Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cewka do president florida czy da się zrobić?

Łukasz. 03 Aug 2009 16:22 5398 9
    Łukasz.
    Level 12  
    Witam
    Znajomy kupił po niskiej cenie presidenta floride, ogólnie trochę działała, pojechał na strojenie. Nie było możliwości zestrojenia jej z radiem, okazało się że koleś sprzedał mu antenę bez cewki. Kabel jest przylutowany bezpośrednio do promiennika.
    I tu jest pytanie czy da sie taką cewkę nawinąć/dorobić/dokupić?

P.S. Może ktoś z forumowiczów ma do oddania za niewielkie pieniądze?

Pozdrawiam czekam na odpowiedź
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Łukasz. wrote:
    Kabel jest przylutowany bezpośrednio do promiennika.
    I tu jest pytanie czy da sie taką cewkę nawinąć/dorobić/dokupić?

Tak da się to zrobić.
    Musisz uzyskać dostęp do takiej anteny i skopiować całą podstawę z cewką. :D
    Samo przylutowanie Promiennika do żyły "gorącej" koncentryka - ta jakaś POMYŁKA. Znajomy kupił BUBEL. :cry:

Quote:
    P.S. Może ktoś z forumowiczów ma do oddania za niewielkie pieniądze?

Takie formułowanie pytania - klasyfikuje ten post do Działu Radiotechnika BAZAR.

Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    mdw418
    Level 12  
    Kolega janc1957 ma rację . W Florydzie cewka znajduje się w około połowie długości promiennika . Wpisz w Google nazwę twojej anteny i wybierz grafikę. Zobacz czy twoja wygląda tak samo i napisz
    User removed account
    User removed account  
    mdw418
    Level 12  
    No dobra jakoś to wygląda . Środkowa żyła (gorąca) do śruby a oplot -masa jeśli się nie mylę do tego kwadratowego kawałka blachy i ta część powinna być ok. Jak możesz to wrzuć jeszcze zdjęcie promiennika.
    Łukasz.
    Level 12  
    Witam
    Dzięki panowie, trochę nastawiliście nas pozytywnie do tej anteny. Juz myśleliśmy że pieniądze poszły sie ..... w błoto. W środku wygląda tak samo jak pokazał kolega janc1957. Kabel mierzyłem omomierzem i wygląda na całkowicie sprawny. Sprubuję jeszcze go wymienić. Długość kabla bedzie miała znaczenie?
    Dzięki i pozdrawiam

Dodano po 51 [minuty]:

Chyba znalazłem przyczynę. Chyba ktoś miał genialne podejścia do strojenia. Cała antena ma wysokość 44cm sam bacik 41cm i zakończona pod tym czarnym kapelusikiem jakby ucięta szczypcami i wystaje kawałek drucika z jakby grafitowego rdzenia. Czy to może być przyczyną?
    mdw418
    Level 12  
    Przy dopasowaniu anten długość kabla ma znaczenie. Często gdy antena nie chciała się prawidłowo zestroić skracało się kabel... Ale myślę że tutaj długość kabla nie ma większego znaczenia. Powinno być dobrze przy jakiś 2-3 metrach.

A wracając do promiennika. Ten kawałek drutu wystaje na końcu anteny czy przy cewce ? (czarny kapelusz ? )
    alfa2
    Level 18  
    zamontowałem tych anten setki. Na osobówkach solówkach czy nawet tirach żadnej nie uciąłem stroimy tą antenę za pomocą koralika na promienniku przesuwając go w dół bądź górę.

Idiotyzm roku skoro ktoś tą antenę uciął.