Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 37LH3000 i odblokowanie USB serwis

bodzio38 11 Maj 2010 21:14 807628 1191
    dynaful
    Poziom 10  
    Jeśli ktoś chce kupić dysk twardy 2.5" to polecam Samsung S2 Portable 320GB.
    Używam go z telewizorem LG 32LF2510 i jest super :D tylko oryginalny kabelek USB był krótki ok 0,5m uciążliwe było podłączanie więc kupiłem drugi kabel 1,8m i działa wszystko tak jak powinno.
  • Relpol przekaźniki
    j4rek
    Poziom 18  
    Ja od siebie dodam, że tv widzi również dyski podłączone przez tani adapter usb/ide z allegro.
    nat666
    Poziom 2  
    Witam
    Dziekuje za ten piekny temat, dzieki temu nawet taki kompletny laik jak ja moze cieszyc sie USB w 37LH3000.

Wlasnie zrobilem test z malym plikiem .mkv i polskimi napisami, wszystko pieknie czyta, z tym ze z "pewnych wzgledow" moje USB 4 GB nie wystarcza ;)

Mysle czy by nie kupic wiekszego USB, ale to spory wydatek. I stad moje pytanie: czy moze mi ktos podac jakis oplacalny dysk zewnetrzny, ktory moge podlaczyc do tego TV? Kompletnie sie na tym nie znam, do dzis nie wiedzialem nawet ze sa jakies dyski na USB... Dlatego bede wdzieczny za podanie jakiegos modelu, ktory mialby w sobie juz wszystko, zeby nie kombinowac z okablowaniem.
    Pozdrawiam
    andrzej6161
    Poziom 12  
    witam każdy jeden dysk wystawiony na allegro będzie chodził z tą różnicą ,że 3,5" z zasilaczem a 2,5" bez zasilacz szukaj komputery dyski przenośne

pozdr.
    nat666
    Poziom 2  
    Dzięki, a czy jak na taki dysk 2.5 nagram film w 1080p to czy nie będzie się cięło? Czytam, że 3.5 są szybsze, ale nie wiem czy nie chodzi tylko o zapis danych.
  • Relpol przekaźniki
    daario
    Poziom 2  
    Czy ktoś posiada wiedzę na temat odblokowania USB w telewizorze 37LG5000 ? :|
    j4rek
    Poziom 18  
    Jeżeli się nie mylę to w serii LG nie da rady, poczytaj temat od początku bo gdzieś było o tym pisane.
    kokos123
    Poziom 9  
    Jak już pisałem wcześniej polecam 2,5" Samsung S2 Portable - działa bez problemów i sam sie wyłącza po 5 minutach nieużywania.

Teraz sprzedam coś co opatentowałem na swoim telewizorze.
    Chyba każdy zauważył że odtwarzanie MP3 jest co najmniej biedne (brak funkcji random, programowania, playlist itd.).
    Wymyśliłem sobie rozwiązanie, które pozwala zrobić coś na wzór playlisty.
    Wystarczy programik Link Shell Extension, który umożliwia robienie hardlinków na partycji NTFS(taka niby kopia pliku tyle że nie zajmuje miejsca na dysku). Kiedy zlinkuje wybrane kawałki do jednego folderu wystarczy je przemieszać i ponumerować w losowej kolejności ReNamer'em i playlista gotowa.
    W działaniu zupełnie przypomina windowsowy skrót do pliku, tylko że jest obsługiwany przez NTFS a nie przez Windowsa, przez co jest zrozumiały dla telewizora.
    cichutki312
    Poziom 1  
    witam panowie mam telewizor lg32fl2510 i niw mam pojęcia jak odblokowac na swoim tv usb proszę o pomoc tych którzy na tym tv to zrobili
    pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

prosze o info na emaila cichutki312(malpa)gmail.com
    orionekpl
    Poziom 10  
    cichutki312 napisał:
    witam panowie mam telewizor lg32fl2510 i niw mam pojęcia jak odblokowac na swoim tv usb proszę o pomoc tych którzy na tym tv to zrobili
    pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Mam ten sam telewizor i odblokowałem go dzięki temu tematowi. Zajrzyj na 8 strone tam jest dokładnie opisane, trzeba poczyta.

