Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 37LH3000 i odblokowanie USB serwis

bodzio38 23 Wrz 2010 23:01 801508 1191
  • #931 23 Wrz 2010 23:01
    faxee
    Poziom 9  

Witam,
    czy ma ktoś jakieś doświadczenia z odblokowaniem usb w lh3000 za pomocą pilota uniwersalnego? Czy w grę wchodzą tylko wymienione Thomson ROC3205 lub uniwersalny Emtec?

• Servizza
  • #932 25 Wrz 2010 09:49
    jp1
    Poziom 10  

Czy mógłby mi ktoś pomóc odblokować LG TV LCD M197wdp. BAAARDZO PROSZĘ.
    GG 1880156.

• #933 02 Paź 2010 13:45
    kaminiak69
    Poziom 8  

Witam
    mój tv LG 32lg2100
    V03.34.00 moja wersja LG
    jak mam odblokować USB

mam uniwersalny pilot WUR606 może to się przyda jeszcze ?
    pilota serwisowego i noki brak :)

opisałem już wcześniej problem ale bez echa :)

• Servizza
  • #934 03 Paź 2010 15:33
    jacoskwara
    Poziom 11  

a czy w modelach LD420 i LD450 też występują szumy takie jak LH3000 ??? czy może ten problem został wyeliminowany

PS postanowiłem sam sobie odpowiedzieć na zadane pytanie i wybrałem się do t....o po LD450 w cenie 1699zł zabrałem do domu podłączyłem do dekodera polsatu HD no i co się okazało, menu bardzo podobne co w LH jednak trochę okrojone, jeśli chodzi o "szumy" ku mojemu zdziwieniu brak, jednak jakoś jakość obrazu mi nie pod pasowała, nie jestem specjalistą ale nawet moja mam powiedziała że jakiś dziwny ten obraz, no i smużenie jakoś bardziej widoczne niż w LH a niby czas reakcji lepszy, no o kolorach już pisał nie będę

• #935 04 Paź 2010 10:58
    admirators
    Poziom 18  

Alger napisał:
    Ciekawa rzecz od kolegów ze wschodu.

Link

w archiwum User guide how to open service menu LH LHxxxx.rar
    informacja jak zrobić pilota serwisowego za pomocą komputera, diody i wyjścia audio.

Całość po rosyjsku, ale może ktoś spróbuje.

Witam
    link nieaktualny testował może ktoś ten sposób.
    Pozdrawiam

• #936 09 Paź 2010 00:01
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #937 10 Paź 2010 21:33
    oki76
    Poziom 1  

Witam.Poczytałem chyba wszystkie posty(mam nadzieję,trochę tego jest:))Zakupiłem LG 42LD420 i byłbym szczęśliwy mogąc odblokować USB.Wersja mojego softu to 03.03.04 . Czy ktoś z szanownych forumowiczów przerabiał już ten tv? Będę wdzięczny za podpowiedzi jak to ugryść:D

• #938 14 Paź 2010 08:12
    franc774
    Poziom 11  

Witam, jaki język trzeba ustawić w tv aby ustawić kanały DTV?

• #939 14 Paź 2010 14:09
    qwq1
    Poziom 2  

oki76 napisał:
    Witam.Poczytałem chyba wszystkie posty(mam nadzieję,trochę tego jest:))Zakupiłem LG 42LD420 i byłbym szczęśliwy mogąc odblokować USB.Wersja mojego softu to 03.03.04 . Czy ktoś z szanownych forumowiczów przerabiał już ten tv? Będę wdzięczny za podpowiedzi jak to ugryść:D

Witam
    Ja akurat mam model 32ld350 na sofcie 03.08.01 bodajże ( w każdym bądź razie jest to soft z nowej serii - nie tak jak stare 3.15, 3.40 3.67 itd) i używając pilota emtec bez problemu go odblokowałem.

A tak apropos - czy ktoś zmieniał może w tool option 3 pozycję dvr na 1? i czym to skutkuje :)

• #941 17 Paź 2010 20:15
    jacoskwara
    Poziom 11  

z tego co wyczytałem we wcześniejszych postach w serii "LG" nie ma możliwości odblokowania usb

• #942 19 Paź 2010 00:07
    beno5
    Poziom 12  

Proszę o podpowiedź czy da się odblokować USB w LG42PJ250 soft V03.19.00 ?

