Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 37LH3000 i odblokowanie USB serwis

bodzio38 22 Wrz 2009 17:01 808927 1191
    elfhelm_1
    Poziom 9  
    pawlik835 napisał:
    Odblokował ktoś w LG 32LG5600 USB?
    Ja nie mogę nie aktualizuje się do 3.15. więc też później nic nie mogę zrobić.
    Wgrywam 3.15 na Pendrive system plików FAT32 Menu następnie podświetlam opcje 7 razy FAV i żadnej reakcji.
    Możliwe że nie można? Czy może ktoś ma pomysł.
    Oczywiście USB jest :)

A masz podświetlone Opcje?? Wciskasz menu, podświetlasz Opcje i dopiero 7x FAV.
    Powinno działać
    ag_1929
    Poziom 2  
    elfhelm_1 napisał:
    ag_1929 napisał:
    Witam ponownie, udało mi się z napisami, ale z softem nadal nic. Czy zmiana softu na wyższy powoduje jakies zmiany np. w menu ? A może nie warto aktualizować ?

Hej, też miałem podobny problem a rozwiązanie było banalne
    soft to TV nie może być bezpośrednio na penie a w folderze który się nazywa LG_DTV u mnie to zadziałało.

A jak jest z napisami? U mnie nie wykrywa a zmieniam format napisów na *.sub i nie za bardzo chce to chodzić. Menu pod czerwonym przyciskiem jest nieaktywne

Mam ten tv dopiero od kilku dni i nie mam specjalnie czasu na zabawe, ale z napisami zrobiłem tak, ściągnełem z neta napisy w formacie srt i txt wrzuciłem do folderu z filmem, zmieniłem nazwe pliku z napisami i filmem na taka samą i poszło. Niestety nie wiem, który format napisów odpalił. Jak tylko sprawdze to Ci powiem. Rozwiązanie też banalne, jak podaje instrukcja, ważne jest, żeby była taka sama nazwa pliku z filmem i napisami.
    Pozdrawiam
    pawlik835
    Poziom 11  
    elfhelm_1 napisał:
    pawlik835 napisał:
    Odblokował ktoś w LG 32LG5600 USB?
    Ja nie mogę nie aktualizuje się do 3.15. więc też później nic nie mogę zrobić.
    Wgrywam 3.15 na Pendrive system plików FAT32 Menu następnie podświetlam opcje 7 razy FAV i żadnej reakcji.
    Możliwe że nie można? Czy może ktoś ma pomysł.
    Oczywiście USB jest :)

A masz podświetlone Opcje?? Wciskasz menu, podświetlasz Opcje i dopiero 7x FAV.
    Powinno działać

Tak właśnie robiłem.
    Hmm może nie można na tym modelu zainstalować 3.15 -jak to sprawdzić?
    Wspominałem że to jest model 32LG5600 FULL HD.
    Hmm a ma znaczenie czy to robię na którym kolwiek z programów telewizyjnych czy też na wejściu RGB ponieważ mam podłączonego kompa do TV.
    Wypróbuję...
    artaa
    Poziom 43  
    Hmm, czy ty naprawdę nie widzisz różnicy między LH a LG???
    Nie będzie działać soft od LH i koniec tematu.
    conti
    Poziom 11  
    Wojgraz napisał:
    ,jednakże przy włączonym usb nie działa funkcja oszczędzania energii, mam na myśli ta dostępną z "małego menu".Z bezpośredniego przycisku dziala + dodatkowo auto oszczędzanie energi.

potwierdzam, zmienia się małe menu ale o co chodzi z tym auto ? na stronie lg w demo było pokazane że jest tez auto oszczędzanie które zmienia sie w zależności od oświetlenia w pomieszczeniu a u mnie ani na 3.24 (oryginał) ani na 3.15 nie ma auto tylko minimalne średnie maksymalne i wyłączenie ekranu.
    pawlik835
    Poziom 11  
    artaa napisał:
    Hmm, czy ty naprawdę nie widzisz różnicy między LH a LG???
    Nie będzie działać soft od LH i koniec tematu.

Dobra więc zapytam.
    Czy ma ktoś lub też wie skąd wziąć soft do modelu LG 32LG5600?
    Ponieważ znalazłem soft ale tam tylko usuwał napis.
    artaa
    Poziom 43  
    A po co ci soft do serii LG ? nic nowego się nie pojawi.
    markra
    Poziom 10  
    Czy ktoś ma wiedzę na temat ukazania się softu nowszego od 3.37?
    Podobno poprawią wyświetlanie napisów.
    ag_1929
    Poziom 2  
    Witam, ponawiam pytanie.
    Mam wgrany soft 3.08, i nie wiem czy go aktualizować ?
    Może mi ktoś powie jakie zmiany są w najnowszym sofcie w porównaniu z 3.08 ?
    Z góry dziękuję.
    markra
    Poziom 10  
    Wczoraj zainstalowałem. Na pierwszy rzut oka - żadnych zmian.
    Dzisiaj sprawdzę DivX'y z napisami.
    peter_dm
    Poziom 2  
    Witam posiadam lg32lh3000 od trzech dni,zakupiłem go w media-mark. Wgrałem soft 3.15, bez problemów wchodzę do menu serwisowego i teraz mam problem. W ToolOptions3 mam wpisane 1444 i strzałkami w lewo lub w prawo nic nie da się zmienić. Może mi ktoś napisze co tam trzeba wpisać, z tego co wiem to tylko cyferki mogę wpisywać. Proszę o pomoc.
    andrzej6161
    Poziom 12  
    witam wybieramy Tool Option3, zmieniamy EMF(JPEG. MP3) na 1 oraz Divx na HD (albo SD jak ktoś nie chce obsługi Divx HD). umnie na LF2510 CZYTA DYSK 250 GB wszystko pieknie chodzi

pozdr.
    markra
    Poziom 10  
    Soft 3.40.
    Napisy bez mian - nic nie poprawili. W dalszym ciągu problem z synchronizacją audio i video w plikach "mkv".
    polp
    Poziom 11  
    Witam wcisnij przycisk menu i powinny pojawic sie ikony ustawien np audio obrazu itd. A w dolnym prawym rogu powinna byc ikona usb. pozdrawiam.
    lopez931
    Poziom 2  
    wszystko ok ale co z gwarancją po odblokowaniu ?