Pozdrawiam
    Wojtek
    wituss89
    Poziom 2  
    Witam, orientujecie się czy można w 42pq3000 uzyskać obsługe .mkv w HD?
    dokonia
    Poziom 11  
    Nie nie można - i było to już wielokrotnie powtarzane! Jeśli czytać potrafisz to przeczytaj ten wątek od początku.
    Temat ten dotyczy TV LCD a seria PQ to plazma, więc nawet nie próbuj podmieniać oprogramowania bo pożegnasz się z twoim nowym TV.
    nat666
    Poziom 2  
    Pomóżcie. Odblokowałem USB, mam dysk, ale wszystkie filmy jakie nagrałem mają rozlazłe napisy. Za wcześnie/za późno je wyświetla. Na kompie wszystko jest ok. Jaka może być tego przyczyna :cry:
    j4rek
    Poziom 18  
    Przyczyna taka, że nie przeczytałeś całego tematu ;)
    cosik1980
    Poziom 2  
    ejka.
    1) zrobilem downgrade z 3.40 do 3.15
    2) 5 sekund trzymam "menu" na policie i tv
    3) podaje kod 0000
    wyskakuje menu z 2 tabelami.

po lewej stronie 1 pozycja od gory to:
    1) Adjust check

po najechaniu na to pilotem po prawej stronie w tabeli pojawiaja mi sie rozne opcje.

7) to Tool Options3 o wartosci 1956

gdy klikam na to nic sie nie dzieje. nie moge zmienic zadnych wartosci ani wejsc do innego menu.

co zrobic?
    dokonia
    Poziom 11  
    co zrobić ?? - PRZECZYTAĆ TEN TEMAT OD POCZĄTKU !!! - jeśli oczywiście nauczono Ciebie tego w szkole :D
    strona 1
    bodzio38 napisał:
    Do menu serwisowego wchodzi się przyciskając jednocześnie OK na pilocie i TV na ok. 5 sekund (ważne żeby to było OK bo podczas jednoczesnego przyciskania MENU wchodzimy w inne menu serwisowe "IN START").
    Wyskakuje prośba o hasło wpisujemy 0000
    Teraz wybieramy Tool Option3, zmieniamy EMF(JPEG. MP3) na 1 oraz Divx na HD (albo SD jak ktoś nie chce obsługi Divx HD).
    SOLTYS21
    Poziom 2  
    Tak samo mam TV LG 37LH3000 i chciałbym odblokować usb.
    Sprawdziłem softa i mam wersje 3.155
    Tym samym mam pytanie czy na tym sofcie odpali menu serwisowe czy odpala tylko na 3.150 ? próbowałem menu na pilocie i na TV oraz OK na pilocie i na TV i nie działa.. Gdybym miał go zaktualizować to już bym to zrobił ale telewizorek ma tylko kilka dni i nie chce przy nim kombinować żeby potem nie żałować...
    W dodatku została wykupiona gwarancja na 3 lata, nie wiem po co to (nie ja o tym decydowałem) ale nie chciałbym wyrzucać pieniędzy na gwarancje w błoto...
    Więc proszę o pomoc w miarę możliwości...
    andrzej6161
    Poziom 12  
    witam pozostaje tylko pilot uniwersalny jeżeli nie chcesz wgrywać nowego softu

czytaj temat wszystko opisane co i jak

pozdr.
    SOLTYS21
    Poziom 2  
    Byłem pewien że na sofcie 3.55 poleci...
    Niestety żadne kombinacje nie przyniosły efektu.
    Wgranie 3.15 jest pewnym ryzykiem ale chyba nie będe miał wyjścia bo pokusa jest o wiele większa..

Mówisz pilot uniwersalny ?
    Będe musiał pokombinować ;]
    jodgus
    Poziom 11  
    jeśli masz telefon z symbianem zostaje jeszcze irda-hack przy pomocy IrRemote
    j4rek
    Poziom 18  
    Jest jeszcze opisana w tym temacie opcja program winlirc + wykorzystanie portu rs komputera.
    wpserwistv73
    Poziom 13  
    Witam
    Jestem pod Wielkim Wrażeniem i przyznam szczerze, że po przeczytaniu wszystkich postów mózg mi się zlasował, może by bardzo wypadało modele i porady podzielić na odpowiednie modele - chassis, ponieważ można narobić trochę szkody ale z drugiej strony nie będe narzekać na brak pracy w swoim regionie :).
    "Ludzie robią Cuda - tylko jakim kosztem?"