• #943 19 Paź 2010 14:40
    koza123_90
    Poziom 2  

Witam.Mam telewizor LG 37LH3000 z softem 3.55 i mimo postępowania zgodnie z zawartymi na forum instrukcjami nie mogę zrobić żadnego downgrade,ani do wersji 3.15,ani do 3.37.Podłączam pendriva do telewizora z wybranym softem,ale nie mogę go zainstalować (kiedy wchodzę poprzez kliknięcie 7 razy "fav" pojawia mi się takie okno) LG 37LH3000 i odblokowanie USB serwis. Z tego co wyczytałem na dole strony powinien pojawić się soft z pena,ale u mnie nic nie wyskakuje.Proszę o pomoc,co robię źle?

• #944 19 Paź 2010 17:23
    orionekpl
    Poziom 10  

Firmware musi znajdowac sie na penie w katalogu LG_DTV i pen musi byc w FAT32. Jest jeszcze możliwość że nie pasuje do danego modelu LCD.

Pozdrawiam
    Wojtek

• #945 19 Paź 2010 17:41
    koza123_90
    Poziom 2  

Wszystko się zgadza,nie wiem co mógłbym jeszcze zrobić.

• #946 20 Paź 2010 22:17
    zabek_n7
    Poziom 1  

Witam posiadam tv 42lh3000 odblokowałem usb serwisowe poprzez wgranie softu 3.15 wszystko było ładnie pięknie do puki moja ciekawośc nie posuneła sie do tego stopnia iż weszłem do menu serwisoewego porzez wciśięcie MENU na pilocie i MENU na tv i tv zaczoł pracować niepoprawnie iż pozmieniałem ustawienia a nie pamiętm jakie były pierwotne. Prosze o pomoc bo wiem że sam sobie nie poradze bez waszej pomocy. Na przyszłość radze nie grzebać reszcie w tym menu prócz zmodyfikowania usb jeśli nie chceci przeżyć nie potrzebnego stresu.

Z chęcią mile widziane fotki z ustawieniami

• #948 21 Paź 2010 12:34
    koza123_90
    Poziom 2  

Czy ktoś miał podobne problemy do moich,że nie wykrywało softu z pendriva??

• #950 22 Paź 2010 22:16
    TomaYa
    Poziom 1  

Witam
    Kod 0119 w pilocie ROC3205 nie działa...hmmm czy jest zmiana kodu ?
    Próbuję odblokować Divx w lg m227wdp-pc.
    Proszę o pomoc

• #951 23 Paź 2010 16:39
    fryc88
    Poziom 15  

beno5 napisał:
    Proszę o podpowiedź czy da się odblokować USB w LG42PJ250 soft V03.19.00 ?

Raczej niewykonalne, o ile pamiętam to jest to plazma, a w plazmach były z tym kłopoty. Sam próbowałem na 50 i 42 cali z serii pq i niestety nie działa...

• #952 25 Paź 2010 20:06
    Marek502
    Poziom 2  

Mam problem z tym usb. Postępuje zgodnie ze wskazówkami, ale nie wiem jak ustawić divx i w ogóle nie wiem jak zmienić te opcje w tool option3 ( tzn. domyślam się - tam gdzie pisze tool option3 wpisuje 1). W całej reszcie jestem ciemny. Gdy ten tool option3 zmieniłem na 1 wyszedłem z menu wyłączyłem tv i włączyłem go, ale nie widzę w menu opcji USB. Bardzo proszę Was o pomoc.

