Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 37LH3000 i odblokowanie USB serwis

bodzio38 19 Sie 2010 17:31 803284 1191
    kamyk_rm
    Poziom 10  
    Zinq napisał:
    Witam
    Czy jest mozliwosc zrobienia zeby przyciski typu play, przewijanie pausa i stop dzialaly na pilocie??

(przepraszam za brak polskich znakow)

gdzie chcesz żeby te przyciski działały (do jakiegoś innego urządzenia ?)
    te przyciski działają jak np. odtwarzasz divix przez usb
  • Relpol
    obi997
    Poziom 27  
    kamyk_rm napisał:
    gdzie chcesz żeby te przyciski działały (do jakiegoś innego urządzenia ?)
    te przyciski działają jak np. odtwarzasz divix przez usb

Dokładnie tak jak kolega napisał. W przerobionych TV też tak to działa, wiem z autopsji. Działa na 32LH3000 w którym sam sobie uruchamiałem USB. Na pierwsze dwie cyfry nie zwracajcie przy tym uwagi bo to tylko przekątna ekranu.
    Zinq
    Poziom 9  
    u mnie te przyciski nie dzialaja ... :/ i czy da sie zmienic kolor czcionki w filmach?
    LG37LH2000

zrobione!

w opcjach Tool option 3 zmienic "New E-Con" na 1 lub 0 w zaleznosci jak macie teraz i wam niedziala mi pomoglo ustawienie na 0
    conway87
    Poziom 9  
    Czy da się odblokować usb w 37lg2000?? prosze o pomoc
    Zinq
    Poziom 9  
    da sie przerobic tego LH musi byc soft 15 i trzymaj OK w TV i OK na pilocie wpisz 0000 i dalej posepuj zgodnie z instrukcjami wczesniej.

Popraw pisownię, początek zdania?
    [_P_]
    conway87
    Poziom 9  
    nie chodzi mi o lh tylko o lg. Apodobno tego lg sie nie da

Popraw pisownię, początek/ koniec zdania?
    [_P_]
    george2002

Poziom 20  
    Dla bardziej zawansowanych użytkowników i dla ludzi którzy nie boją się że coś zepsują w swoim TV zapraszam do bardziej ciekawej funkcji którą stworzyli chłopaki (dokładnie Arno1) z http://www.lg-hack.info/ a konkretniej możliwość podpięcia kart USB-LAN (sieciówka ale jak na razie tylko na wtyk RJ45 czyli kablowa wersja a nie WIFI) a daje to takie możliwości że można sobie (jeśli posiadamy w domu dysk sieciowy z obsługą udostępniania zasobów SAMBA, UPNP itp lub mamy kompa na którym jest postawiona SAMBA UPNP itp) to możemy przez sieć oglądać filmy np z dysku sieciowego lub kompa. Wszystko na ten temat tutaj:
    http://www.lg-hack.info/cgi-bin/sn_forumr.cgi?fid=2679&cid=2675&tid=2844&pg=1&sc=20&x=0
    Jak tylko dorwę jakąś dobrą/szybką kartę USB-LAN to od razu zrobię sobie tego moda - fajna sprawa bo nie trzeba z pendrivem latać tylko np z dysku sieciowego który ściąga torrenty itp. puszczać filmy ;) a w przyszłości Arno1 ma zamiar dołożyć obsługę okienek - mam nadzieję że mu się uda bo wtedy oglądanie neta itp rzeczy stoją otworem ;)
    Na stronie wszystko opisane co i jak - zarządzanie ustawieniami odbywa się poprzez stronę internetową tak jak konfiguruje się Router AP itp przez stronki.

Tak nawiasem jest nowe oprogramowanie do naszych TV (tutaj sprawdźcie sobie czy do waszych bo ja doszukałem że np do mojego 32LF2510 podejdzie i podeszło) - ja zaktualizowałem swój 32LF2510 bez problemów - standardowa procedura - po więcej info i samego firmware odsyłam tutaj:
    http://www.lg-hack.info/cgi-bin/sn_forumr.cgi?fid=2679&cid=2675&tid=2849&pg=1&sc=20&x=0

Pozdrawiam
    George2002
    wielki freeman
    Poziom 10  
    Mam pytanie związane z aktualizacją softu z 3.15 do 3.66. Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale po updacie oprogramowania na telewizorze strasznie pogorszyła się jakość obrazu z cyfrowej telewizji naziemnej. Jakość na przekaźnik w Skrzycznym mam ~ 95% a siłę skacze od 0% do 35% i pojawiają się piksele na ekranie. Czy takie coś może być spowodowane zmianą oprogramowania czy antena mi się przestawiła.