Serdecznie Pozdrawiam

Dodano po 8 [minuty]:

A tak przy okazji!
    Czy Ktoś się z Was zastanowił nad tym, że ten temat Moderatorzy pozostawili Waszemu biegowi i wymysłom?
    Pytanie dlaczego......?

Serdecznie Pozdrawiam
    andrzej 29
    Poziom 12  
    Do SOŁTYS21
    Nie musisz się niczego obawiać .Wgranie softu niższego niczego nie zepsuje .Pozatym masz możliwość po odblokowaniu USB wgrania poprzedniego softu 3.55. A co do softu to jest juz wersja 3.63 . W razie czego dysponuję wszytkimi wersjami softu tj 3.15 , 3.55 , 3.63 . Wszystkim zainteresowanym podaję linka:
    http://lgusb.wikispaces.com/Firmware+Updates
    a tu jest opis co i jak zrobić(chociaż wiem ,że temat był wałkowany wiele razy)
    http://deluge.jogger.pl/2009/10/03/odblokowanie-usb-w-tv-lcd-lg-lh3000/
    Opis jest na podstawie LG LH3000 ale te same czynności dotyczą serii LG LFxxxx
    SOLTYS21
    Poziom 2  
    Skoro nic się nie stanie...
    To wgram sobie softa 3.15 i zrobie wszystko wg. instrukcji.
    Zresztą innego wyjścia nie mam..:D
    Wszystkim dzięki za pomoc!
    majeranek15
    Poziom 10  
    Witam, od jakiegos czasu jestem posiadaczem tv lcd 37lh3000. dzis zdecydowalem ze odblokuje sobie usb. originalnie mam soft 3.63, wgralem 3.15 w celu wejscia w menu serwisowego przestawilem w menu wszystko co trzeba, usb chodzi ok. po tem wgralem na nowo soft 3.63 taki jaki mialem na poczatku. zastanawiam sie czy cos obraz i dzwiek stracil po odblokowaniu usb, wydaje mi sie ze obraz przy ogladaniu zwyklej telewizi lekko pogorszyl sie. co myslicie o tym
    eMCe2
    Poziom 12  
    Witam
    Zmontowalem sobie prosty nadajnik IR czyli tranzystor, dioda z pilota, rezystorki itp jak na stronie 11 w tym temacie i uzywam WINLIRC'a ale niestety mi nie chce wejsc w to menu :/ zauwazylem ze jak odpale kamerke w lapku i "swiece" w nia pilotem oryginalnym to swiatlo z diody IR mruga... w mojej konstrukcji swieci ciaglym swiatlem krotka chwile i gasnie... czy to moze byc problemem czy moze problemem jest to iz uzywam przejsciowki usb->rs232 i to ona zle obsluguje linie dtr? dodam ze programatory do prockow dzialaja dobrze na tej przejsciowce...

pomocy :)
    j4rek
    Poziom 18  
    U mnie na przejściówce nie działało musiałem użyć portu rs232 z PC.
    gajosiara
    Poziom 9  
    Witam,na którejś z poprzednich stron przeczytałem że ktoś wyprowadził audio z gniazda euro podpinając się pod piny 4 masa 2 lewy i 6 prawy.Zrobiłem tak u siebie,ale dźwięku nie ma,czy oprócz tego trzeba coś zmienić w manu??
    j4rek
    Poziom 18  
    Sprawdzałeś np. na filmie z usb czy w trybie tv? U mnie (32LF2510) jest sygnał audio tylko przy źródle TV.
    gajosiara
    Poziom 9  
    Mam podłączony polsat przez hdmi i audio idzie do wzmacniacza prosto z dekodera,a z podłączonym twardym dyskiem pod tv audio musi iść z tv,więc jaki pomysł oprócz wyjścia słuchawkowego który jest marnej jakości??