Dodano po 1 [minuty]:

ok a co z gwarancją jak jest nowy lcd ? czy nie przepadnie ?
    andrzej6161
    Poziom 12  
    witam w tym temacie jeden z kolegów dzwonił do LG i odpowiedz padła ,że jeżeli w trakcie wgrywanie bedzie awaria niema gwarancji a jeżeli pójdzie wszystko ok przy wgrywaniu softu to masz gwarancje

pozdr.

dzieki
    popo601
    Poziom 2  
    Dokładnie po co komu USB skoro producent nie przewidział tego, ja i tak od dawien dawna oglądam filmy na xbox360 z pendriva TV kupiłem przedwczoraj i jestem bardzo zadowolony 37 cali jak na razie to nie ma zamiaru odblokowywać USB a soft mam najnowszy bo sprawdziłem z ciekawości a upgrade nie wiem czy zrobię jak się pojawi nowe czas pokażę.
    dokonia
    Poziom 11  
    SZADE1 napisał:
    .To po co wogóle jakieś tobie usb w tym tv,można było zainwestować pare groszy na dvd z usb i nie miałbyś tych problemów

Zadne DVD za pare groszy (bez HDMI) nie dotwarza filmów HD w rozdzielczości 1080p (format MKV) w przeciwieństwie do tego które zyskujesz po odblokowaniu USB w tym TV.
    arielcpu
    Poziom 11  
    jednak coś poprawiono w nowym sofcie 3.40.

cytat z forum zagranicznego:

Cytat:
    I CAN CONFIRM THAT FIRMWARE 3.40.00 DOES INDEED UPGRADE THE DIVX CODEC AND PLAYBACK OF SOME FILES THAT DIDNT WORK BEFORE NOW DO WORK

namely:-
    Superman Returns - 1080p mkv file (froze after 10-20 seconds)
    Batman Begins - 1080p mkv file (wouldnt recognize or play file)

now these files play perfectly

thanks for upgrade guys
    peter_dm
    Poziom 2  
    Witam!
    Podziękowania dla bodzio38 i polp którzy mi pomogli w odblokowaniu usb.
    Mam dysk 750 GB i wszystko ładnie śmiga.JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ
    Edek45
    Poziom 28  
    Witam.USB w telewizorze LG 32LH2000 też można odblokować,wszystko działa poprawnie.Telewizor ma soft 3,15.
    arielcpu
    Poziom 11  
    problem z napisami rozwiązany. wystarczy napisy przekonwertować na format *.srt
    działają pięknie i nie gubią synchronizacji z filmem.
    Programik do konwersji to np. Subtitle Workshop.
    kamolsky.pl
    Poziom 2  
    Udało mi się odblokować mojego LH3000 37".

Czy ustawienie bluetooth na "1" cokolwiek da? Pytam z ciekawości, bo przecież po coś ta opcja jest :)

ps. dzisiaj przeglądając te same zdjęcia jpg co wczoraj, drugie 40% z tych wyświetlonych nagle przestał rozpoznawać. Nie ma nawet podglądu fotki (jest ikonka z błyskawicą). Wiecie może co to za przypadek?
    Tokajo
    Poziom 10  
    Witam posiadam tv lg lh3000. Chcąc odblokować usb w menu serwisowym zrobiłem błąd i przepisałem wartość w Adjust Check-Tool Option 1 na 20624 a miałem inną i nie spisałem jaką. W tej chwili nie mam źle wyświetla kolory. Wartość przepisałem z zrzutu ekranowego na forum.
    Moja wersja

model Name 32LH3000-ZA
    S/W VERSION V03.15,00
    MICOM VERSION 03,03
    UTT 52

MENU SERWISOWE TOOL OPTION 1 ................
    TOOL OPTION 2 2598
    TOOL OPTION 3 1444
    TOOL OPTION 4 3584
    Wojgraz
    Poziom 10  
    POWINNO BYC 20609 I JAK JUZ PISALEM, DLA OSOB NIE ZNAJACYCH SIE, RADZE W SERVICE MENU NIE WCHODZIC.
    Tokajo
    Poziom 10  
    Bardzo dziękuję to było mistrzostwo świata
    a do menu serwisowego wszedłem bo chciałem odblokować usb dla filmów z pendriva
    wszyscy o tym piszą że hula ładnie ale u mnie nie da rady zmienić w lewo czy prawo więc znalazłem zrzut tegoż menu i masz ci babo placek.
    A może wiesz jeszcze jak to łyknąć?
    JESZCZE RAZ DZIĘKUJE
    kamolsky.pl
    Poziom 2  
    Ktoś tu wcześniej pisał o słyszalnym szumie - też to wychwyciłem. Kiedy jest noc, cicho wokoło, to słyszę szum na każdym kanale przy niskiej głośności. Co to może być i jak to można wyeliminować ?
    kwpi
    Poziom 2  
    a czy nie ma kombinacji klawiszy aby wejść do meni serwisowego pod softem 3.24 ? przecież w przypadku awarii - serwisanci nie będą bawić się w zmianę oprogramowania tylko wchodzą jakoś w to meni !?

pozdrawiam,