PS. Moj tv to : LG 32LH3000

• #953 26 Paź 2010 08:26
    koza123_90
    Poziom 2  

Cytat:
    Do menu serwisowego wchodzi się przyciskając jednocześnie OK na pilocie i TV na ok. 5 sekund (ważne żeby to było OK bo podczas jednoczesnego przyciskania MENU wchodzimy w inne menu serwisowe "IN START").
    Wyskakuje prośba o hasło wpisujemy 0000
    Teraz wybieramy Tool Option3, zmieniamy EMF(JPEG. MP3) na 1 oraz Divx na HD (albo SD jak ktoś nie chce obsługi Divx HD).
    Swoją drogą ciekawy jestem co się stanie po włączeniu jeszcze Bluetooth ale to już by było za dużo prezentów jak na ten telewizor (wątpię żeby wlutowali moduł Bluetooth i go tylko programowo wyłączyli)
    Teraz wychodzimy z menu przyciskiem Return na pilocie i po wciśnięciu Menu ukarze nam się dodatkowe menu USB :). U mnie po pierwszym wejściu
    w to menu TV się zresetował ale nie ma się co martwić po resecie wszystko działa: oglądanie zdjęć, słuchanie MP3 no i obsługa filmów w divx, avi i kilku innych formatach.

• #955 26 Paź 2010 15:21
    Daarvin
    Poziom 1  

Witam, mam LG 37LH3000, wszedłem w menu serwisowe i zmieniłem w jakiejś opcji na model lh5010, w tej chwili nie moge wejść znów w menu serwisowe, ponieważ przyciski na tv nie reagują, tzn. przycisk menu działa jak "ok" a przycisk "ok" wogóle nie reaguje... Moje pytanie brzmi czy jest szansa powrócić znów do poprzednich ustawień?? Jakaś szansa na "twardy reset" ? Bardzo prosze o pomoc. ( USB po tym zabiegu nie działa....)

• #956 26 Paź 2010 17:11
    Pablo1964
    Moderator

Sprawa dla serwisu.

• #957 31 Paź 2010 10:42
    manial
    Poziom 12  

Czy ktoś próbował wgrać ten zmodyfikowany firmware? Na pierwszej z podanych stron tworzone jest otwarte oprogramowanie do telewizorów LG z serii LF, LH i kilku innych, które między innymi za pomocą adaptera usb/rj45 umożliwia przeglądanie plików z sieci lan i materiałów z internetu jak youtube, lastfm. Zdaje się też informuje o mailach, jak również można je wysyłać. Prace postępują bardzo szybko, od jakiegoś czasu instalacja jest bardzo prosta i wygląda tak samo jak w oryginalnym firmwarze. W telewizorze tworzy się dodatkowe menu do obsługi LGMOD. W tym wątku już ktoś wspominał o tym, zdaje się też w jednym z projektów pomaga osoba z Polski, zresztą pisała tu na forum - dawno i nieprawda. Odrębna sprawą jest to czy chińskie adaptery dostępne z orgella będą działać.

Ostatnia stabilna wersja to 1.5.4

http://lgmod.free.fr/
    http://www.lg-hack.info/ - forum
    http://sourceforge.net/apps/mediawiki/openlgtv/ - wiki

Dodano po 54 [minuty]:

Daarvin napisał:
    Witam, mam LG 37LH3000, wszedłem w menu serwisowe i zmieniłem w jakiejś opcji na model lh5010, w tej chwili nie moge wejść znów w menu serwisowe, ponieważ przyciski na tv nie reagują...
    Poczytaj na stronach których linki podałem, zdaje się większość modeli można uratować przez RS232 i u-boot.

• #958 01 Lis 2010 00:03
    george2002

Poziom 20  

manial napisał:
    Czy ktoś próbował wgrać ten zmodyfikowany firmware? Na pierwszej z podanych stron tworzone jest otwarte oprogramowanie do telewizorów LG z serii LF, LH i kilku innych, które między innymi za pomocą adaptera usb/rj45 umożliwia przeglądanie plików z sieci lan i materiałów z internetu jak youtube, lastfm. Zdaje się też informuje o mailach, jak również można je wysyłać. Prace postępują bardzo szybko, od jakiegoś czasu instalacja jest bardzo prosta i wygląda tak samo jak w oryginalnym firmwarze. W telewizorze tworzy się dodatkowe menu do obsługi LGMOD. W tym wątku już ktoś wspominał o tym, zdaje się też w jednym z projektów pomaga osoba z Polski, zresztą pisała tu na forum - dawno i nieprawda. Odrębna sprawą jest to czy chińskie adaptery dostępne z orgella będą działać.

