antena zewnętrzna. Wyszukiwanie automatyczne lub inne. W efekcie zostaje zaprogramowane DTV, czyli TV cyfrowe, oraz TV, czyli zakres dostępny analogowy. Kiedy oglądamy zaprogramowaną tabelę (porządkowanie) pozostaje pusta kolumna RADIO. A jestem w obszarze odbioru DAB+. I pytanie do LG o co chodzi. Odpowiedź, że programy radiowe nie są nadawane. Dodatkowo, że nie odbiera standardowych FM. I poprosiłem o wyjaśnienie jakie w końcu to radio będzie odbierane. Coś podejrzewam, że żadne ale niechby i to odpowiedzieli. W końcu po co jest ta opcja RADIO (dokładniej TV/RADIO)? Na wszelki wypadek próbowałem wyszukiwania ręcznego w tym dla innych lokalizacji niż Polska. EMITEL podaje, że nadaje DAB+ i to potwierdza się na moim radioodbiorniku, który z racji, że jest mpeg2 wyszukuje stacje, lecz informuje, że Not available. Niby mało ważne, jako że TV do odbioru obrazu a nie tylko dźwięku, ale wyjaśnienia brak. W instrukcji odbiornika nic na takie tematy nie ma.

• #500 03 Lut 2010 09:06
    obcy9
    Poziom 10  

tomkod napisał:
    Witam.
    Pisałem już wcześniej ale nikt się nie odniósł. Chodzi mi głównie o to, że odtwarzanie pliku .mkv przez USB w TV jest dużo gorszej jakości niż np. poprzez PS3 i PS3 Media Server. .

nie mam ps3 wiec nie znam tej jakosci ale ja nie mam zadnych zastrzezen co do jakosci od 720p wzwyz, obraz jest piekny, idealna plynnosc, detale, 37LH3000
    byc moze na ps3 uzyskuje sie jeszcze wiekszy poziom bajkowosci ale ciezko mi sobie to wyobrazic

• #501 03 Lut 2010 10:20
    -goose-
    Poziom 13  

Witam
    dziekuje koledzy za opis odblokowania 37lh3000... poszło bezproblemowo soft 3,40 > 3,15 > 3,55 ale ... nowego pendriva Corsair 8G niestety nie rozpoznaje - a jest 100% sprawny.

Wszystkie stare pamieci flash co mam w domu do 512 MB, oraz hdd 40G z usb działaja bezproblemowo.
    Czy w ustawieniach TV są jeszcze gdzieś zaszyte opcje dotyczące obsługi pamieci flash ?.
    Może ktoś posiada pamiec Corsair Voyager 8G (niebieski gumowany) i ma podobny problem ?
    pozdrawiam
    Bartek

• #503 03 Lut 2010 15:02
    tomkod
    Poziom 11  

obcy9 napisał:

nie mam ps3 wiec nie znam tej jakosci ale ja nie mam zadnych zastrzezen co do jakosci od 720p wzwyz, obraz jest piekny, idealna plynnosc, detale, 37LH3000
    byc moze na ps3 uzyskuje sie jeszcze wiekszy poziom bajkowosci ale ciezko mi sobie to wyobrazic

No coz roznica jest, na weekendzie zrobie jakies foty i wrzuce zeby pokazac o co mi chodzi. Nie mowie ze obraz jest zly, czy sie tnie bo nic takiego nie ma. Jednak jakosc uzykiwana z PS3 jest na prawdę lepsza.
    Chyba ze problemem jest przestawienie cyfr w Tool Option3, bo za pierwszym razem probowalem wejsc do menu serwisowego poprzez MENU na pilocie i MENU w TV. I tam byly tylko ustawienia w cyfrach. Z tego co pamietalem to to ustawienie bylo na 1440 ale widzialem ze wiekszosc mowila ze mieli tam 1444.
    No nic nie chce kombinowac zeby nie spieprzyc, ale mysle ze jakby bylo cos nie tak to tak samo bym to widzial przy odtwarzaniu z PS3 czy na TV kablowej.