Ps przed updatem programy chodziły bardzo dobrze ale nie patrzyłem jaką mam siłę i jakość sygnału.

ps2 identyczna sytuacja występuje na DTV z Czech, które wcześniej także bardzo dobrze działały

Pozdrawiam
    obi997
    Poziom 27  
    Zród downgroad softu na 3.15 i zobaczysz jaki jest obraz.
    kubbaszew
    Poziom 9  
    Witam
    Czy da się odblokować Lg 32lh2010 ten ze sklepu dla idiotów??
    Nie bardzo wiem jak wejść w tryb serwisowy.
    Proszę o pomoc
  • Relpol
    amstat
    Poziom 10  
    Witam ostatnio kupiłem LG 23" FullHD M2362D MPEG-4 TV USB i mam taki problem jak podłącze pena z zdjęciami lub z muzyką na ekranie wyskakuje napis (ładowanie usb) a i zaraz (odłączone usb) a w menu jak sie nacisne na pliki muzyki wyskakuje (odłączone usb)a przecież pen jest wpięty pen jest w FAT32 można to jakoś włączyć czy to wina telewizora ale czy z tego powodu reklamacje robić bo wszystko inne działa.:cry:OK.już wsio działa po prostu sformatowałem pena z FAT do FAT32.
    wojtek1977
    Poziom 10  
    Witam
    Mam lg 32ld450 i soft 3.01 czy jest na ten model soft 3.15 zeby mogl odblokowac usb divix??
    poznań123
    Poziom 1  
    znalazłby się ktoś chętny z okolic Poznania i odblokowałby mi USB w 42lh3000 ?
    gennaro
    Poziom 9  
    Witam!
    Zauważyliście jakieś zmiany po upgrade do najnowszej wersji v3.66?? A może zlikwidowali te szumy .....???
    woodman
    Poziom 9  
    Właśnie zaktualizowałem telewizor LG 37LH3000 do wersji v.3.67 z linka podanego przez george2002. Wszystko działa poprawnie. Widocznych zmian jak na razie nie zauważyłem. Co do szumów trudno mi się wypowiadać bo u mnie od początku ich nie było.
    george2002

Poziom 20  
    Heh cieszę się że druga osoba potwierdza że wszystko ok a co do szumów to myślę że nie będziesz ich miał - wg mnie mają ją tylko TV w wersji LF no ale to wg mnie ;) poza tym można się przyzwyczaić ale oczywiście uważam że z tym bugiem to LG troszkę zawaliło :)

Co stawiamy przed ŻE?
    Proszę poprawić!
    [_P_]
    parafka
    Poziom 20  
    22LH2000;
    3.55 na 3.15 i dalej na nowe EU_ALL_0.1.57.66_flash.epk
    USB działa OK

-Nie mogłem załadować softu z pendriva Pentadrive!!!
    -Czytnik + karta SD zadziałało
    Asado
    Poziom 9  
    Na "rynku wtórnym" (np. na Alle...) można dostać starsze modele pilota Thompson ROC3205, które programuje się kodem 3 cyfrowym (119) a nie 4 cyfrowym (0119).
    Tym pilotem można również wejść w menu serwisowe, jednak trzeba użyć kombinacji klawiszy SHIFT i AV.
    TV odblokowany na najnowszym sofcie 3.67.
    Pozdrawiam.
    hapotamus
    Poziom 1  
    Chciałem zapytać o monitor z TV - lg 227wdp.
    Czy można coś pokombinować aby odblokować firmy, bądź jakieś inne bajery?
    Przeszukałem forum ale nic nie znalazłem, a nowego wątku nie da się utworzyć ;)
    Eidos71
    Poziom 9  
    Witam wszystkich

Jest też inny sposób prowadzący do odblokowania USB we wszystkich chyba telewizorach LG, niezależnie od oprogramowania (musi być nie niższe, niż 3.15). Nie prowadzi też do utraty gwarancji, gdyż praktycznie nie ingerujemy w soft). Warunek - musimy posiadać telefon komórkowy z łączem IrDA (czyli podczerwień) pracujący na Symbianie S60v3 i dostępem do Internetu. Po prostu - wykorzystujemy telefon w roli pilota serwisowego.
    I tak: pobieramy program ze strony: http://shop.psiloc.com/en/Download,262308/Psiloc_irRemote_S603rd.sisx
    1) Instalujemy programik w swoim telefonie komórkowym.
    2) Uruchamiamy program
    3) Menu, a następnie "dodaj urządzenie"
    4) Znajdujemy i wybieramy "TV"
    5) Znajdujemy i wybieramy "LG"
    6) Odświeżamy listę
    7) Znajdujemy i wybieramy "In-Start Service Menu + EZ Adjust..."
    8) Odświeżamy listę i wybieramy "mon"
    9) Wybieramy "TV.LG IN-START Service Menu + EZ Adjust..."
    10) Na ekranie telefonu pokaże się narysowana, niekompletna klawiatura pilota. Z klawiatury telefonu wciskamy "2" (przy klawiaturze QWERTY pamiętać o Ctrl) i trzymamy tak długo (nawet ok. 10-15 sekund), aż na ekranie naszego TV pokaże się prośba o hasło (może nie udać się za pierwszym razem, ale próbować !!!
    11) Przy pomocy pilota od TV wpisujemy "0000" jako hasło
    12) Wybieramy Tool Option 3
    13) Zestaw EMF wybieramy jako "1", a DivX jako "HD" (może można też SD, ale nie pewności, czy zadziała). NIC INNEGO NIE ZMIENIAĆ, BO ZAMIAST TV ZOSTANIE WAM CEGŁA !!!
    14) Wychodzimy z menu i wyłaczamy TV.
    15) Potem włączamy TV, wchodzimy w menu i cieszymy się nową ikonką "USB"