Ostatnia stabilna wersja to 1.5.4

http://lgmod.free.fr/
    http://www.lg-hack.info/ - forum
    http://sourceforge.net/apps/mediawiki/openlgtv/ - wiki

Dodano po 54 [minuty]:

Daarvin napisał:
    Witam, mam LG 37LH3000, wszedłem w menu serwisowe i zmieniłem w jakiejś opcji na model lh5010, w tej chwili nie moge wejść znów w menu serwisowe, ponieważ przyciski na tv nie reagują...
    Poczytaj na stronach których linki podałem, zdaje się większość modeli można uratować przez RS232 i u-boot.

Kolego manial gdzie ty wyczytałeś że można youtube itp żeczy z sieci oglądać ??? jeśli już to w tym wątku wspomniałem że można oglądać filmy z dysków sieciowych po udostępnianiu przez NFS,SAMBĘ itp ale nie jakieś youtube także prosiłbym o nie dezinformację tylko czytać dokładnie na podanych przez ciebie stronach.
    W planach są różne rzeczy odpalenie przeglądarki itp ale to są plany autorów i jak narazie to nie działa no chyba że ja czegoś nie doczytałem chociaż przyznam że śledzę całe forum LH TV Hack prawie codziennie ;)

Co do instalacji to potwierdzam że najnowsze wersje instaluje się jak normalny upgrade oprogramowania czyli pendrive z plikiem lgmod epk w katalogu LG_DTV i aktualizacja przez menu i 7xfav i dalej ok - ja potwierdzam że wersja 1.5.4 działa u mnie na karcie linksys USB1000 - tzn na razie zarządzanie przez stronę internetową bo nie miałem czasu postawić servera plików NFS, samby czy innego obsługiwanego ale z tego co się orientuję to najlepszy jest NFS bo najszybszy ale najtrudniejszy chyba do postawienia ;) no chyba że ktoś jest biegły w linuxie :)
    Co do tworzenia się dodatkowego menu to też nie do końca wiem o co chodzi bo wg mnie to tylko pojawia się w odtwarzaczu filmów lub zdjęć czy muzyki dodatkowy katalog tzw wirtualny w którym TV widzi filmy udostępnione przez nasz server plików.
    Co do hińskich adapterów (około 6-15zł na alle....) to powinny działać ale co do szybkości to nie wiem czy nawet divxy będą chodzić bo one mają za mały bufor in/out i nie są tak naprawdę kartami 10/100 Mbps ale już np karta dub-100 (10/100 Mbps) dlinka lub ta którą mam ja czyli linksys USB1000 (gigabitową sprawdzałem transfer między lapkiem a PC i miałem 15-16MB/s także powinna dawać radę filmom Full HD które mają ~5MB/s max - droga karta mi nadarzyła się okacja na alle....) powinny dawać radę ale tak najlepiej to poczytać o karcie przed zakupem jak naprawdę z nią jest na jakim chipie jakie transfery osiąga itp bo zauważyłem że z tymi kartami na usb to niezłe przekręty są niby piszą że USB 2.0 i 10/100Mbps ale tak na prawdę to ... naprawdę przed zakupem polecam zrobić dobry kontrwywiad ;)
    Więcej polecam zaawansowanym użytkownikom poczytać na stronkach które podałeś bo przyznam że ja jak uwalę TV to się nie boję bo założyłem taką możliwość ale tym którym się to stanie to warto przestrzedz że jest to możliwe także takie upgrade-y wg mnie w serwisie nie będą bezpłatnie w razie czego naprawiane i wg mnie nie przejdzie już tu trik że np ktoś mi tą opcję włączył bo aktualizacja tym oprogramowaniem robi już troszkę więcej bajzlu w systemie plików w TV niż włączenie opcji odtwarzania filmów bo to jeszcze łatwo powrócić zmieniają z powrotem w menu serwisowym jedną czy dwie opcje ;)

Pozdrawiam
    George2002
    W przyszłości być może

• #960 02 Lis 2010 10:09
    HEXE.PL
    Poziom 11  

Witam. Ten mod obsługuje jedynie sieciówki lan usb? Na ich stronie nie mogę się doszukać z jakimi kartami to działa, ani tez jak się zalogować na tv po instalacji...