• #504 03 Lut 2010 19:44
    polmos1979
    Poziom 2  

czaryna23 napisał:
    witam mam model 42 cale lg3000 nie lh czy jest mozliwosc wgrania softu 3.15 bo mam v3.20.1 i wchodze w menu serwisowe ale mam tylko toll option 1 i nic wiecej czy moze ktos cos poradzic cz wersja LG3000 DA SIE ODBLOKOWAC USB ??????? POMOCY????

Witam mój model to37lg2000 również mam pytanie czy ktoś może odblokował w tym telewizorze port USB ??? pozdrawiam

• #506 04 Lut 2010 15:32
    krzysztof2420
    Poziom 9  

Witam
    W menu serwisowym wszedłem w white balance, na ekarani pojawila sie bi9al plansz i po chwili tV sie wylaczy a za chwile znowu wlaczyl.Nib nic sie nie stalo ale teraz widze czasmi skoki obrazu, tak jakby nie przesuwal sie plynie.Cos schrzanilem. Lg lh4000 37"

• #507 04 Lut 2010 21:26
    Chalabala
    Poziom 10  

Witam ponownie,

Podlaczylem pod nowy TV konsole PS2 na component i niestety - obraz czarno-bialy, bez kolorow. Na starym crt dziala bez zarzutu. Po restarcie ustawien fabrycznych - ciagle to samo.

Moze to miec zwiazek z odblokowanie portu USB? Przyznam sie, ze nie sprawdzalem przed zmianami softu (pierwonie mialem 3,4, downgrade do 3,15 i upgrade do 3,55).

Prosze o pomoc, moze ktos mi doradzi, co moge zrobic z tym kolorami, jak mam odac w sumie nowy TV do serwisu, to bede musial chyba znowu zablkowac USB..?

• #508 05 Lut 2010 22:12
    jacoskwara
    Poziom 11  

jaki jest najnowszy soft ??? 3.55 ??

• #509 05 Lut 2010 23:36
    jodgus
    Poziom 11  

@ Chalabala

Ja również posiadam PS2 podłączone po component do tv LG 22LH2000, wszystko działa jak należy - kolory są. Odblokowywałem TV IrdaHackiem, ale nie sądzę, aby odblokowanie USB miało związek ze złączem component. Obstawiałbym raczej jakość kabla component (ja mam firmy joytech), lub ewentualne niezgodności kabla/konsoli z formatem danej gry: PAL/NTSC.

Stary CRT podłączałeś również przez component? Próbowałeś podłączyć konsolę do TV przez RGB?

@ Jacoskwara

Tak, o ile mi wiadomo 3.55 jest najnowszy

• #510 08 Lut 2010 18:37
    binaural
    Poziom 9  

Witam!

Mam taką prośbę o wyjaśnienie/udzielenie informacji w jaki sposób działa ten program? Mój model telewizora to 32LG2100. Próbowałem wejść do menu serwisowego telefonem nokia N73 (iRRemote >Lg IN-START Service Menu EZ Adjust Service Menu codes), telewizor nie reaguje na wciśnięcie 1,2.
    Chciałbym odblokować USB bez konieczności wgrywania nowego firmware itp. Czy wszystko dobrze wykonuję, iRdA telefonu jest aktywne.

Pozdrawiam!

tcn napisał:
    Panowie !!!
    Ja włączyłem USB bez zmiany softu.
    Fabrycznie zainstalowany soft 3.40 i wszystko działa jak.
    Sposób jest banalny. Telefon NOKIA z aplikacją IrRemote wyszukujemy LG/IN-STAT Service Menu + EZ .. i wchodzicie do menu serwisowego z każdym softem.
    Sposób drugi pilot uniwersalny i kombinacja LG lub GoldStar też działa.
    Jak dobrze ktoś pomyśli to idzie do sklepu kupuje pilota z opcją zwrotu i po sprawie.
    Jeszcze na forum www.avforums.com można znaleźć kody IR.
    Teraz zajmę się poszukiwaniem IR Key i kombinacji RS232 i polecenie mc.
    Pozdrawiam.

Szukaj w 5mln produktów