Nie zmieniają się żadne ustawienia - po prostu mamy działające USB ;-)

Dalej chyba każdy wie, co robić To działa - naprawdę !!! Sprawdziłem na dwóch TV LG LCD - 22" i 40"

Dla ciekawskich - żródło mojej wiedzy:

http://lgusb.wikispaces.com/IR+Hack
    remote
    Poziom 2  
    Witam
    Posiadam telewizor LG 32 LH3000 z odblokowanym USB i planuje sobie dokupić do niego dysk zewnętrzny.
    Przejrzałem allegro i natrafiłem na coś takiego: Link
    Wyczytałem też że dysk powinien mieć własne zasilanie żeby się telewizor nie spalił.

Jeśli ktoś jest obeznany w tej sprawie proszę o wypowiedzenie się w tym temacie

pozdrawiam remote
    ospa76
    Poziom 1  
    Może i 2" dysk bez zasilania da radę ale możliwe że z czasem spali Ci sie wejście usb a już napewno bez zasilania nie pociągnie HD. Polecam Ci dysk 3,5" z kieszenią z własnym zasilaniem, sam mam 500 gigowego Samsunga i pięknie daje radę. Jeśli będziesz miał problem i TV nie będzie go widział cofnij się o 2 strony tam opisałem swój problem i jak go rozwiązałem.
    obi997
    Poziom 27  
    remote napisał:
    Witam
    Posiadam telewizor LG 32 LH3000 z odblokowanym USB i planuje sobie dokupić do niego dysk zewnętrzny.
    Wyczytałem też że dysk powinien mieć własne zasilanie żeby się telewizor nie spalił.

pozdrawiam remote

Ja do takiego TV z odblokowanym USB mam podpięty dysk WD 320GB. Dysk 3,5 cala z własnym zasilaniem. Wszystko działa ok.
    marnowosiel
    Poziom 10  
    Nie udzielałem się szczególnie na forum za co przepraszam:)

Wszystkie modele produkowanych lcd firmy LG mają możliwość odblokowania usb lub poprostu mają usb juz aktywne.
    począwszy od modelu 32lh2000 po 32ld450 posiadają już softową obsługę divix'a ale ta funkcja nie jest aktywowana. Jedynym najlepszym sposobem nadal pozostaje przestawienie opcji serwisowych przy pomocy pilota serwisowego.

Co do funkcji bluetooth w serii lh nie jest możliwe i nie chodzi tylko o brak modułu ale i bezpośredniego podejścia do BGA. w seri LD począwszy od modelu 32ld650 jest możliwość uruchomienia tej funkcji, ale oprucz modułu bluetooth firmy LG jest potrzebnych kilka elementów na płycie które można uzupełnić na podstawie schematów z wyższych modeli. Które są produkowane na bazie tego samego laminatu. Funkcja niby ciekawa ale obsługuje tylko zdjęcia.

Wcześniej czytałem posty z pytaniami o możliwość odtwarzania divix'a w innych modelach tak więc odpowiadam wszystkie modele serii monitorów(z TV) XX62D, XX9WDP, XX80D itp. mają mozliwość odtwarzania zdjęć, muzyki i filmów dvix, czyli aktywowania usb serwisowego i rozbudowania o dodatkowe funkcje.

Jak powszechnie wiadomo w najnowszych modelach takich serii jak LD czy LE divix już jest w standardzie;)
    jacoskwara
    Poziom 11  
    Cytat:

ja mam dysk 500GB (Oznaczenie modelu: HXMU050DA/G2) bez zasilania i śmiga aż miło ( polecam )
    franc774
    Poziom 11  
    Witam, dysk może być i bez zasilania, najlepiej taki który nie pobiera więcej niż 500mA
    george2002

Poziom 20  
    Witam,
    skoro temat dysków został poruszony to ja również dorzucę od siebie że zakupiony dysk Dysk Transcend StoreJet 25 Mobile 500GB USB 2,5cala http://ec.transcendusa.com/product/ItemDetail.asp?ItemID=TS500GSJ25M działa bez żadnego problemu w telewizorku LG 32LF2510 (soft 3.67) - swoją drogą nie wiem czy to wina softu (nie sprawdzałem za każdym upgradem) czy dysku ale teraz mój problem z przewijaniem czasu w filmach Full HD zniknął - problem jak na razie uważam za zamknięty, dowiedziałem się również od kolegi buk z forum http://www.lg-hack.info/ że LGMOD śmiga bardzo ładnie przez sieć np z dysku sieciowego po protokole NFS wraz z filmami Full HD na kartach sieciowych USB-LAN na układzie ASIX 88772 - ale to już taki temat offtopic chociaż dla bardziej zaawansowanych użytkowników może okazać się bardzo ciekawy ;) więcej info na ten temat tutaj:http://www.lg-hack.info/cgi-bin/sn_forumr.cgi?st=0&nd=10&fid=2679&cid=2675&tid=2854&pg=1&sc=20